Naujienos

murauskiene akmene spalio 29

***

skelbimas knygų konkursui jpg.

***

***

Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugos asmenims, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto

Kas yra Lietuvos aklųjų biblioteka

 • Biblioteka, aprūpinanti literatūra ir informacija žmones, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto
 • Didžiausia leidinių specialiais formatais leidykla Lietuvoje
 • Visą Lietuvą apimantis paslaugų tinklas

LAB leidžia ir išduoda šiuos specialiųjų formatų leidinius:

 • Garsines knygas ir žurnalus (mp3 formatu įgarsinti knygos ar žurnalo tekstai, patalpinti virtualioje bibliotekoje ELVIS ar įrašyti į kompaktinį diską (CD) ar kitą laikmeną);
 • Leidinius Brailio raštu (leidiniai, kuriuose tekstas pateikiamas akliesiems pritaikytu iškilių taškų – Brailio – šriftu);
 • Leidinius padidintu šriftu (silpnaregiams skirti didesnio šrifto (nuo 16 punktų) leidiniai);
 • Leidinius DAISY formatu (daugiafunkciai leidiniai, kuriuose galima susirasti reikiamą teksto vietą pagal paieškos žodį ar frazę, atlikti žymėjimus);
 • Liečiamąsias (taktilines) knygas (knygos su liečiamosiomis iliustracijomis).

LAB specialiųjų formatų leidinius teikia žmonėms, kurie negali skaityti įprasto spausdinto teksto dėl turimos negalios ar sutrikimų tokių kaip:

 • Aklumo, silpnaregystės;
 • Fizinių funkcijų sutrikimų (žmonės, kuriems dėl cerebrinio paralyžiaus, Parkinsono ligos, paraplegijos, artrito, kitų sveikatos problemų sunku versti knygos puslapius);
 • Skaitymo sutrikimų (disleksijos sutrikimą turintiems moksleiviams garsiniai vadovėliai palengvina mokymosi procesą);
 • Raidos, kompleksinių ir kitų sutrikimų, kurie trukdo skaityti įprasto formato leidinius.

Kokiais būdais galima naudotis Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugomis

 • Atvykus į LAB Vilniuje ar jos padalinį Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Ukmergėje (kontaktinė informacija www.labiblioteka.lt/kontaktai/17)
 • Gauti LAB leidinius viename iš paslaugų punktų įvairiose Lietuvos vietovėse (sąrašas skelbiamas www.labiblioteka.lt/kontaktai/17)
 • Vartotojams, negalintiems atvykti į biblioteką dėl sveikatos problemų leidiniai pristatomi į namus
 • Parsisiųsti LAB garsinius ir kitus elektroninius leidinius prieinamais formatais iš virtualios bibliotekos ELVIS (http://elvis.labiblioteka.lt/)

Informacija teikiama tel. (8 5) 215 0616, el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. "> Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Taip pat daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėje www.labiblioteka.lt arba socialinio tinklo Facebook paskyroje.

***

„Skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymai. II ciklas“

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos kompiuteristas, lektorius Tomas Skiauteris pravedė mokymus, tema:  „Skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymai. II ciklas“  Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje bendruomenių nariams, rajono bibliotekų darbuotojams. Lektorius Tomas Skiauteris supažindino su  ketvirtąją pramonės revoliucija, akcentavo pramonės revoliucijos naudą ir trūkumus, technologijų naudą ir išteklius. Diskutavo apie išmaniuosius įrenginius, dronus, robotus, inžineriją, apie skaitmeninių priemonių bendruomenių ir jų kasdieninei veiklai naudą. Mokymų dalyvius ypatingai sudomino tema apie mobiliųjų programėlių pagalbą dirbant komandoje, organizuojant renginius, atliekant finansines operacijas ir pan.
Šie mokymai – tai viena iš projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ veiklų. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Teksto autorė
Akmenės rajono savivaldybės
Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

DSCF0183 kopija

Dalios Markulienės nuotraukoje: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos kompiuteristas, lektorius Tomas Skiauteris

DSCF0185 kopija

Dalios Markulienės nuotraukoje: mokymų „Skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymai. II ciklas“

 ***

BAIGTAS VYKDYTI VISUOMENĖS SVEIKATOS RĖMIMO SPECIALIOSIOS PROGRAMOS PROJEKTAS

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka nuo gegužės mėnesio vykdė visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Sveikas maistas – kūnui vaistas“. Prioritetas buvo skiriamas sveikos gyvensenos ugdymui (sveikos mitybos skatinimas, sveikas senėjimas). Gegužės mėnesį vyko sveikos mitybos seminaras, kurį pravesti buvo pakviestas diplomuotas mitybos ir verslo vadybos specialistas Vadimas Zizas. Spalio 15 dieną viešojoje bibliotekoje vyko paskaita apie žalingus mitybos įpročius. Paskaitą pravesti buvo pakviesta pirminės sveikatos priežiūros centro ir Naujosios Akmenės ligoninės vidaus ligų gydytoja, endokrinologė Nijolė Bartkevičienė. Lektorė klausytojams pristatė sveikos maisto lėkštės taisyklę, kiek ir kokių produktų joje turėtų būti. Akcentavo pagrindines žmonių daromas klaidas valgymo metu, pabrėžė kokie žalingi įpročiai įtakoja persivalgymą ir netinkamą maistinių medžiagų įsisavinimą. Vėliau vyko diskusija, buvo užduodami klausimai. Paskaitos apie sveiką gyvenimo būdą ir sveikos mitybos įpročius yra naudingos tuo, kad žmonės vis atnaujina jau turimas žinias, prisimena tai ką galbūt jau pamiršo, o kai kuriems tai tiesiog priminimas kodėl reikia ir kodėl verta rinktis sveikos mitybos racioną ir kokią naudą tai teikia mūsų asmeninei sveikatai.

Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
bibliotekininkė edukacinei projektinei veiklai
Kristina Urniežienė

DSCF0195

D. Markulienės nuotraukoje: pirminės sveikatos priežiūros centro ir Naujosios Akmenės ligoninės vidaus ligų gydytoja, endokrinologė Nijolė Bartkevičienė

DSCF0194

D. Markulienės nuotraukoje renginio akimirkos

***

afiša jpg 

Skaityti daugiau...

Subkategorijos