Naujienos

SKELBIMAS

***

Paskaita „Sveikas maistas – kūnui vaistas“

 Artėjant vasarai daugelis nori padailinti savo kūno formas, kiti nori geresnės savijautos bei nejausti nuovargio tokiame įtemptame ir ritmingame gyvenimo rate. Pagrindinis geros savijautos receptas tai sveiko maisto vartojimas mūsų kasdieniame gyvenime. Daugelį metų buvo skelbiama racionali, vėliau subalansuota mityba. Pastaruoju metu vis plačiau kalbama apie sveiką mitybą. Kadangi maistas yra svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui, tai šiai dienai mitybos specialistai kalba apie sveikatinančią mitybą. Būtent toks mitybos apibūdinimas geriausiai atspindi jos reikšmę.

Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko paskaita, finansuojama iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos – „Sveikas maistas – kūnui vaistas“. Paskaitą pravedė lektorius iš Vilniaus, diplomuotas mitybos ir verslo vadybos specialistas – Vadimas Zizas. Paskaita buvo skirta viešosios bibliotekos skaitytojams, lankytojams, bibliotekos svečiams. Lektorius klausytojus supažindino su pagrindinėmis sveikos mitybos taisyklėmis, akcentavo kokią naudą mūsų organizmui teikia baltymai, riebalai ir angliavandeniai, ko mūsų organizmui reikia labiausiai, bei kokie produktai teikia efektyviausią naudą. Buvo kalbama apie dietas, pabrėžiant tai, kokį trumpalaikį pasitenkinimą jos suteikia.

Paskaitos metu išgirdome daug naudingos informacijos, tačiau ji buvo struktūrizuota, aiški ir suprantamai pateikiama. Klausytojai galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus, padiskutuoti. Pertraukos metu klausytojai galėjo pabendrauti su lektoriumi, pasivaišinti kava, arbata bei sveikais užkandžiais.

Renginio pabaigoje lektorius trumpai pristatė savo neseniai išleistą knygą „neAdekvatus aš“, paskaitė trumpą ištrauką iš knygos ir susitikimą užbaigė savo mėgstamu šūkiu – „Siek laimės nekenkdamas kitiems“.

Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus bibliotekininkė
projektinei edukacinei veiklai Kristina Urniežienė

 zyz2 2

K. Urniežienės nuotraukoje lektorius, diplomuotas mitybos ir verslo vadybos specialistas Vadimas Zizas.

zyz2 1
K. Urniežienės nuotraukoje akimirka iš sveikos mitybos seminaro.

***

NAUJOSIOS AKMENĖS MIESTO PRAEITIS IR DABARTIS

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvės lankytojus pasiekė gražus kvietimas – dalyvauti piešinių konkurse, skirtame miesto gimtadieniui – „Naujosios Akmenės miesto praeitis ir dabartis“. Vaikai aktyviai įsijungė į konkursą – piešė, grąžino savo darbus, ko nespėjo pasiliko kitai dienai. Baigę ir pristatę darbus nekantriai lauksime įvertinimų, gal pasiseks ir parodoje pasirodyti su savo nuostabiais piešiniais.

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė Aurelija Gerulskienė 

DSCF1674

  DSCF1678

***

Tekstai pranešimams  kopija

 ***

Teciai skaito vaikams plakatas su valanda

*** 

NAUJOSIOS AKMENĖS AUTOBUSŲ STOTYJE – KNYGŲ NAMELIS

Gegužės 16 dieną Naujosios Akmenės  autobusų stotyje atidarytas knygų namelis. Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendina projektą „Keliauju su knyga“. Projekto tikslas – sukurti nemokamą knygų mainų tinklą Šiaurės Lietuvos autobusų stotyse, susiejant tai su bendravimo jausmu, dalinimosi įgūdžių formavimą. Tikimasi, kad keliaujant užsimegs diskusija apie knygas, kad taps prasmingu laiko leidimu tarp skirtingų amžiaus  grupių žmonių. Knygų namelio atidaryme dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis, Akmenės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Rekis, Naujosios Akmenės autobusų parko direktorius Darius Janušauskas, Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė, Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vadovė Aušra Šukienė. Knygų namelyje yra dovanotų knygų, kurias padovanojo svečiai. Įgyvendinant projektą dvylikoje Šiaurės Lietuvos miestelių  autobusų stotyse bus pastatytos laisvai prieinamos knygų bibliotekėlės, kuriuose dalinimasis knygomis sudarys galimybę mažinti socialinę atskirtį Šiaurės Lietuvos regione, tuo jį darant išskirtiniu Lietuvoje. Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Naujosios Akmenės autobusų parkas yra šio projekto partneriai. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.

Teksto autorė
Akmenės rajono savivaldybės
Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

 DSCF9374

                                           Dalios Markulienės nuotraukoje iš kairės į dešinę: Akmenės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Rekis, Naujosios Akmenės autobusų parko direktorius Darius Janušauskas, Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis, Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė, Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vadovė Aušra Šukienė.

 DSCF9357

Dalios Markulienės nuotraukoje: Naujosios Akmenės autobusų parko direktorius Darius Janušauskas ir Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė

 DSCF9362

Dalios Markulienės nuotraukoje: Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pristato projektą „Keliauju su knyga“, Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė, Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vadovė Aušra Šukienė, Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis

Skaityti daugiau...

Subkategorijos