Naujienos

2022 11 28 Naujienos

 

nuotrauka rima gera 

RIMA KARALIENĖ

(1967 04 07 – 2022 11 27)

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė liūdna žinia. Einant 56-uosius metus, mirė Rima Karalienė, ilgametė Papilės mstl. Kazio Narščiaus bibliotekos vyr. bibliotekininkė. Rima  Karalienė  baigusi vidurinę mokyklą 1985 metais įstojo į Telšių kultūros mokyklą, bibliotekininkystės specialybę, kurią baigė 1987 metais ir pradėjo dirbti Gumbakių kaimo bibliotekoje. 1992 metais sujungus Gumbakių kaimo ir Papilės kaimo bibliotekas pradeda dirbti Papilės kaimo bibliotekoje (dabar Papilės mstl. Kazio Narščiaus biblioteka) vyr. bibliotekininkės pareigose.

Netekome puikios kolegės. Rima Karalienė  bibliotekai, skaitytojams, knygai dovanojo 34 - erius savo gyvenimo metus.  Rima Karalienė buvo nuoširdi, jautri, mylinti žmones. Labai mylėjo savo vaikus, artimuosius. Ypatingą džiaugsmą ir palaimą jai suteikė anūkai. Rima rašė eiles. 

KNYGAI

Knyga... kas ji yra?

Gal mintys trapios suradusios taką

Į amžinybę

Išleistos blaškos.

Gal širdies tvinksniai

Naktyje,

Kai visi miega sutemoje

O tu rašai – nežinai kam – kažkam, artimam...

Paims tą knygą geras žmogus

Ir dar geresnis nuo jo bus.

O jeigu silpnas – sustiprės,

Įkvėptas meilės didelės.

Ir eis iš rankų į rankas.

Kažkas ramybę joje suras,

Kažkas paskęs net aistroje

Kažkam prašvis naktis juoda.

Atrodo – paprasta knyga...

                                      (Rima Karalienė)

Reiškiame nuoširdžią užuojautą Mamai, dukrai Marijai su šeima, sūnui Benui, artimiesiems, draugams.

Akmenės rajono savivaldybės
Viešosios bibliotekos bendruomenė

***

Eglesių skelbimas

***

Aš  -  herojus

   Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvės  NVŠ programos ,,Literatūrinė, kūrybinė, edukacinė veikla bibliotekoje” vaikai dalyvavo literatūriniame - edukaciniame užsiėmime ,,Aš  - herojus.”  Užsiėmime dalyvavo ir edukaciją pravedė rašytoja, menininkė, edukatorė  Ignė Zarambaitė. Ignė Zarambaitė - vaikų ir jaunimo rašytoja. Sukūrė lėlių, knygų skulptūrų, dekoracijų. Nuo 2014 metų gyvena Šilutėje.  Pirmoji rašytojos knyga ,,Emilio laiškas”  pelnė  2015 m.  geriausio metų debiuto vardą. Knygos  ,,Emilio laiškas”  ištraukos įtrauktos į antrokams skirtus vadovėlius ,,Lietuvių kalba” II dalis ir ,,Skaitiniai”. Už knygą  ,,Stebuklingi senelio batai” 2021 m. Ignei Zarambaitei buvo suteikta Vaikų literatūros premija ir ši knyga buvo įtraukta į Tarptautinį reikšmingiausių pasaulio knygų vaikams ir paaugliams katalogą Baltieji varnai. Knyga ,,Juodavandeniai” tapo akcijos ,,Metų knygos 2020” paauglių literatūros laimėtoja. Rašytojos knygos pilnos švelnumo, gerų emocijų, stebuklų, įvairių nuotykių ir gilių minčių. Susitikime dalyvavo Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė ir direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė.

     Kūrėja  Ignė Zarambaitė papasakojo apie save, apie ateinantį įkvėpimą kurti, apie savo turimus gyvūnus, pomėgį lipdyti, norą žaisti futbolą. Labiausiai nustebino knygų autorės gaminamos lėlės – knygų personažai. Viena iš jų – Enrikas – atkeliavo kartu su rašytoja ir vaikams padarė labai didelį įspūdį.

  Susitikimo metu vaikai dalyvavo rašytojos surengtame konkurse, kuriame buvo galimybė laimėti knygą ,,Stebuklingi senelio batai“. Po konkurso visi vaikai dalyvavo  edukaciniame užsiėmime. Kiekvienas vaikas pasigamino po lėlę - prisiminimui apie įdomų ir šiltą susitikimą.

                                                                                                         Dalia Jencienė
Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
vaikų erdvės  bibliotekininkė , NVŠ teikėja 


susit. su i.z.1

susitikimas su Igne Zaramb.

***

papilė

„Bibliotekoje nupintas kartų vainikas“ – renginys, skirtas Papilės mstl. Kazio Narščiaus   bibliotekos 85-osioms įkūrimo metinėms paminėti.

R. Jonikienės nuotraukoje iš kairės į dešinę: Akmenės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Rekis, Papilės mstl. K. Narščiaus bibliotekos vyr. bibliotekininkė Irena Rimkienė, Ventos miesto bibliotekos vadovė Roma Miltinienė, Akmenės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Janina Rekašienė, Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, Papilės mstl. K. Narščiaus bibliotekos bibliotekininkė Jūratė Tupikienė, Eglesių kaimo filialo vyr. bibliotekininkė Virginija Jankauskienė, Ventos miesto filialo bibliotekininkė Virginija Varanavičienė ir kiti.

***

Du keliai - vienas pomėgis

Ventos miesto bibliotekoje galima pasigrožėti dviejų kūrybingų merginų, ventiškių, buvusių klasės draugių – Agnės Botos ir Karolinos Nacytės darbų paroda „Kūrybinės gijos“. Parodoje eksponuojama 40 merginų sukurtų darbų, kurie išsiskiria savo jaunatviškumu, delikatumu, kruopštumu ir šiuolaikiškumu. Merginų darbuose vyrauja charakteringi, įdomūs, fantastiniai veikėjai ir sukurti personažai, atlikti įvairia technika: spalvotais pieštukais, tušu, flomasteriais, guašu, akvarele. Merginų keliai išsiskyrė Agnei palikus Ventos gimnaziją ir nusprendus ieškoti naujų galimybių plačiuose gyvenimo vandenyse. Tačiau, Agnė teigia, jog savo pomėgio piešti niekada neatsisakysianti. Piešti pradėjo jau darželyje, žiūrėdama, kaip piešia jos brolis ir tai patraukė meno link, o su kiekvienais metais kūryba keitėsi ir nežinia kiek dar keisis. Dažniausiai Agnė kuria įvairius veikėjus, ypatingą dėmesį skiria jų rūbams ir detalėms. Pagrindinės veikėjos yra moterys, kurios Agnei - neapsakomo grakštumo ir grožio simbolis, prilygstantis deivėms. Mergina teigia, kurianti paprastomis priemonėmis ir jai šiuo metu to pakanka, o ateityje, sako, sieksianti tobulėti ir savo pieštų veikėjų drabužius svajoja perkelti į realybę. Ventos gimnazijos abiturientė Karolina, kuruojama jos dailės ir technologijų mokytojos Zitos Staškienės, jau dabar ruošiasi dailės brandos egzaminui. Mergina teigia, jog piešimu susidomėjo 2014 m. išėjus žaidimui „Five Nights at Freddy‘s. Priešingai nei kiti to meto žaidimai, „FNaF“ personažai savo dizainu buvo labai unikalūs ir naujoviški, todėl lengvai ir sužavėjo. Socialinėse medijose pradėjo ieškoti bei stebėti dailininkus ir gerbėjus, kurie kūrė su „FNaF“ susijusias iliustracijas, tačiau pati piešti pradėjo tik 2015 m., išėjus 2D vaidmenų žaidimui „Undertale“. Jaudinanti žaidimo istorija ir daugybė personažų, pasižyminčių įvairiomis asmenybėmis, merginos teigimu, paskatino imtis kūrybos. Pradėjo nuo žaidimų įvykių ar jų scenų interpretacijų iliustravimo, bet laikui bėgant ėmė kurti ir originalius personažus. Karolina sako, kad dauguma jos iliustracijų skirtos perkelti nuotaiką, sužavėti. Labai retai piešia ką nors rimto ir niūraus, nes dažniausiai tai sutampa su jos savijauta, o iliustracijoms neskiria per daug prasmės, piešia „stačia galva“ ir leidžia rankoms savarankiškai atlikti darbą. Jaunoji menininkė sako, nepradedanti darbo vienodai, nusistatytos eilės ar tvarkos neturinti, o techniką galinti apibūdinti tik kaip mišrią, nes priemones renkasi pagal nuotaiką ir neretai mėgstanti jas maišyti. „Iš dailės karjeros nežadu daryti, tačiau svajoju ateity išleisti savo komiksų seriją“, - teigia abiturientė Karolina.

Merginų kūrybinių darbų parodą Ventos miesto bibliotekoje galite aplankyti iki gruodžio 9 d.  

                                                                                Ventos miesto filialo bibliotekininkė
Virginija Varanavičienė

vent11

***

kiv11

Kivylių bibliotekoje, minint A.Lindgren gimimo jubiliejų, pakviečiau mažuosius lankytojus į popietę. Žiūrėjome filmuką "Karlsonas, kuris gyveno  ant stogo", skaičiau knygutę apie Pepę Ilgakojinę. Paskui vaikai spalvino Pepės kojines, kalbėjomės apie draugystę, draugus

***

SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJU, SCENARISTU BRONIUMI BUŠMA IR KNYGOS „GIMINĖS: TAIP JIE JAS KŪRĖ“ PRISTATYMAS AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE 

Akmenės rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje įvyko susitikimas su rašytoju, scenaristu,  pirmojo lietuviško serialo „Giminės“ autoriumi Broniumi Bušma ir knygos „Giminės. Taip jie jas kūrė“ pristatymas.
Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pristatė renginio dalyviams aktoriaus biografiją, kūrybą.
Bronius Bušma gimė Žemaitijoje, Ylakiuose, Skuodo rajone. Mokėsi Lietuvos konservatorijoje,  dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Nuo 1971 m. dirba valstybinėje televizijoje (LRT). Rašė scenarijus lietuviškiems serialams: „Dapkai ir Butkai“, „Broliai“, „Rojus Lietuvoj“, „Giminės“, jų tęsinius „Ąžuolas“, „Giminės po 20 metų“ ir kiti.
Rašytojo pastabumas ir jautrumas aktualijoms – neabejotinas. Tai liudija televizijos serialo „Giminės“ populiarumas. Serialas – ilgos trukmės televizijos dramaturgijos kūrinys, susidedantis iš epizodų, kurie susiję tematika, personažais. Scenarijus – grožinis kūrinys parašytas scenaristo, skirtas kinui.Kiekvieno gyvenime būna momentų, kai pagalvoji, „visai kaip filme“.
Nors labiausiai išgarsėjęs kaip populiarių televizijos serialų scenarijaus autorius, Bronius Bušma yra parašęs ir porą apysakų paaugliams – „Strazdanota vasara“ (1991), „Šventiškas interviu“,  „Monologas savame kieme“, „Markizas – angelų karalius“ (1991) bei romaną „Būk geras, Jackau, nemirk! (2006).Pagal apysaką „Strazdanota vasara“ sukurtas televizijos filmas.
Viešojoje bibliotekoje parengta spaudinių paroda rašytojui Broniui Bušmai „Bronius Bušma – scenaristas, rašytojas“.
Rašytojas, scenaristas Bronius Bušma pristatė  savo  išleistą knygą „Giminės: taip jie jas kūrė“. Rašytojas mintimis pasidalino apie knygos kūrimą, kurioje norėjo atiduoti duoklę praeities laikotarpiui ir aktoriams, bei kitiems serialo kūrybinės grupės nariams, kurie prisidėjo prie vieno populiariausio lietuviško serialo kūrimo. Autorius papasakojo apie serialo kūrimą, kūrybinės komandos bendravimą, linksmas situacijas.  Šio serialo dainos sukūrimo istoriją apie serialo rėmėjų finansavimą, apie anapilin išėjusius, seriale vaidinusius aktorius.
Rašytojas Bronius Bušma Viešajai bibliotekai padovanojo knygų, kurias skaitys Akmenės krašto skaitytojai.
Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė padėkojo už prasmingą renginį, padovanodama Broniui Bušmai simbolinį suvenyrą, išminties paukštį - pelėdą. Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Rimana Vapsvienė, prorektorė Genovaitė  Sakavičienė įteikė rašytojui Broniui Bušmai suvenyrą ir prašė autoriaus pasirašyti Garbės knygoje, padėkojo Viešosios bibliotekos direktorei Zitai Sinkevičienei už prasmingą renginį.

Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė

DSC 0593

Jono Vapsvos nuotraukoje: susitikimo dalyviai Viešosios bibliotekos E. Meškienės vardo konferencijų salėje

ta

Kristinos Urniežienės nuotraukoje: Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė ir rašytojas, scenaristas,  pirmojo lietuviško serialo „Giminės“ autorius Bronius Bušma

 ***

LAPKRIČIO 21 D

***

P.Žuko paroda

***

Kantar post IG 1080x1080 001 

Tarptautinė rinkos ir žiniasklaidos tyrimų kompanija „Kantar“, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, kviečia dalyvauti naujame Lietuvos bibliotekų lankytojų tyrime. Jo tikslas išsiaiškinti, kaip bibliotekų lankytojai vertina paslaugų kokybę, ką mano apie bibliotekų interneto paslaugas, kokie viešosios interneto prieigos vartojimo įpročiai, motyvai ir nauda vartotojams. Kad būtų galima nustatyti pokyčius ir tendencijas, surinkti duomenys bus lyginami su analogišku 2019 m. tyrimu.

Tyrime dalyvauja visos Lietuvos viešosios bibliotekos, tad gauti rezultatai ne tik padės išsiaiškinti bendrą Lietuvos situaciją, bet ir sudarys galimybę bibliotekoms priimti atitinkamus sprendimus, atsižvelgiant į surinktus savo lankytojų duomenis. Todėl kviečiame būti aktyvius, padėti mums suprasti jūsų poreikius bei sudaryti galimybes tobulinti paslaugas.

Tyrime galima dalyvauti keliais būdais:

  1. Atsidarius šią nuorodą https://apklausa.kantar.lt/index.php/776821/lang-lt;
  2. Prisijungus prie bibliotekos kompiuterio;
  3. Nuskaičius QR kodą plakatuose bibliotekose.

Apklausa vykdoma iki gruodžio 31 dienos. Rezultatai bus paskelbti kitų metų vasarį.

Maloniai kviečiame dalyvauti!


***

 senjorų dienos

Penkerius metus iš eilės asociacijos „Langas į ateitį“ organizuojama akcija „Senjorų dienos internete“ ir šį rudenį kviečia senjorus domėtis elektroninių paslaugų naujovėmis, mokytis kritiškai vertinti informaciją ir tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Lapkričio 22-25 dienomis, 11 valandą, kviečiame susiburti prie išmaniųjų įrenginių ir stebėti „Senjorų dienos internete 2022“ tiesiogines transliacijas.

 

Lapkričio 22 d., antradienį, 11 val.

Kas yra el. valdžios vartai ir kur jie veda?

Su Informacinės visuomenės plėtros komiteto atstovais kalbėsime apie el. valdžią – tai viešųjų valdžios paslaugų transformavimas naudojant informacines ryšių technologijas tam, kad galima būtų pagerinti gyventojams teikiamų paslaugų kokybę ir patogumą. Kur ir kokiomis el. valdžios paslaugomis galime naudotis jau šiandien? Kaip tam pasiruošę gyventojai? Transliacijos partneris – Informacinės visuomenės plėtros komitetas.

Nuoroda prisijungti – https://www.youtube.com/watch?v=O-Dg-AysIX4

Trukmė – 1 valanda.

 

Lapkričio 23 d., trečiadienį, 11 val.

Internete svarbiausia – saugumas!

Šioje transliacijoje kartu su Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atstovais kalbėsime apie tai, kaip RRT gali pagelbėti paprastam interneto naudotojui saugiai naudotis internetu. Kas yra elektroninis parašas ir kaip juo pasirašyti elektroninius dokumentus? Kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose? Kas yra interneto karštoji linija ir kaip pranešti apie pastebėtą draudžiamą turinį internete? Transliacijos partnerė – Ryšių reguliavimo tarnyba.

Nuoroda prisijungti – https://www.youtube.com/watch?v=nqnRea_CMpw

Trukmė – 1 valanda.

 

Lapkričio 24 d., ketvirtadienį,  11 val.

Atpažink sukčių: ką slepia dažniausios jų kaukės

Turėti asmeninį mobilųjį telefoną bei naudotis kompiuteriu – įprastas dalykas. Tačiau technologijos ne visų naudojamos tik prasmingiems reikalams tvarkyti ar bendrauti. Finansinių sukčių daromi nuostoliai nuolat auga. Lietuvos bankų asociacija ir jos nariai šiemet vykdo informacinę kampaniją „Atpažink sukčių“, kurios tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į apgavikų dažniausiai pasitelkiamas kaukes. Transliacijos metu bankų ekspertai aptars, kaip atpažinti sukčių ir užkirsti kelią manipuliacijai bei atsakys į žiūrovų klausimus. Transliacijos partnerė – Lietuvos bankų asociacija.

Nuoroda prisijungti – https://www.youtube.com/watch?v=ZDvXxORX4w8

Trukmė – 1 valanda.

 

PAPILDOMA „SENJORŲ PASAULIO“ TRANSLIACIJA

Lapkričio 24 d., ketvirtadienį,  15 val.

Ukraina Lietuvos istorijoje

Lietuvą ir Ukrainą nuo XIV a. pr. iki 1569 m., kuomet didžiulė dalis dabartinės Ukrainos įėjo į LDK sudėtį ir buvo tiesiogiai valdoma iš Vilniaus, sieja glaudūs istoriniai ir kultūriniai ryšiai, bendra tapatybė ir vertybės. Per 200 metų abi tautos užgyveno daug dalykų, kurias  pagrįstai gali laikyti bendro paveldo dalimi.

Įžvalgomis apie svarbiausius Ukrainos ir Lietuvos istorijos momentus, apie bendrą istorinį paveldą paskaitoje paprastai ir suprantamai dalysis istorikas, Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas.

Zoom nuoroda prisijungti: https://us02web.zoom.us/j/86389952510?pwd=OE5PTSs2RmdZV3lSblVUR0dSQkJNZz09

Trukmė – 1 val.

Meeting ID: 863 8995 2510

Passcode: Klubas

 

Lapkričio 25 d., penktadienį, 11 val.

E. sveikatos portalas Lietuvos piliečiui

Transliacijos metu praktiškai demonstruosime, kaip pacientai gali prisijungti prie e. sveikatos sistemos, su kokia sveikatos informacija gali susipažinti, kaip įgalioti kitus asmenis atlikti veiksmus, taip pat neišėjus iš namų įsigyti receptinius vaistus, kaip registruotis vizitui pas gydytoją naudojantis Išankstine pacientų registracijos sistema (IPR IS). Transliacijos partneriai –  Sveikatos apsaugos ministerija ir Registrų centras.

Nuoroda prisijungti – https://www.youtube.com/watch?v=5GNHwZw9flw

Trukmė – 1 valanda.

Šiais metais akcija rengiama įgyvendinant projektą „Informacinės technologijos jungia kartas“, kurį finansuoja LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projektą vykdo Vilniaus MČTAU, Kauno TAU ir asociacija „Langas į ateitį“.

Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

***

knygų pristatymo konkursas

Nori laimėti bilietus į 8 KAMBARYS koncertą??? ????????????

???????? Tuomet nufilmuok Knygos pristatymo vaizdo įrašą ir siųsk jį el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. iki lapkričio 20 d. ❗️
Lapkričio 21 d. išrinksime 2 nugalėtojus, kuriems atiteks dvigubi bilietai į Vilniuje gruodžio 9 d. vyksiantį 8 KAMBARYS koncertą! ????????????
???? Tai bus didžiausias pastarųjų metų solinis koncertas Vilniuje, kuriame grupė pasirodys su jau gerai pažįstamais muzikantais. Prie koncerto organizatorių jungiasi „AB Light“ komanda ir režisierius Saulius Baradinskas. Grupės gerbėjai išgirs ne tik gerai žinomas dainas – jų lauks ir nemažai specialiai ruošiamų staigmenų. ????
Taisyklės ir visa informacija apie konkursą ???? https://cutt.ly/uMnd3ls
Bilietus į 8 KAMBARYS koncertą galite įsigyti čia ????https://cutt.ly/vMndlHR

 

***

Šiaurės šalių literatūros savaitė 

Šiaurės šalių literatūros savaitė, jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas - puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti šiaurės šalių literatūrą, prisidėti prie skaitymo skatinimo. 2022 metų šiaurės šalių literatūros savaitė vyksta lapkričio 14-20 dienomis, tema „Gamta šiaurėje“. Lapkričio 14 – pirmadienis, ypatinga diena, didžioji skaitymų diena. Rengiami skaitymai vaikams „Auštant“ ir suaugusiesiems „Sutemų valanda“. Šių metų skaitymams  vaikams  skirta knyga tarsi pamokymas, kaip elgtis gamtoje „Jei sutiktum lokį“. Pasiklausyti šio įdomaus pasakojimo į Viešosios bibliotekos vaikų erdvę susirinko Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Atžalyno“ skyriaus „Obuoliukų“ grupės vaikai, vadovaujami Rasos Butkevičiūtės. Pasiklausę, nutarė nupiešti lokį, kaip kuris įsivaizduoja. Pasivaišinę meduoliais, užkandę grybukų, vaikai kibo į knygų skaitymą, juk tai pats laukiamiausias ir geriausias desertas. Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymų dienoje dalyvavo Viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė ir direktorės pavaduotoja D. Taraškevičiūtė.

                                                                                                          Aurelija Gerulskienė
Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė

Nuotr. Aurelijos Gerulskienės
Rasos Butkevičiūtės

 

1šš

2šš

3šš

4šš

***

skelb

***

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka informuoja lankytojus, kad Krepšinio šimtmečio minėjimui skirta paroda „Šimtmečio pergalės“ dėl krepšinio renginių gausos šalyje yra perkeliama į Panevėžį ir bus eksponuojama per Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynes su Prancūzijos komanda.

Lietuvos krepšinio federacija atsiprašo už sukeltus nepatogumus ir ateityje kviečia šią parodą aplankyti Lietuvos Krepšinio namuose, kurie yra Kaune, Santakos g.11 arba kituose Lietuvos miestuose.

skelb.


Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Darbo laikas

V. Kudirkos g.9, Naujoji Akmenė