Naujienos

2019 01 17

Dovanos bibliotekai

           Ventos miesto filiale svečiavosi buvusi kolegė bibliotekininkė Jūratė Vaškelienė. Viešnia atvyko pasveikinti Utenos Europos informacijos centro rengto konkurso nugalėtojų. Ventos miesto biblioteka laimėjo Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos ir Utenos Europos informacijos centro 2019 metų kalendorių. Jūratė Vaškelienė taip pat dovanų atvežė knygelių, skirtų bibliotekos lankytojams. Viešnios vizitas labai nudžiugino, dėkojame už dovanas.

                                                         Ventos miesto filialo vadovė Roma Miltinienė

jurate  kopija

Romos Miltinienės nuotraukoje: Jūratė Vaškelienė Ventos miesto bibliotekoje

*** 

Nacionalinė viktorina kviečia Akmenės rajono gyventojus pasitikrinti žinias

2018 m. sausio 26 d. beveik 40-yje Lietuvos ir užsienio miestų, tarp jų ir Naujojoje Akmenėje, vyks išskirtinis žinių apie Lietuvą pasitikrinimo konkursas – Nacionalinė viktorina.
Šis renginys bus tarsi didelis individualus protmūšis, kurio metu dalyviai atsakinės į 240 klausimų, suskirstytų į 8 temas, tokias kaip kultūra, istorija, sportas, visuomenė ir taip toliau. Visi viktorinos klausimai bus susiję su Lietuva bei lietuviais.
Klausimai bus vienodi ir viktorina prasidės tuo pačiu metu visoje Lietuvoje, atsakymus į juos reikės pateikti raštu, užrašant juos ant viktorinos vedėjo išdalintų klausimynų. Naujojoje Akmenėje viktorina vyks Naujosios Akmenės Viešojoje Bibliotekoje, Eugenijos Meškienės konferencijų salėje, jos pradžia – 13 val. 
Viktoriną sudarys du kėliniai, vieno trukmė – 60 minučių, per jį dalyviai turės atsakyti į 120 klausimų. Tarp kėlinių bus trumpa pertrauka, per kurią žaidėjai galės atsipūsti. Bendra renginio trukmė, įskaitant ir atsakymų taisymą – apie tris su puse valandos.
Viktoriną jau antrus metus iš eilės organizuoja naujienų portalas 15min. Klausimų kūrėjų komandą sudaro įvairiose protų kovose ne kartą dalyvavę ir pasižymėję asmenys.
Dalyvavimas viktorinoje – nemokamas. Viskas, ką reikia padaryti, norint dalyvauti – tai užsiregistruoti. Tą galima padaryti arba portale 15min esančiame Nacionalinei viktorinai skirtame polapyje, kurį rasite paspaudę šią nuorodą: https://www.15min.lt/nacionaline-viktorina, arba el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. Registruojantis el. paštu reikia nurodyti vardą, pavardę ir miestą, kuriame norite dalyvauti.
Užsiregistravę sausio 26 d. prieš prasidedant viktorinai atvykite į Naujosios Akmenės Viešąją Biblioteką, Kudirkos g. 9. Su savimi tereikia turėti rašymo priemonę.
Organizatoriai maloniai kviečia Akmenės rajono gyventojus aktyviai dalyvauti viktorinoje, pasitikrinti žinias ir sužinoti daug naujo apie Lietuvą!

skelbimas   

*******          

Ventos miesto bibliotekoje – medžio dirbinių paroda

           Kai už lango baltas žiemos mėnuo sausis, Ventos  miesto bibliotekoje šilta ir jauku. Metų pradžia prasidėjo puikia ventiškio tautodailininko Rimanto Balčiausko medžio dirbinių autorine paroda.  Nuo seno Lietuvoje buvo žinoma, kad nagingi meistrai iš medžio pliauskos galėjo pagaminti gražius daiktus ar dirbinius. Ir namai, kuriuose būdavo tokių medžio dirbinių, būdavo šilti ir jaukūs. Rimantas Balčiauskas savo autorinėje parodoje pristato originalius, praktiškus ir autentiškus medinius gaminius: skrynias, medinius dubenėlius, padėklus, menteles... Darbai nepaprasto kruopštumo, akį traukia skrynios su metaliniais ir lietuviškų raštų papuošimais, gražios duonos dėžutės, patogūs ir praktiški indai. Darbai unikalūs, kiekvienas dirbinys gali papuošti ne tik namus, bet ir būti praktiškai naudojamas buityje.

                                                                   Ventos miesto filialo vadovė Roma Miltinienė

balciausko  kopija

D. Balčiūnaitės nuotr.: tautodailininko Rimanto Balčiausko paroda Ventos miesto filiale

Knygų Kalėdų akcija Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje  ir jos filialuose 

Lietuvoje aštuntą kartą buvo skelbiama „Knygų Kalėdų“ akcija skleidžianti žinią dalintis skaitymo šviesa ir dovanoti knygas Lietuvos bibliotekoms. Akmenės krašto literatų klubo „Žiemgalija“ narys, Ventos regioninio parko direktorius Andrius Almanis Akmenės rajono savivaldybės viešajai bibliotekai padovanojo pačių naujausių knygų, kurios yra labai laukiamos skaitytojų ir yra labai populiarios: Rūta Šepetys  „Druska jūrai“, „Nelengvu keliu“,  Ingrida Jakubavičienė „Seserys Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė“, Marcelijus Martinaitis „Gyvenimas į praeitį“ ir kitas knygas. Andrius Almanis apie biblioteką, knygas yra pasakęs: „Knyga – vienas paslaptingiausių dalykų pasaulyje. Iš pažiūros – tai tik susegti popieriai, bet iš tikro – atskiras pasaulis, kupinas nuotykių, pavojų, atradimų, praradimų, meilės ir dar ko tik nori. Joks filmas neprilygs knygai, tą seniai žinome, nors pastoviai atsiranda bandančių tai nuginčyti... O biblioteka, ta knygų karalystė – viena nuostabiausių ir paslaptingiausių vietų pasaulyje“. Viešosios bibliotekos direktorė padėkojo Andriui Almaniui už padovanotas knyga bibliotekai. Dėkojame visiems skaitytojams dalyvavusiems akcijoje „Knygų Kalėdos“ ir padovanojusiems bibliotekoms knygų.

Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

DSCF8648

Dalios Markulienės nuotraukoje iš kairės į dešinę: Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė, Akmenės krašto literatų klubo „Žiemgalija“ narys, Ventos regioninio parko direktorius Andrius Almanis,  Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė su dovanotomis knygos

*******

Akmenės krašto enciklopedinis žodynas

Plečiantis informacijos apie pasaulį srautui, vis aktualesnės ir žinios apie savo gimtąsias bei gyvenamąsias apylinkes, jų istoriją, paveldėtus gamtos, etninės kultūros turtus. Tad  kai kurios savivaldybės jau parengė savo lokalines enciklopedijas knygomis ar interneto formatu. Nuo šiol tokį aruodą žinių apie savo kraštą turės ir Akmenės rajono savivaldybė. Lietuvos nepriklausomybes šimtmečio metams Akmenės rajono Garbės pilietis, gerbiamas kraštotyrininkas, žurnalistas, buvęs rajoninio laikraščio „Vienybė“ redaktorius Leopoldas Rozga  parengė Akmenės krašto enciklopedinį žodyną. Rajono skaitytojai su įdomumu skaitė „Vienybės“ laikraštyje Leopoldo Rozgos  pateiktus straipsnius iš rubrikų „Vardai iš krašto enciklopedijos“, „Mūsų kaimų biografijos“, „Iš kraštotyrininko užrašų“.

Į Akmenės krašto enciklopedinį žodyną galima patekti paieškų sistemoje google surinkus kodą akez.lt, taip pat galima patekti per rajono savivaldybės ir Akmenės rajono viešosios bibliotekos svetaines. Svetainės skyriuje kategorijos yra 12 informacijos grupių, kuriose objektai ir asmenybės aprašyti abėcėlės seka. Gausiausias - biografijų rinkinys, kuriame pateiktos glaustos žinios apie mūsų krašte gimusius ar ženklius savo darbo pėdsakus palikusius, atsakingas pareigas einančius asmenis. Gausios ir kitos kategorijos.

Antai gyvenamųjų vietovių kategorijoje pateikti glausti 278 dabartiniame Akmenės rajone esančių аr buvusių kaimų, miestelių aprašymai. Gamtos skyriuje pristatomi 170 miškų ir kitokių gamtos  objektų.  Atskiroje  kategorijoje -  duomenys  apie  125  upes ir upelius,  kai  kurie iš jų drenažo  ar kitokios  ūkinės  veiklos sunaikinti, tačiau  teišlieka  bent jų pavadinimai.

Atskirai surikiuotos žinios apie administracines, Švietimo, sveikatos ir sporto struktūras, religijos objektus, ūkį ir verslus struktūras.

Interneto  erdvėje  dabar  paskelbtasis  žodyno  projektas -  bandomasis,  toliau jį pildysime,  plėtosime ir galimus netikslumus taisysime visi. Savo  pastabas,  papildymus  bei  patarimus  galite  teikti  el. paštu  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , taip pat Viešosios bibliotekos telefonu (8 425) 47 011.

Zita SINKEVIČIENĖ
Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė