Naujienos

2020 05 28

SKELBIMAS DĖL APTARNAVIMO 05 27

***

suki LT

Kviečiame pasinaudoti  nemokama  informacine sistema SMIS (www.smis.lt), jeigu dar nesate joje užsiregistravę. Siūlome užsiregistruoti sistemoje, aktyvuoti šį prisijungimą savo el. pašte ir veltui naudotis visa joje esančia informacine medžiaga.  Informuojame, kad Teisinio raštingumo ir kitų temų turinys bus koreguojamas, siekiant atliepti dabarties reikalavimus. Su sistema galite susipažinti tinklalapyje: www.youtube.com/watch?v=aZvx9EVT7Go

Nijolės Daujotienės
Projekto „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą
populiarinimas Lietuvoje” metodininkės informacija

***

Kviečiame visus prisijungti prie šios gražios, mūsų Viešosios bibliotekos savanorio Kęstučio iniciatyvos. 

Gerbiami bibliotekos skaitytojai 

***

SKAITYMO IŠŠŪKIS 2020!

Smagiausias vasaros iššūkis. Įrodyk sau ir savo draugams, kad vasarą gali perskaityti daugiau nei kelias knygas. Priimk skaitymo iššūkį ir laimėk puikius prizus.Daugiau informacijos apie skaitymo iššūkį, dalyvavimo taisykles bei registracijos formą rasite internetiniame puslapyje: https://vasarasuknyga.lt/ . Nes skaitymas mus jungia!

siš

***

Visos vaikystės spalvos bibliotekoje

Prieš keturis metus pirmą kartą bibliotekos duris  kartu su mama pravėrė  Ventoje gyvenančios trynukės sesutės – Darija, Gustė ir Estėja Godelytės. Kurį laiką mama dar jas vis atlydėdavo į biblioteką. Vėliau sesutės pradėjo lankytis vienos, žinojo jau kaip ir kur rinktis knygeles. Mergaitės yra geros bibliotekos skaitytojos, mokosi Ventos gimnazijoje. Sužinojus, kad jos dar ir labai gražiai piešia, turi daug nupiešusios piešinių, nutarta surengti mergaičių darbų parodą. Piešti jas gimnazijoje moko mokytoja Jūratė Šiurkienė. Ventos miesto bibliotekoje iki birželio vidurio galima grožėtis Darijos, Gustės ir Estėjos Godelyčių darbų paroda. Piešinių paroda labai graži, spalvinga, alsuoja visomis vaikystės spalvomis, saule ir gerumu. Čia galima rasti gėles, medžius, mylimus gyvūnus, šaltą, bet gražią žiemą, vandenyną, metų laikus su besikeičiančiomis spalvomis. Reikia tik padėkoti už puikią parodą ir ateiti visiems į biblioteką pasidžiaugti piešiniais.

                                                                                 Roma Miltinienė
Ventos miesto filialo vadovė
 

antras venta

pirmas venta

***

 Gegužės 15 dieną buvo minima Tarptautinė šeimos diena. Ta proga Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos administracija, skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyrius bei jos filialai buvo paskelbę konkursą tema "Mano laikas su šeima". Visus kvietėme parodyti savo kūrybiškumą piešiant, rašant rašinius ar kuriant eilėraščius. Norime padėkoti visiems dalyviams, kurie siuntėte savo darbus. Visų dalyvavusių laukia padėkos, kurias įteiksime po karantino, pirmojo renginio metu Viešojoje bibliotekoje.

lss1 lss2  lss3


 lss4 lss5

***

Anonsas: Europos Komisija kvies teikti paraiškas Europe Direct veikloms vykdyti Lietuvoje


Europos Komisija planuoja 2020 m. birželio 2 d. skelbti kvietimą teikti paraiškas, kuriuo siekiama pasirinkti partnerius EUROPE DIRECT veiklai vykdyti 2021–2025 m.
Šis kvietimas teikti paraiškas bus skelbiamas pagal Europos Komisijos Komunikacijos generalinio direktorato 2020 m. darbo programą . Steigdama naujos kartos tinklą, Europos Komisija siekia paremti reikalavimus atitinkančius subjektus, kurie kaip EUROPE DIRECT įsipareigos vykdyti įvairią informavimo ir dalyvauti skatinančią veiklą .
Konkursą laimėję pareiškėjai bus vadinami Europos Komisijos ir Europos Parlamento (toliau – Parlamentas) partneriais ir pasirašys penkerių metų trukmės partnerystės pagrindų susitarimą su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje. Pagal konkretų susitarimą dėl dotacijos partneriui kasmet bus skiriama tam tikra metinė dotacija ( jos konkretus dydis bus nurodytas Kvietime).
Be dotacijos, Komisija ir Parlamentas EUROPE DIRECT laiku teiks informaciją teminiais ES klausimais, rengs mokymus, pateiks leidinius ir sudarys tinklaveikos galimybes.
EUROPE DIRECT tinklą administruoja Komisija ir jos atstovybė Lietuvoje.
Kvietimas bus skelbiamas Europos Komisijos atstovybės svetainėje : https://ec.europa.eu/

Apie šiuo metu veikiančius Europe Direct informacijos centrus

Europe Direct“ informacijos centrų misija ir bendrieji tikslai (2018-2020)„Europe Direct“ informacijos centrai padeda Europos Komisijai skleisti informaciją apie Europos Sąjungą (ES) ir siekia bendrauti su visuomene vietos lygmeniu. Centrai papildo ir remia Europos Komisijos atstovybių, Europos Parlamento biurų ir kitų ES institucijų ir įstaigų informavimo veiklą vietos ir (arba) regionų lygmeniu. Jie taip pat bendradarbiauja su kitais ES informacijos ir pagalbos tinklais (pavyzdžiui SOLVIT, Europos vartotojų centru, programos Erasmus+ agentūromis – JTBA ir Švietimo mainų paramos fondu, Europos įmonių tinklu, MITA ir tt.).Centrai teikia pagrindinę informaciją apie ES ir visuomenei labiausiai rūpimus ES politikos klausimus, pirmiausia atsižvelgdami į piliečių bendruosius informavimo poreikius. Jie organizuoja renginius ir naudoja įvairias informavimo priemones, kad pasiektų visuomenę vietos lygmeniu tiek tiesiogiai, tiek per atitinkamus informacijos skleidėjus ir suinteresuotuosius subjektus. Be to, aktyviai remia piliečių dialogus ir glaudžiai bendradarbiauja su Europos Komisijos atstovybėmis, vietos NVO, savivalda, švietimo įstaigomis. Be to, centrai bendrauja su vietos ir regionų žiniasklaida ir teikia savo pastabas apie visuomenės nuomonę ir reakciją į su ES susijusius klausimus.Pirmieji Europos informacijos centrai Lietuvoje buvo įkurti prieš 20 metų. Per šį laikotarpį centrų pavadinimai ir finansavimo šaltiniai keitėsi. Šiuo metu centrai įsikūrę 10 miestų: Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje ir Visagine. Plačiau : http://www.eudirect.lt/

*****

 

skelbimas 05 18

zita
 ZITA SINKEVIČIENĖ
Akmenės rajono savivaldybės
viešosios bibliotekos direktorė

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos filialai – skaitytojams

Šiuo laikotarpiu visų dėmesys sutelktas į Covid-19 virusą. Mums visiems svarbi skaitytojų, bibliotekų darbuotojų ir mūsų visų sveikata. Viešosios bibliotekos svetainėje, facebook paskyroje nuolat atnaujinama informacija, skelbiami parengti informaciniai pranešimai apie COVID 19 viruso prevenciją. Karantinas nesumažino noro skaityti. Kol bibliotekos durys dar užvertos, o bibliotekų darbuotojai nuolat ragina nepamiršti knygų ir laiką namuose skirti net tik skaitymui, bet ir pažinčiai su bibliotekos darbuotojų sukurtomis virtualiomis parodomis ir garsiniai skaitymais.

Visą karantino laikotarpį Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos filialai sėkmingai ir išradingai dirba virtualioje erdvėje. Nors rajono bibliotekose neaptarnaujami lankytojai ir neorganizuojami renginiai bei kiti užsiėmimai, tačiau iniciatyvių darbuotojų dėka veikla aktyviai vykdoma nuotoliniu būdu: konsultuojami skaitytojai, rengiamos virtualios parodos, garsiniai skaitymai, skelbiami įvairiausi konkursai, dalyvaujama akcijose, skelbiamos nuorodos kur galima surasti nemokamas elektronines knygas, pažiūrėti filmus, virtualiai apsilankyti pasaulio muziejuose, koncertų salėse, projekto „Prisijungusi Lietuva“ peržiūras ir eilę kitų priemonių.  Bibliotekinis darbas persikėlė į virtualią erdvę, neprarasdamas ryšio su skaitytojais, knygos bičiuliais, kiek įmanoma juos telkdamas ir suteikdamas šviesos jų naujai kasdienybei. Viešosios bibliotekos administracija, skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus darbuotojai nuolatos konsultuoja skaitytojus elektroninių paštu, telefonu, įvairių programėlių pagalba (messenger) rūpimais skaitytojams  klausimais.

Didelio skaitytojų dėmesio sulaukė Viešosios bibliotekos administracijos inicijuotas konkursas virtualioje erdvėje „Gimtinė prasideda nuo žodžio“, kuris skirtas Akmenės rajono 70-mečiui paminėti ir Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus paskelbtas konkursas „Mano laikas su šeima“, skirtas Tarptautinei Šeimos dienai paminėti.

Viešosios bibliotekos ir jos filialų parengtos virtualios spaudinių parodos ir garsiniai skaitymai, kurie viešinami Viešosios bibliotekos svetainėje www.abiblioteka.lt  ir facebook paskyroje, sulaukė didelio Akmenės krašto bibliotekų skaitytojų dėmesio.

Virtualios parodos:

Viešosios bibliotekos administracijos, skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus virtuali paroda „Viešoji biblioteka laiko tėkmėje“, skirta artėjančiam Viešosios bibliotekos 75-mečiui paminėti

Kruopių kaimo-filialas „Senoji lietuvių literatūros klasika

Kivylių kaimo filialas "Paroda mėgstamiausios knygos"

Agluonų kaimo filialas  virtuali paroda "Knyga ir biblioteka mano gyvenime"

Agluonų kaimo filialas virtuali paroda "Labas, ką skaitysim"

Virtuali paroda „Kruopių kaimo filialo 20-mečio foto kronika“

Virtualus pokalbis dainuojamosios poezijos kūrėju ir atlikėju Kęstučiu Krenciumi

Vaikų erdvės virtuali paroda Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai "Atgavome, išsaugojome, turime"

Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus virtuali paroda „Akmenės krašto tautodailininkai 2020-ieji-Tautodailės metai“ ir t.t.

Garsiniai skaitymai:

Dalyvavimas akcijoje „Lietuva skaito!“. Skaitoma lietuvių klasiko, rašytojo Juozo-Tumo Vaižganto kūryba.

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės Zitos Sinkevičienės ir pavaduotojos Dalės Taraškevičiūtės sveikinimas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai bei akcijai "Lietuva skaito" !

Ventos miesto-filialas dalyvauja akcijoje Lietuva skaito, skirta Spaudos atgavimo Kalbos ir Knygos dienai! (Bibliotekininkė V. Varanavičienė)

Kalniškių kaimo filialo virtualūs garsiniai skaitymai, skirti akcijai „Lietuva skaito!“ (Bibliotekininkė A.B. Juciuvienė)

Pažintis su Lietuvių autorių knygomis vaikams I dalis( Bibliotekininkė A. Gerulskienė)

Pažintis su Lietuvių autorių knygomis vaikams II dalis( Bibliotekininkė A. Gerulskienė)

Pažintis su Lietuvių autorių knygomis vaikams III dalis( Bibliotekininkė A. Gerulskienė)

Pažintis su Lietuvių autorių knygomis vaikams IV dalis( Bibliotekininkė A. Gerulskienė)

Pažintis su Lietuvių autorių knygomis vaikams V dalis( Bibliotekininkė A. Gerulskienė)

Pažintis su Lietuvių autorių knygomis vaikams VI dalis( Bibliotekininkė A. Gerulskienė)

Viešosios bibliotekos savanorio Kęstučio Krištapaičio sukurtas plakatas, skirtas akcijai „Lietuva skaito!“

Viešosios bibliotekos skaitytojo, savanorio Kęstučio Krištapaičio mintys ir įspūdžiai apie Viešąją biblioteką ir t.t.

Bibliotekose virtualiai buvo organizuojami garsiniai skaitymai, edukaciniai užsiėmimai vykdant Neformalaus vaikų švietimo programą „Literatūrinė, kūrybinė veikla bibliotekoje“.

Viešosios bibliotekos administracija, Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyrius birželio mėnesiui ruošia virtualią kraštotyrinių spaudinių parodą „Akmenės kraštas ir jo žmonės“, skirtą Akmenės rajono 70-mečiui paminėti.

Viešosios bibliotekos direktorė  Zita Sinkevičienė rašo IV knygą „Viešoji biblioteka – informacijos ir kultūros skleidėja“, kuri  skirta Viešosios bibliotekos 75-mečio įkūrimo jubiliejui paminėti. Pirmoji knyga buvo išleista 2006 m., antroji  - 2010 m., trečioji – 2016 m.

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisijungė prie „Robotikos mokyklos“ ir Lietuvos  nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos iniciatyvos 3D spausdintuvais spausdinti akinių rėmelius  - laikiklius. Prie atspausdintų rėmelių tvirtinamas apsauginis skydas, kuris dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su šia bene paprasčiausia pažeidžiama kūno dalimi. Atspausdinti apsauginiai rėmeliai skirti Akmenės rajono medikams, jų saugiam darbui su žmonėmis.

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė, kompiuterių technikas Saulius Lipkinas  ir Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus bibliotekininkė projektinei, edukacinei veiklai Kristina Urniežienė pristatė  dovanas:   22 apsauginius skydus į VŠĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Naujosios Akmenės polikliniką. Viešosios bibliotekos dovaną priėmė šios poliklinikos  direktorė Vaida Sungailienė. 20 apsauginių skydų pristatyta į VŠĮ Akmenės rajono greitosios medicininės pagalbos centrą. Viešosios bibliotekos dovaną priėmė šio centro direktorius Justinas Stašys. 20 apsauginių skydų pristatėme į VŠĮ Naujosios Akmenės ligoninę.

Gera apžvelgti Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų bibliotekininkų bendras, prasmingas  pastangas, parodančias, kad ir itin sudėtingo iššūkio metu buvome, tebesame ištikimi savo skaitytojams, lankytojams ir profesinei misijai. Susitelkę, bendrystėje mes galime išlikti stiprūs, toliau dirbti vieni kitų labui.

Džiaugiamės matydami į rajono bibliotekas sugrįžtančius skaitytojus. Tikimės, kad palaipsniui rajono bibliotekos pradės dirbti įprastu visiems ritmu ir kvies skaitytojus į literatūrinius, edukacinius renginius, mokymus ir t.t.