Naujienos

2019 05 24

SKELBIMAS

***

Paskaita „Sveikas maistas – kūnui vaistas“

 Artėjant vasarai daugelis nori padailinti savo kūno formas, kiti nori geresnės savijautos bei nejausti nuovargio tokiame įtemptame ir ritmingame gyvenimo rate. Pagrindinis geros savijautos receptas tai sveiko maisto vartojimas mūsų kasdieniame gyvenime. Daugelį metų buvo skelbiama racionali, vėliau subalansuota mityba. Pastaruoju metu vis plačiau kalbama apie sveiką mitybą. Kadangi maistas yra svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui, tai šiai dienai mitybos specialistai kalba apie sveikatinančią mitybą. Būtent toks mitybos apibūdinimas geriausiai atspindi jos reikšmę.

Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko paskaita, finansuojama iš visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos – „Sveikas maistas – kūnui vaistas“. Paskaitą pravedė lektorius iš Vilniaus, diplomuotas mitybos ir verslo vadybos specialistas – Vadimas Zizas. Paskaita buvo skirta viešosios bibliotekos skaitytojams, lankytojams, bibliotekos svečiams. Lektorius klausytojus supažindino su pagrindinėmis sveikos mitybos taisyklėmis, akcentavo kokią naudą mūsų organizmui teikia baltymai, riebalai ir angliavandeniai, ko mūsų organizmui reikia labiausiai, bei kokie produktai teikia efektyviausią naudą. Buvo kalbama apie dietas, pabrėžiant tai, kokį trumpalaikį pasitenkinimą jos suteikia.

Paskaitos metu išgirdome daug naudingos informacijos, tačiau ji buvo struktūrizuota, aiški ir suprantamai pateikiama. Klausytojai galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus, padiskutuoti. Pertraukos metu klausytojai galėjo pabendrauti su lektoriumi, pasivaišinti kava, arbata bei sveikais užkandžiais.

Renginio pabaigoje lektorius trumpai pristatė savo neseniai išleistą knygą „neAdekvatus aš“, paskaitė trumpą ištrauką iš knygos ir susitikimą užbaigė savo mėgstamu šūkiu – „Siek laimės nekenkdamas kitiems“.

Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus bibliotekininkė
projektinei edukacinei veiklai Kristina Urniežienė

 zyz2 2

K. Urniežienės nuotraukoje lektorius, diplomuotas mitybos ir verslo vadybos specialistas Vadimas Zizas.

zyz2 1
K. Urniežienės nuotraukoje akimirka iš sveikos mitybos seminaro.

***

NAUJOSIOS AKMENĖS MIESTO PRAEITIS IR DABARTIS

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvės lankytojus pasiekė gražus kvietimas – dalyvauti piešinių konkurse, skirtame miesto gimtadieniui – „Naujosios Akmenės miesto praeitis ir dabartis“. Vaikai aktyviai įsijungė į konkursą – piešė, grąžino savo darbus, ko nespėjo pasiliko kitai dienai. Baigę ir pristatę darbus nekantriai lauksime įvertinimų, gal pasiseks ir parodoje pasirodyti su savo nuostabiais piešiniais.

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
vaikų erdvės bibliotekininkė Aurelija Gerulskienė 

DSCF1674

  DSCF1678

***

Tekstai pranešimams  kopija

 ***

Teciai skaito vaikams plakatas su valanda

*** 

NAUJOSIOS AKMENĖS AUTOBUSŲ STOTYJE – KNYGŲ NAMELIS

Gegužės 16 dieną Naujosios Akmenės  autobusų stotyje atidarytas knygų namelis. Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendina projektą „Keliauju su knyga“. Projekto tikslas – sukurti nemokamą knygų mainų tinklą Šiaurės Lietuvos autobusų stotyse, susiejant tai su bendravimo jausmu, dalinimosi įgūdžių formavimą. Tikimasi, kad keliaujant užsimegs diskusija apie knygas, kad taps prasmingu laiko leidimu tarp skirtingų amžiaus  grupių žmonių. Knygų namelio atidaryme dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis, Akmenės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Rekis, Naujosios Akmenės autobusų parko direktorius Darius Janušauskas, Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė, Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vadovė Aušra Šukienė. Knygų namelyje yra dovanotų knygų, kurias padovanojo svečiai. Įgyvendinant projektą dvylikoje Šiaurės Lietuvos miestelių  autobusų stotyse bus pastatytos laisvai prieinamos knygų bibliotekėlės, kuriuose dalinimasis knygomis sudarys galimybę mažinti socialinę atskirtį Šiaurės Lietuvos regione, tuo jį darant išskirtiniu Lietuvoje. Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Naujosios Akmenės autobusų parkas yra šio projekto partneriai. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė.

Teksto autorė
Akmenės rajono savivaldybės
Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

 DSCF9374

                                           Dalios Markulienės nuotraukoje iš kairės į dešinę: Akmenės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Rekis, Naujosios Akmenės autobusų parko direktorius Darius Janušauskas, Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis, Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė, Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vadovė Aušra Šukienė.

 DSCF9357

Dalios Markulienės nuotraukoje: Naujosios Akmenės autobusų parko direktorius Darius Janušauskas ir Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė

 DSCF9362

Dalios Markulienės nuotraukoje: Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pristato projektą „Keliauju su knyga“, Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė, Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vadovė Aušra Šukienė, Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis

RENGINYS – DISKUSIJA „EUROPOS SĄJUNGOJE DRAUGE SAUGIAU“

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė parašė ir laimėjo projektą Europos Komisijos komunikacijos kampanijos „ES drauge saugiau“ renginiui. Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko renginys – diskusija „ES drauge saugiau“.
Europos Komisija vykdo komunikacijos kampaniją „ES drauge saugiau“, kurios tikslas – plačiau informuoti apie tai, kaip ES saugo savo piliečius nuo globalių grėsmių ir kitų pavojų. Šios kampanijos dėmesio centre – paprasti herojai, kurie europiniu lygmeniu padeda įveikti iššūkius sveikatos, aplinkos, nusikalstamumo, terorizmo, migracijos ir ekonomikos srityse. Per paprastų žmonių gyvenimo istorijas siekiama parodyti, kokia svarbi yra Europos Sąjunga kasdieniniame žmonių gyvenime. Europa – tai ne vien administracinis vienetas ar įstatymų leidėjas, tai veiksmingas saugumo užtikrinimo tinklas, kuriuo ES piliečiai gali pasikliauti ir būti tikri, kad gyvena saugiai. Kampanijos metu bus pateiktos atskiros paprastų didvyrių  istorijos bei liudijimai parodantys, kad, susidūrusi su kolektyviniais iššūkiais ir grėsmėmis, Europos Sąjunga yra stipriausia, suvienijusi jėgas ir išvien siekia tikslų, pranokstančių nacionalinius interesus. Kampanijai pasirinktos 19 temų, susijusių su šiandieniniais Europos Sąjungos iššūkiais. Viena iš temų  „Migracijos problemų sprendimas“. Istorijos žmonių, kurie padeda pabėgėliams. Šie žmonės gelbsti gyvybes jūroje, padeda pabėgėliams prieglobsčio prašymo procesuose, prisideda, kuriant jų naują gyvenimą.
Iš  kampanijai pasiūlytų temų, susijusių su šiandieniniais Europos Sąjungos iššūkiais, Viešoji biblioteka pasirinko tema: „Pabėgėlių integracija Lietuvoje“.
Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje išleido knygą „Žmonės, kurie saugo Europą“, kurioje pristatytos istorijos penkiolikos žmonių, dirbančių kasdienį, nepastebimą darbą. Šią Knygą pristatė Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus bibliotekininkė Kristina Urniežienė.
Diskusijoje dalyvavo ir apie Europos saugumą, taiką, laisvę, ekonomiką, socialinę atskirtį, valstybių gynybą, nedarbą, teroristines atakas, karius, gaisrininkus, kurie  suteikia žmonėms socialinį saugumą kalbėjo Europos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.  Europos atstovybės Lietuvoje vadovui  žiūrovai pateikė klausimų apie ekonominius imigrantus, apie pabėgėlius, migracijos srautą, apie sukurtą sienų pakrančių apsaugos tarnybą ir t.t. Diskusijos dalyviams, Viešajai bibliotekai Arnoldas Pranckevičius padovanojo knygų „Žmonės, kurie saugo Europą“.
Viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė padėkojo už padovanotas knygas, supažindino auditoriją su šioje knygoje A. Pranckevičiaus straipsniu „Saugoti taiką, ginti laisvę“ ir Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ užsieniečių integracijos programos vadovės Gintarės Skuodytės straipsniu „Priimti kitokį nei aš“.
Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ užsieniečių integracijos programos vadovė Gintarė Skuodytė skaitė pranešimą tema „Pabėgėlių integracija Lietuvoje“, pademonstravo filmą „Sielvarto jūra, vilties jūra“. Filmas apie pabėgėlių šeimas iš Sirijos, kurios prašė prieglobščio. Šis filmas apie tai, ką tenka išgyventi žmonėms, kai prasideda karas ir šeimos turi palikti Tėvynę.  Pranešėja G. Skuodytė supažindino su Lietuvoje prieglobščio ieškantiems emigrantams procedūras, apie įdarbinimą Lietuvoje, mokymąsi lietuvių kalbos. Šiuo metu padeda 250 žmonių iš įvairių šalių: Šri lankos, Irano, Irako, Sirijos, Afganistano, Tadžikistano, Turkijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos.
Diskusijoje dalyvavo ir mintimis dalinosi  Pabradės dienos centro „Kultūros įkalnė“ vadovė Ieva Čečelytė.
Renginyje dalyvavo Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Rimana Vapsvienė, bendruomenės nariai, Akmenės rajono savivaldybės tarybos narys Richardas Sudaris, žurnalistas Vytautas Ruškys.
Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas dalyvavo ir skaitė pranešimą Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Lietuvos pramonininkų  konferencijos Vilniuje suregtame forume „Lietuvos demografinė politika ir sprendimai“. Meras forume apžvelgė užsieniečių integracijos ypatumus. Užsieniečių integracijos tema liečia ir Akmenės rajoną.

Teksto autorė
Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

es1

Jono Vapsvos nuotraukoje: Europos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius

nuotr.2

Jono Vapsvos nuotraukoje: Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė ir Europos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius

es5

Jono Vapsvos nuotraukoje: Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, diskusijos dalyviai  Europos Komisijos komunikacijos kampanijos „ES drauge saugiau“ renginyje

es6

Dalios Markulienės nuotraukoje iš kairės į dešinę:  Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ užsieniečių integracijos programos vadovė Gintarė Skuodytė, Pabradės dienos centro „Kultūros įkalnė“ vadovė Ieva Čečelytė,  Europos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius

es3

Jono Vapsvos nuotraukoje: Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ užsieniečių integracijos programos vadovė Gintarė Skuodytė

es4

Dalios Markulienės nuotraukoje „ES drauge saugiau“ renginio dalyviai: Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, Europos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ užsieniečių integracijos programos vadovė Gintarė Skuodytė, Pabradės dienos centro „Kultūros įkalnė“ vadovė Ieva Čečelytė,  Akmenės rajono savivaldybės tarybos narys Richardas Sudaris, Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto rektorė  Rimana Vapsvienė ir kiti.