Naujienos

2020 04 03


skaitknygos

***

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS DALYVAVIMAS INICIATYVOJE
„BIBLIOTEKŲ PAGALBA APRŪPINANT GYDYTOJUS APSAUGOS PRIEMONĖMIS“
 

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisijungė prie „Robotikos mokyklos“ ir Lietuvos  nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos iniciatyvos 3D spausdintuvais spausdinti akinių rėmelius  - laikiklius. Prie atspausdintų rėmelių tvirtinamas apsauginis skydas, kuris dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su šia bene paprasčiausia pažeidžiama kūno dalimi. Atspausdinti apsauginiai rėmeliai skirti Akmenės rajono medikams, jų saugiam darbui su žmonėmis.
Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, kompiuterių technikas Saulius Lipkinas ir Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus bibliotekininkė projektinei, edukacinei veiklai Kristina Urniežienė pristatė  dovaną, 10 apsauginių rėmelių, į VŠĮ Akmenės rajono greitosios medicininės pagalbos centrą. Viešosios bibliotekos dovaną priėmė šio centro direktorius Justinas Stašys.
Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė perdavė padėką nuo rajono bibliotekininkų už prasmingą, nuoširdų medikų darbą šiuo sudėtingu Lietuvai laikotarpiu.
3D spausdintuvu Viešoji biblioteka ir toliau  spausdins akinių rėmelius  - laikiklius, taip prisidėdama prie šios prasmingos iniciatyvos – pagalbos Akmenės krašto medikams.

Teksto autorė
Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

rem1

Kristinos Urniežienės nuotraukoje: 3D spausdintuvų atspausdinti akinių rėmeliai  - laikikliai

rem2

Kristinos Urniežienės nuotraukoje: Viešosios bibliotekos kompiuterių technikas Saulius Lipkinas ir Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė su dovana medikams

rem3 

Nuotraukoje iš kairės į dešinę: Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus bibliotekininkė projektinei, edukacinei veiklai Kristina Urniežienė, Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė,  VŠĮ Akmenės rajono greitosios medicininės pagalbos centro direktorius Justinas Stašys, centro darbuotojas Paulius Naumovas ir Viešosios bibliotekos kompiuterių technikas Saulius Lipkinas

***

Kūrybiškiausios knygų anotacijos konkursas „Pasaulis mano knygų lentynoje“!

iliustracija

 Pasaulį pažinti keliaujant – nuostabi patirtis, tačiau daugybę įdomių dalykų galima atrasti net ir neišėjus iš jaukių namų. Nuo senų laikų knyga buvo pažinimo raktas į svečias šalis, kultūras ir neįtikėtinas istorijas. Knygose rasime turų po egzotiškas šalis, kvapą gniaužiančių nuotykių, romantinių ir gyvenimiškų patirčių kupinų istorijų. O kas slypi Jūsų asmeninėse bibliotekose? Kokias knygas – tiek naujausias, tiek seniai skaitytas – vertinate ir branginate Jūs? Kokia knyga paliko neišdildomą žymę Jūsų gyvenime?

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su viešosiomis bibliotekomis, kviečia visos Lietuvos skaitytojus dalyvauti kūrybiškiausios knygų anotacijos konkurse ir pristatyti savo mėgstamiausias knygas. Svarbu KŪRYBIŠKUMAS, todėl anotacija gali būti eiliuota, akademinė, eseistinė, parodijinė, filmuota… Nenorintys rašyti konkurso dalyviai gali nusifilmuoti prie savo knygų lentynos ir pristatyti knygas žodžiu! Pristatoma knyga turi būti grožinės literatūros kūrinys (poezija, proza, drama, esė). Labai tikimės pristatomų lietuvių autorių knygų, bet, žinoma, esame atviri viso pasaulio rašytojų knygoms.

SVARBU, kad būtų galima matyti ir susipažinti su Jūsų namų bibliotekos knygomis, o anotacija atsispindėtų, koks yra knygos pasaulis ir kaip knygą vertinate Jūs!

Kaip vyks konkursas?

Pirmas žingsnis: nufotografuokite savo knygų lentyną. Nuotrauka būtina konkurso darbo dalis!

Antras žingsnis: trumpai ir kūrybiškai aprašykite ar vaizdo formatu pristatykite mėgstamiausią ar įdomiausią savo namų bibliotekos knygą (aprašas neturėtų viršyti pusės A4 puslapio arba 2 min trukmės vaizdo įrašo)

Trečias žingsnis: anotaciją lietuvių kalba iki balandžio 14 dienos atsiųskite adresu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. . Laiške nurodykite vardą, pavardę arba slapyvardį.

10 originaliausių ir kūrybiškiausių specialios vertinimo komisijos išrinktų darbų bus skelbiami Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Facebook“ paskyroje (https://www.facebook.com/nacionalinebiblioteka/?epa=SEARCH_BOX ). Vertinimo komisijos nariai – Lietuvos Nacionalinės bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos skyriaus darbuotojai: dr. Dainius Vaitiekūnas (literatūra), dr. Dalia Cidzikaitė (literatūra), Dovydas Matrosovas (filosofija), Matas Baltrukevičius (politikos mokslai), Silvija Stankevičiūtė (istorija, literatūra).

Balandžio 17 d. Nacionalinės bibliotekos „Facebook“ paskyroje bus skelbiamas atskiras balsavimas, kuriame dalyvaus 10 darbų. Tuomet bus labai svarbus skaitytojų balsas ir palaikymas! Du nugalėtojus išrinks komisijos nariai, kitus du – skaitytojai, spausdami „patinka“ už labiausiai patikusį darbą. Balandžio 20 d. bus paskelbti keturi laimėtojai, jie bus apdovanoti Lietuvos nacionalinės bibliotekos įsteigtais prizais!

*****

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos virtualios parodos :

Velykos gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė

Akmenės krašto tautodailininkai 2020-ieji-Tautodailės metai

Vaikiška knyga pati gražiausia

***** 

paveiksliukas

VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS ADMINISTRACIJA
IR SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO-INFORMACIJOS SKYRIUS SIŪLO JUMS :

Kultūros archyvai 

Žmonės Cinema

Nemokamas muziejų lankymas

Ką veikti paaugliams

 Ne vienas namuose

10 filmų, per visą istoriją daugiausiai surinkusių Oskarus

„Aktualioji istorija“. Medininkų mūšis – didžiausia Gedimino laikų pergalė

Vilniusreview

Virtualus turas po Vatikano muziejus

Tarptautinė vaikų knygos taryba

*****

kovo 31

***

LT-KOSULYS

GERBIAMI SKAITYTOJAI,

VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS ADMINISTRACIJA IR SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO-INFORMACIJOS SKYRIUS SIŪLO JUMS:

atsisiųstiElektroninė „Vyturio“ biblioteka

Savo skaitytojams biblioteka suteikia galimybę nemokamai naudotis skaitmenine „Vyturio" leidyklos biblioteka, kurioje šiuo metu prieinama apie 500 svarbiausių e. knygų mokyklai ir laisvalaikiui (nuo 5 iki 95 amžiaus). Jei nori skaityti:

susikurk paskyrą www.vyturys.lt, baigus registraciją, skaityk bet kur ir bet kada.

Koronaviruso pandemijos metu dovanos kodas yra corona
Skaitmeninės knygos čia: https://vyturys.lt/kodas/corona
Garso knygos čia: http://bit.ly/vyturioknygos

Kūrinius galima skaityti asmeniniu, planšetiniu kompiuteriu bei išmaniuoju telefonu. Reikalinga tik naršyklė.

 
https://www.knygos.lt/lt/elektronines-knygos/nemokamos/

http://skaitykle.lt/e-knygos/t/nemokamos/

http://pdfknygos.org/page/3/

*****

ibibliotekaINFORMACIJA NORINTIEMS SKAITYTI

Kviečiame elektroniniu būdu naudotis bibliotekų paslaugomis. Portalas ibiblioteka.lt vienija daugiau nei 70 Lietuvos viešųjų, valstybinės ir nacionalinės reikšmės bibliotekų ir kiekvienam atveria patogesnes galimybes pasiekti reikalingą informaciją ar paslaugą „vieno langelio" principu.

Jei esate LIBIS bibliotekos skaitytojas, turintis skaitytojo pažymėjimą, galite 14-ai dienų pasiskolinti ir skaityti elektroninę knygą.

Daugiau informacijos apie paslaugą: https://www.ibiblioteka.lt/libis-portal/

 

*****

 epaveldas

Ar jau lankėtės epaveldas.lt svetainėje? Jei dar neteko, tai dabar tam puikus laikas apsilankyti. Čia rasite tūkstančius suskaitmenintų meno kūrinių, muziejinių vertybių, muzikos bei Lietuvių literatūros klasikos kūrinių.

Kviečiame apsilankyti: https://www.epaveldas.lt/kolekcijos


*****

pats sauKŪRYBINĖS DIRBTUVĖS VAIKAMS IR TĖVELIAMS

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės PATS SAU net ir per karantiną prisideda prie neformalaus vaikų ir jaunimo ugdymo. Kovo mėnesį siūloma keletą veiklų laiką leidžiantiems namuose.  „Rankdarbius namisėdoms“ galėsite stebėti antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 11 val. per Nacionalinės bibliotekos „YouTube“ kanalą: https://www.youtube.com/user/nbiblioteka.

Pirmosios transliacijos įrašą „Žaislinė katapulta“ kviečiame žiūrėti paspaudus nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=301Noz0zkn4


*****

All-Digital-week-2020SKAITMENINĖ SAVAITĖ 2020

 

Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) yra kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, rengiama skaitmeninių kompetencijų centruose, bibliotekose, bendruomenių centruose, mokyklose ir kitose vietose visoje Europoje. Kiekvienais metais ši akcija paskatina mažiausiai 100 tūkst. europiečių atrasti technologijas bei jų kuriamą naudą.

 

2020 m. Skaitmeninė savaitė Europoje skelbiama kovo 23 – 29 d. Jos tikslas – atkreipti gyventojų dėmesį į skaitmeninių įgūdžių svarbą tiek darbe, tiek kasdieniame gyvenime.

 

Susiklosčius nepalankiai situacijai šalyje, paskaitos perkeliamos į virtualią erdvę. Visas tiesiogines transliacijas ir kitą informaciją galite rasti paspaudę šią nuorodą: https://www.prisijungusi.lt/renginiai/skaitmenine-savaite-2020/

*****

Mieli bibliotekos skaitytojai, nors apsilankyti mūsų bibliotekoje negalite, nors ir nematote, bet mes kasdien stengiamės dėl Jūsų. Kiekvieną dieną ieškome ir randame ką galėtume Jums pasiūlyti. Štai dar keletas internetinių svetainių, kuriose galite rasti tai ko Jums reikia ir kad laikas namuose neprailgtų. 

Primename, kad karantino metu dėl bibliotekininko konsultacijos kreipkitės el. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba telefonu 8 425 56396

 SPALVINK VILNIŲ BEI MIESTO GYVENIMNĄ

Kas nenorėtų pasukti laiką ir bent trumpam sugrįžti į XVI ar XVIII amžiaus Vilnių? Ar nebūtų įdomu sužinoti, apie ką gatvėse plepėjo vilniečiai prieš du ar keturis šimtus metų? Kviečiame nuspalvinti dailininkų kūrinius, iliustruojančius senąjį Vilnių, surinkti dėliones ir susipažinti su andainykščio Vilniaus gyvenimu: https://www.ldm.lt/miesto-gyvenimas

 SMEGENŲ MANKŠTA – MATEMATINIAI ŽAIDIMAI

 Tai nuostabi internetinė svetainė, kurioje žaidimų pagalba pradinių klasių ir specialiųjų poreikių mokiniai gali mokytis sudėties, atimties, dalybos, daugybos bei išmokti trupmenas.

Vienas smagiausių dalykų šioje internetinėje svetainėje yra tai, kad žaisdami šiuos žaidimus vaikai gali lenktyniauti su kitais draugais ar vaikais iš viso pasaulio! Todėl galima tikėtis puikių rezultatų: https://www.coolmath4kids.com/

image-from-one-of-the-books78 AUDIO KNYGOS VISIŠKAI NEMOKAMAI: https://www.audioknygos.lt/78-nemokamos-lietuviskos-audio-knygos-3/

 

Mieli bibliotekos skaitytojai, karantinui tęsiantis, kai dėl savo ir kitų saugumo daugiausia laiko privalome praleisti namuose, siūlome Jums dar keletą internetinių svetainių, kurios padės praskaidrinti dieną bei turiningai praleisti laiką su šeima.

GARSINĖS KNYGOS INTERNETE: KUR JŲ IEŠKOTI?

Daugiau informacijos: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2020-03-22-garsines-knygos-internete-kur-ju-ieskoti/

SAULYTUČIAI INTERAKTYVIOSIOS PASAKOS EDUKACINIAI ŽAIDIMAI LIETUVIŲ KALBA

Tai pasakos-žaidimai, skirti 2–5 metų vaikams, sukurti kartu su Lietuvos edukologijos universiteto mokslininkais. Pasakos lavina įvairias vaiko ugdymosi kompetencijas: kalbos, pažinimo, meninės raiškos. Kviečiame apsilankyti internetinėje svetainėje ir išbandyti: http://www.tuciai.lt/

NET 1150 NEMOKAMŲ FILMŲ INTERNETE

Kviečiame žiūrėti net 1150 nemokamų filmų internete. Klasika, indų, dokumentiniai bei kitokio žanro filmai, kuriuos sukūrė mūsų geriausi aktoriai ir režisieriai. Apsilankykite: http://www.openculture.com/freemoviesonline

NEMOKAMOS AUDIO KNYGOS

Galimybė pasiklausyti lietuvių autorių audio knygas nemokamai: https://www.15min.lt/klausyk/kategorija/audioknygos