Naujienos

2020 09 23

akmenės skelbimas

***

Rugsėjis derlingas padėkomis

Šių metų rugsėjo 17 dieną Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos Metų nominacijų iškilmingas įteikimas, kuriame dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė.

Viešosios bibliotekos direktore Z. Sinkevičienė  parvežė dvi padėkas: Akmenės rajono savivaldybės viešajai bibliotekai už dalyvavimą 2020 metų viešųjų bibliotekų ir jų padalinių (filialų) Metų nominacijos skyrimo konkurse ir  Viešosios bibliotekos Vegerių kaimo filialui už įspūdingą veiklą su vaikais ir jaunimu pripažintam „Biblioteka – geriausias Vaikų ir jaunimo draugas 2019“ nominacijoje.

IMGnominacija

Nuotr. Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė su padėka už dalyvavimą 2020 metų viešųjų bibliotekų ir jų padalinių (filialų) Metų nominacijos skyrimo konkurse, skirta  Akmenės rajono savivaldybės viešajai bibliotekai

dainius Sarapinas

Nuotr. Viešosios bibliotekos Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininkas Dainius Sarapinas su padėka nominacijoje „Biblioteka – geriausias Vaikų ir jaunimo draugas 2019“ už įspūdingą veiklą su vaikais ir jaunimu 

BIBLIOTEKA – GERIAUSIAS VAIKŲ IR JAUNIMO DRAUGAS

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos administracija pateikė paraišką konkursui  nominacijai „BIBLIOTEKA – GERIAUSIAS VAIKŲ IR JAUNIMO DRAUGAS“  Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai apie Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininką Dainių Sarapiną ir jo veiklą.

2020 metų  rugsėjo mėnesį Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje  buvo įteiktas atminimo ženklas ir padėka.

Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Vegerių kaimo filiale dirba bibliotekininkas Dainius Sarapinas. Vegerių kaimo filialas – informacijos ir bendravimo centras Vegerių kaime ir aplinkiniuose kaimuose, suteikiantis ir padedantis tenkinti įvairius  informacinius bendruomenės poreikius, leidžiantis naudotis esančia literatūra ir informacija, bibliotekoje kaupiama, tvarkoma  ir saugoma įvairi kraštotyrinė medžiaga apie bendruomenės gyvenimą. Norint kurti išsilavinusią,   besimokančią bei šiuolaikinę visuomenę bibliotekai savo veiklą reikia pagrįsti bendradarbiavimo principais. Biblioteka  negali egzistuoti  viena,  jos  veikla turi būti įvairiapusiška, tada ir bus  platesnis jos lankytojų ratas.

Vegerių kaimo filialo bibliotekininkas Dainius Sarapinas subūrė vaikus, jaunimą į du būrelius, kurie labai populiarūs skaitytojų tarpe. Vienas iš šių būrelių yra „Knygų ligoninė“.           Bibliotekininkas Dainius Sarapinas  žaidimo  forma pasiūlo  „pagydyti“ sergančias knygas. Knygos - nebylūs „ligoniai“ - tai daugybės skaitytojų rankų „nuglostytos“, pasenusios, suplyšusios ir „suskaitytos“ knygelės, kurios kadaise, gal net ir ne vieną dešimtmetį, džiugino skaitytoją  savo spalvingais piešiniais bei tekstais. O štai dabar jos nepelnytai ilsisi, nes skaitytojų žvilgsniai vis dažniau sustoja ties naujomis, spalvingomis ir mažai kieno dar skaitytomis knygelėmis. Tačiau tokios laiko ir žmonių „traumuotos“ knygelės nebūna  pamirštos: joms į pagalbą atskuba patys aktyviausi bibliotekos knygų „gydytojai“: Austėja Šniaukaitė, sesutės Jordana ir Raminta Raudytės, Albina Juknevičiutė, Gabija Sarapinaitė, Mantas ir Egidijus Alejūnai ir kt.

Nežiūrint amžiaus, sutartinai dirbo ir knygų „gydytojai“, ir „slaugytojai“, ir kai kurių vaikų mamos. Prieš pradedant „gydymą“, pirmiausia pasipuošiama pačių pasigamintomis ir specialia simbolika paženklintomis kepuraitėmis, po to pradėdama dirbti: „sunegalavusios“ knygutės buvo atrinktos, apžiūrėtos, įvertinta jų būklė ir paskirtas „gydymas“. O „gydoma“ buvo taip: knygutės klijuojamos, sutvirtinami jų viršeliai, šalinamos dėmės, o labiausiai „suskaitytos“ knygutės aplenkiamos popieriumi ar celofanu.

Taip darbštūs jaunieji knygų „gydytojai“, prikėlė  naujam gyvenimui daugybę jau pamirštų, bet dar laukiančių savo skaitytojo, knygelių. O gražiai sutvarkytos knygelės visada ras kelią į skaitytojo širdį ir, galbūt, uždegs didesnį norą daugiau skaityti, domėtis, šviestis. Štai taip mes ,,gydomos“  knygeles  Vegerių kaimo bibliotekoje Tarptautinę vaikų knygos dieną.

2019 metais balandžio mėnesį Vegerių kaimo biblioteka buvo apdovanota diplomu laimėjus prizą Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus organizuotame konkurse „Kaip švenčiame Tarptautinę vaikų knygos dieną“.

Visais laikais buvo gerbiami žmonės, mokantys kokį nors amatą. Kiekvienas Lietuvos kaimas turėjo savo siuvėją, kalvį, račių, puodžių, pynėją. Laikui bėgant, daugelis profesijų išnyko, - rankų darbą pakeitė mašinos, tik pynimo menas gyvuoja ligi šiol, keldamas mūsų estetinį pasigėrėjimą ir puošdamas buitį.

Tad ir Vegerių kaimo biblioteka, suprasdama profesijų svarbą ir turėdama tikslą amatais sudominti jaunus kaimo žmones, rengia  edukacinius užsiėmimus, kūrybines dirbtuves, kur visi norintys jaunuoliai iš Akmenės krašto atvyksta  išmokti pinti iš vytelių. Susitikimo metu yra  pasakojama apie pynimą, įžymesnius šio meno entuziastus, pabrėžiama, kad nereikia bijoti kruopštaus, daug kantrybės reikalaujančio darbo, nes pynimo menas visada išliks „madingas“, „nesenstantis“. Dirbiniai iš vytelių yra gražūs, estetiški, todėl visada bus paklausūs. Kadangi pinti daiktai yra iš natūralių gamtinių medžiagų, ekologiški, todėl  tokie dirbiniai mielai perkami ir Lietuvoje, ir užsienyje. Tuo pačiu raginama tausoti gamtą, racionaliai naudoti jos išteklius, nes pynimo medžiaga – vytelės, yra iš gamtos.  

Po teorinės dalies ir pintų daiktų parodėlės apžiūros vyksta praktiniai užsiėmimai, kurių metu bibliotekos lankytojai patys mokosi pinti, gyvai domisi šio meno subtilybėmis ir džiaugiasi, galėję nusipinti nesudėtingų dirbinių – suvenyrų.

Vegerių kaimo filiale yra įsikūręs Neformalaus vaikų švietimo būrelis, kuriame vyksta knygų aptarimai, literatūriniai renginiai, knygų pristatymai, netradicinės darbo formos bibliotekoje, užsiėmimai su modelinu  ir t.t. 

Akmenės rajono savivaldybės
viešosios bibliotekos direktorė,
Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų
Sąjungos Garbės narė
Zita Sinkevičienė

Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja,
Lietuvos bibliotekininkų draugijos
 Akmenės  skyriaus pirmininkė 
Dalė Taraškevičiūtė

veg201

Pintų daiktų paroda

veg202  

Vegerių kaimo biblioteka buvo apdovanota diplomu laimėjus prizą Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus organizuotame konkurse „Kaip švenčiame Tarptautinę vaikų knygos dieną“.

veg203

„Knygų ligoninės“  personalas

veg204 

veg205

veg206

                  Akimirkos iš „Knygų ligoninės“  darbo dienos

***

,,Linos Žutautės išleistoms knygoms jau 10 metų“ – vaikiškų knygų parodos pristatymas

Pakalniškių kaimo filiale rugsėjo 19 dieną įvyko parodos ,,Linos Žutautės išleistoms knygoms jau 10 metų“ pristatymas. Parodos pristatymo metu buvo skaitomos populiariausios rašytojos knygos. Pirmoji autorinė knyga ,, Kakė Makė  ir  Netvarkos nykštukas “ pasirodė 2010 metais. Tarptautinės vaikų ir jaunimo asociacijos buvo pripažinta geriausia knyga  mažiesiems skaitytojams.

Monika Pečauskė
Pakalniškių kaimo filialo
vyr. bibliotekininkė

pakal1 

***

Kūrybiniai, teoriniai ir praktiniai mokymai Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, miestų, kaimų  ir mokyklų bibliotekininkams „Epaveldas: mokslui, darbui ir laisvalaikiui“ ir  „Ekslibriso edukacija „VIENAS ATSPAUDAS“ 

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos administracija  suorganizavo  kūrybinius, teorinius ir praktinius mokymus Viešosios bibliotekos, miestų, kaimų, mokyklų bibliotekininkams temomis: „Epaveldas: mokslui, darbui ir laisvalaikiui“ ir  „Ekslibriso edukacija „VIENAS ATSPAUDAS“. Mokymus vedė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos  Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyriaus vyresn. bibliotekininkės Jonė Gorytė ir Lolita Putramentienė. „Epaveldas: mokslui, darbui ir laisvalaikiui“  pirmoje mokymų dalyje lektorė Jonė Gorytė supažindino mokymų  dalyvius su kultūros paveldo virtualioje erdvėje paieškos galimybėmis, su virtualia kultūros paveldo svetaine www.epaveldas.lt, įvairiomis kolekcijomis („Sceninė, erdvinė muzika“, „Literatūriniai įrašai“, „Muziejų eksponatai“, „Liaudies meno rinkiniai“, „Lietuvos dailes muziejaus eksponatai“ ir  t.t.), paieškos ypatybėmis ( „Lietuvos kultūros paveldo paieška“). Kita užsiėmimo dalis – interaktyvus komandinis žaidimas naudojant išmaniąsias technologijas (planšetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus).
Antrą mokymų dalį „Ekslibriso edukacija „VIENAS ATSPAUDAS“ vedė profesionali dailininkė, lektorė Lolita Putramentienė. Lektorė supažindino mokymų dalyvius su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Knygos grafikos centru, kuris yra bibliotekos išskirtinė kūrybinė erdvė, jo  veikla.  Mokymų tikslas – ugdyti bibliotekininkų pažinimo, komunikavimo, iniciatyvumo ir kūrybiškumo kompetencijas, supažindinti bibliotekų specialistus su edukacine programa „Vienas atspaudas“. Ekslibriso kūrybinis užsiėmimas prieinamas plačiajai visuomenei ir įvairaus amžiaus grupėms. Jis plečia akiratį, sudaro galimybes bendrauti ir kūrybiškai leisti laisvalaikį.  Lektorė supažindino dalyvius su Exslibriso istorija, knygos ženklu, monotopija, papasakojo apie knygos simbolį, knygos savininko ženklą. Mokymų dalyviai dailininkės pagalba turėjo galimybę sukurti  savo exslibris ženklą.
Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė padėkojo gerbiamoms lektorėms už teorines ir praktines žinias, kurias Akmenės krašto bibliotekininkai galės pritaikyti bibliotekiniame darbe. 
Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininkas Dainius Sarapinas  pristatė senovinių pinigų parodą ,,Pinigai, pinigėliai ...“.  Joje pristatomi pinigai, cirkuliavę Vegerių kaimo apylinkėje nuo 1650 metų iki šių laikų. Kad būtų patogiau susipažinti su tuo laikotarpiu cirkuliavusiais pinigais, pastarieji suskirstyti pagal amžius. Parodoje galima pamatyti nuo Jono Kazimiero valdymo metais kaldintų šilingų, iki Smetonos laiku cirkuliavusių litų ar centų. Iš retesnių monetų galima būtų paminėti 1849 metų Nyderlandų 25 centus ar 1710 metų Švedijos 1 orė. Vadinasi, kadaise Vegeriuose lankėsi svečiai net iš tolimosios Olandijos ar Švedijos.

Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

mokymai1 

Kristinos Urniežienės nuotraukoje iš kairės į dešinę: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos  Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Lolita Putramentienė, Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos  Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Jonė Gorytė

mokymai2

Kristinos Urniežienės nuotraukoje:mokymų dalyviai

 mokymai3

Kristinos Urniežienės nuotraukoje: Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininkas Dainius Sarapinas 
pristato senovinių pinigų parodą ,,Pinigai, pinigėliai ...“ 

***

Plakatas

Knygų pristatymo konkursas prasideda!

Nuo rugsėjo 8 d. prasideda jau tradicija tapęs (organizuojamas nuo 1995 m.) Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos (ŠAVB) Knygų pristatymo konkursas. Kasmet konkursas pritraukia vis daugiau dalyvių, plečiasi įsitraukiančių viešųjų bibliotekų ir mokymosi įstaigų tinklas o 2019 metais konkurse savo mėgstamas knygas pristatė daugiau nei 300 dalyvių iš 12 Šiaulių, Telšių ir Panevėžio apskričių miestų. 

Šiemet ŠAVB organizuoja jubiliejinį – 25-ąjį Knygų pristatymo konkursą. Šia proga keičiama įprasta konkurso forma – jubiliejinis konkursas perkeliamas į virtualią erdvę ir jame gali dalyvauti visi, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos ir amžiaus! Taip pat keičiasi ir knygos pristatymo, kurį turės parengti konkurso dalyviai, formatas – vietoj įprasto pristatymo gyvai, šiemet dalyviai turės parengti vaizdo įrašą, kuriame pristatoma knyga.

Nuo rugsėjo 8 d. iki lapkričio 18 d. kviečiame:

  1. NUFILMUOTI / SUMONTUOTI savo mėgstamos knygos pristatymo vaizdo įrašą (iki 5 minučių trukmės). Vieną pristatymą gali kurti 1–5 asmenys;
  2. SIŲSTI pristatymą el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. "> Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .

Privaloma informacija, kurią reikia atsiųsti kartu su vaizdo įrašu

  1. autoriaus (-ių) vardas, pavardė ir amžius;
  2. kontaktinė informacija (adresas, tel. numeris);
  3. pristatomos knygos pavadinimas ir autorius;
  4. kas rekomendavo dalyvauti konkurse (jei rekomendavo).

Iš gautų vaizdo įrašų kompetentinga komisija bei Knygų pristatymo konkurso „Facebook“ puslapio sekėjai išrinks 15 geriausių, originaliausių ir labiausiai konkurso nuostatus atitinkančių knygų pristatymų, kurie bus apdovanoti bibliotekos įsteigtais prizais, o trijų geriausių darbų autoriai gaus net 200 eurų vertės kuponus knygoms įsigyti. Atsižvelgus į konkurso dalyvių pasirodymus, papildomai gali būti skiriamos įvairios nominacijos (pvz., už originalumą, už novatoriškumą, už meniškiausiai pristatytą knygą ir kt.) Nugalėtojai bus paskelbti gruodžio 7 d. 

Be pagrindinių prizų, dalyvių ir visų Konkurso „Facebook“ puslapio sekėjų taip pat laukia daug žaidimų, staigmenų bei konkurso partnerių („Haribo“„Vero Cafe“„Knygos.lt“UAB „Rūta“, leidyklų „Aukso žuvys“, „Odilė“„Tikra knyga“„Nieko rimto“) įsteigtų prizų.

Knygų pristatymo konkursu ŠAVB kasmet siekia didinti visuomenės susidomėjimą knygomis ir skaitymu, populiarinti kokybišką bei vertingą lietuvių ir užsienio šalių įvairių žanrų literatūrą, ugdyti gebėjimą atsirinkti vertingą literatūrą. Dalyviai ne tik skatinami pasirinkti vertingą literatūros kūrinį, bet ir mokomi tinkamai atskleisti siužetą, pagrindinę kūrinio mintį ir autorių, ugdomi dalyvių vaidybiniai, retoriniai įgūdžiai, išradingumas. Konkurso organizatorė tikisi, kad mėgstamos knygos pristatymas vaizdo įrašu padės dar labiau atsiskleisti dalyvių kūrybiškumą ir originalumą, nes pristatymo formatas priklauso tik nuo dalyvio norų ir galimybių – tai gali būti filmuotas vieno asmens, draugų grupės ar šeimos pristatymas, animacinis filmukas ir t. t. 

Daugiau informacijos apie Knygų pristatymo konkursą ir visas karščiausias naujienas rasite „Facebook“ paskyroje https://www.facebook.com/KPKonkursas.

Organizatorė – Šiaulių apskrities povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Konkurso kontaktinis asmuo: vyr. bibliotekininkė Urtė Vaserienė, el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , tel. (8 41) 37 17 32.