Atvira jaunimo erdvė

2020 06 01

ATVIRA JAUNIMO ERDVĖ BIBLIOTEKOJE

Pagrindinis bibliotekos atviros jaunimo erdvės tikslas padėti mažiau motyvuotam, socialinę atskirtį patiriančiam jaunimui, nedrįstančiam savarankiškai save realizuoti išeiti į visuomenę, nebijoti parodyti ką sugeba, savo sugebėjimais ir vizijomis bendrai kurti atviros jaunimo erdvės veiklą, padedant jai sėkmingai funkcionuoti.
Atviros jaunimo erdvės pagrindinis šūkis: „Mes patys“. Erdvės darbo principas nepateikti visko paruošto, struktūrizuoto ir apgalvoto nuo pradžios iki pabaigos. Tai atlikti gali jaunuoliai, padedant atviros jaunimo erdvės darbuotojui. Jaunuolių siūlymai, idėjos, vizijos, norai – pagrindinis darbo įrankis, skatinantis jaunimą tapti kūrybiškomis, savimi pasitikinčiomis asmenybėmis, įtraukiant neaktyvius, nedrąsius jaunus žmones.
Tai vieta kur jaunimas gali ateiti ir tiesiog ramiai praleisti laiką, paskaityti knygą, pasikalbėti, ieškoti pagalbos ar gauti patarimų aktualiais ir rūpimais klausimais (funkcionalus konsultavimas).
AJE adresas: V.Kudirkos g. 9 Naujoji Akmenė
Susisiekti galite el. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

informacija

****

PAGYVENTI VIRTUALIOS REALYBĖS PASAULYJE

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojai, lankytojai, svečiai birželio mėnesį turėjo galimybę bent trumpam atitrūkti nuo tikrovės ir išbandyti virtualios realybės (VR) akinius. Įrangą paskolino Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, taip yra įgyvendinamas šios bibliotekos projektas „STEMCASpace“ (Mokslo, technologijų, inžinerijos, matematikos, kultūros ir meno erdvė), projekte numatyta, kad Žemaitijos bibliotekos mėnesiui gali skolintis VR akinius.
Edukacinis užsiėmimas su VR akiniais Viešojoje bibliotekoje startavo kovo 9 dieną. Į užsiėmimus buvo pakviesti visų rajono mokyklų, gimnazijų moksleiviai, tačiau Lietuvoje paskelbus karantiną veiklas laikinai teko stabdyti. Švelnėjant karantino sąlygoms ir atsiradus galimybei vėl lankytis bibliotekoje gavome galimybę pratęsti akinių pasiskolinimo sutartį. Birželio mėnesį užsiėmimai buvo pratęsti ir į juos buvo kviečiami visi norintys sudalyvauti ir bent trumpam pasinerti į visiškai kitokį, dar nematytą ir neatrastą pasaulį.
Išbandyti savo jėgas virtualiame pasaulyje drąsiausi buvo vaikai ir jaunimas. Kiekvieną dieną bibliotekos konferencijų salėje susirinkdavo grupės norinčių pažaisti, pasportuoti, patyrinėti. Iš viso užsiėmimuose sudalyvavo 182 įvairaus amžiaus asmenys. Jauniausiam užsiėmimų dalyviui buvo vos treji metai, tačiau seneliai, kurie atvesdavo savo anūkus patys irgi išbandydavo VR akinius, nes stebėjimas kaip vaikai įsijaučia į žaidimą ir trumpam pamiršta tikrąjį pasaulį sužadindavo smalsumą. Tokia puikia galimybe pasinaudojo ir vaikų dienos centro vaikai, atviro jaunimo centro jaunimas, bibliotekos skaitytojai lankytojai. Visuose užsiėmimuose dalyvavo ir konsultavo bibliotekos savanoris Kęstutis. Prieš kiekvieną užsiėmimą jis paruošdavo virtualios realybės akinius naudojimui, o užsiėmimų metu padėdavo tiems, kurie šią pramogą išbandydavo pirmąjį kartą.

Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
bibliotekininkė edukacinei projektinei veiklai
Kristina Urniežienė

mazesnepamazinta

mazinta

 **** 

PAGALIAU IR VĖL SUSITIKOM

Karantinas vis dar tęsiasi, tačiau švelnėjant jo sąlygoms atvira jaunimo erdvė bibliotekoje vėl atvėrė duris jaunimui. Po tokios ilgos pertraukos įvyko pirmasis susitikimas bibliotekos viduje. Susitikime dalyvavo ir atviro jaunimo centro „NewStone“ jaunimo darbuotoja Loreta. Kartu su jaunimu aptarėme kokias veiklas galėtume organizuoti vasarą. Birželio mėnesį užsiėmimų nepritrūksime, kadangi Viešoji biblioteka visą šį mėnesį pagal pratęstą sutartį gali naudotis virtualios realybės akiniais, šia proga su jaunimu tikrai pasinaudosime. Esant geriems orams veiklas planuojame perkelti ir į bibliotekos vidinį kiemą. Priverstinis poilsis nuo bėgimo, skubėjimo ir fizinio kontakto su žmonėmis privertė susimąstyti ir perdėlioti prioritetus, bei išmokė vertinti kokia vis tik svarbi ir neįkainuojama vertybė yra gyvas bendravimas.

102897482 708963816596503 8942824767926021834 n

103161160 541406663207430 7114201983598318126 n

****

JAUNIMO VEIKLA KARANTINO METU

Kovo 16 dieną visoje Lietuvoje paskelbtas karantinas sujaukė ir bibliotekos atviros jaunimo erdvės planus. Tačiau būdami atsakingi ir sąžiningi piliečiai laikėmės visų Vyriausybės nurodymų ir savo veiklas perkėlėme į virtualią erdvę, su jaunimu bendravome nuotoliniu būdu. Vyko individualios konsultacijos. Įsibėgėjus darbams ir įpratus dirbti nuotoliniu būdų, jaunimą įtraukėme ir į bibliotekos veiklas, bei iniciatyvas. Skaistė, Lukas ir bibliotekos savanoris Kęstutis noriai dalyvavo Nacionalinės bibliotekų savaitės veiklose, bei atsiuntė savo filmuotus video iš namų (filmuotus video galite pamatyti:
https://www.facebook.com/1678149952477470/videos/1758371927638208/
https://www.facebook.com/1678149952477470/videos/256483388827807/
Taip pat Kęstutis prisijungė prie akcijos „Lietuva skaito“ ir pasidalino savo sukurtu plakatu skirtu Antano Baranausko poemai „Anykščių šilelis“. Nuolatos aptariame kokias veiklas įgyvendinsime pasibaigus karantinui ir gyvenimui vėl grįžus į savo ritmą.

****

JAUNIMO RENGINYS ŠV. VALENTINO DIENAI

Minint šv. Valentino dieną, Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje šurmuliavo jaunimas. Jaunimo centro darbuotojos Loretos iniciatyva Viešosios bibliotekos atviros jaunimo erdvės jaunimas bei Naujosios Akmenės atviro jaunimo centro „NewStone“ jaunimas vėl susitiko ir parengė bendrą užduočių vakarą. Aktyvus jaunimas patys parengė scenarijų, sugalvojo užduotis. Visi savo jėgas išbandė dainuodami karaokę, kiekvienam teko parodyti savo sugebėjimus šokant, kuriant ketureilius eilėraščius, bei atliekant atsitiktines užduotis. Visi vakaro dalyviai buvo saldžiai apdovanoti, o renginio vedėjai palinkėjo gero skrydžio meilės sparnais.
Po renginio vyko refleksija prie arbatos puodelio. Trumpai aptarėme kokias veiklas reikėtų organizuoti pavasarį.

84683192 1047259398987693 3399348417284014080 n

85065707 2566630460275220 696906448625467392 n

85169039 403583757137980 3548187291996389376 n

****

JAUNIMO RENGINYS ŽEMĖS DIENAI

Kiekvienais metais kovo 20-ą dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje. Tai diena, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, į visuomenės darnios raidos būtinybę, kad mūsų veikla žydinčioje planetoje nebūtų nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas.
Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atviros jaunimo erdvės jaunimas, kartu su jaunimo darbuotoja rengė popietę skirtą Žemės dienai paminėti. Popietės tema „Rūšiuoju, vadinasi galvoju“. Įžanginį žodį renginio pradžioje tarė jo organizatorė Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus bibliotekininkė edukacinei projektinei veiklai Kristina Urniežienė. Renginį vedė atviros jaunimo erdvės lankytojos, Saulėtekio progimnazijos moksleivės Laura Gončaraitė ir Lina Čepaitė. Moksleivės pristatė kodėl svarbu neteršti aplinkos, nešiukšlinti ir tinkamai išmesti susikaupusias atliekas. Renginio dalyviai žiūrėjo informacinius filmus, bei atliko užduotis, kurios buvo skirtos pagilinti žinias apie atliekų rūšiavimą, aplinkos taršą. Visi vieningai nutarėme, kad mes už švarią ir saugią aplinką ateities kartoms. Mes neesame abejingi.

DSCF8875mažinta

POPIETĖ „PAŽINKIME AKMENĖS KRAŠTĄ“

Dažnai girdime, kad žmonės daug keliauja, tyrinėja tolimuosius kraštus, bet neretai savo kraštui skiria per mažai laiko ir susidomėjimo. Ugdyti meilę gimtinei ir kraštui reikia nuo pat vaikystės. Tautiškumas, patriotiškumas, pilietiškumas nedalomai siejami su savo gimtinės pažinimu. Svarbu ugdyti asmenybę, ne tik besididžiuojančią savo gimtuoju kraštu, bet ir suvokiančią save, kaip krašto puoselėtoją. Kad galėtume didžiuotis dalykais, kurie yra aplink mus, juos reikia atrasti, pažinti, išgirsti ir pajausti patiems.
Šio tikslo vedami Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atviros jaunimo erdvės „Mes patys“ jaunimo iniciatyvinė grupė surengė užduočių popietę skirtą Akmenės krašto pažinimui. Popietėje dalyvavo visi, kurie domisi savo krašto istorija, dabartimi ir ateitimi. Renginio vedėjai Skaistė Kairytė ir Osvaldas Zokaitis renginio dalyviams pateikė tris skirtingas užduotis. Pirmiausia dalyviai burtų keliu susibūrė į komandas. Pirmoji užduotis buvo viktorina, klausimų pobūdis įvairus nuo istorinių iki geografinių. Pagal pateiktas nuotraukas dalyviai turėjo įvardinti tikslų objekto pavadinimą. Antroji užduotis: „Tiesa ar melas“. Dalyviams buvo pateikta dešimt teiginių, o jie turėjo atsakyti ar tai tiesa ar vis dėl to teiginys klaidingas. Trečioji užduotis „Sakinio užbaigimas“. Dalyviai turėjo užbaigti sakinius, įrašydami praleistą žodį. Visą renginį stebėjo ir sąžiningai taškus skaičiavo kompetentinga komisija – Lina Čepaitė ir Laura Gončaraitė. Renginio akimirkas fiksavo Mažvydas Kairys.
Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti. Diskusiją apie tai kas buvo žinoma, o apie ką teko išgirsti pirmą kartą buvo pratęsta prie bendro saldaus stalo.
Prizai ir visos organizacinės išlaidos finansuotos Akmenės rajono savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamo projekto, pagal paraišką programai: jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo plėtojimas.

65115407 486803011861969 1545677941495562240 n 1

65232585 398784130731258 3921433805583286272 n 1 

****

JAUNIMO VAKARAS BIBLIOTEKOJE

Bendradarbiavimas – tai svarbus gebėjimas, atveriantis galimybes efektyviai siekti savo tikslų, mokytis iš kitų, nepasimesti sudėtingose situacijose, mokytis lyderystės ir iniciatyvos, įgyvendinant įvairius sumanymus.
Bendradarbiavimo tikslo vedami lapkričio 27 dieną viešosios bibliotekos atviros jaunimo erdvės jaunimas į svečius pasikvietė Ramučių gimnazijos atviros jaunimo erdvės jaunimą, atviro jaunimo centro „NewStone“ jaunimą bei jų darbuotojas. Visi rinkomės norėdami susipažinti, pabendrauti, kai kuriems tai buvo pirmas apsilankymas viešojoje bibliotekoje. Jaunimo vakarą vainikavo bendra filmo peržiūra. Po peržiūros vyko filmo aptarimas, derinome kokias veiklas ir iniciatyvas galėtume įgyvendinti ateityje. Kiek įsidrąsinęs jaunimas parodė ir savo sugebėjimus, kas turėdamas puikų balsą padainavo, merginos pademonstravo šokį, kuris skirtas eglutės įžiebimo šventei.

73504662 437278103623849 4172892076200951808 ncopy

78659007 3242458399158812 4235782092610338816 n