Naujos knygos

2024 06 17

citrinu duona

Cristina Campos

Citrinų duona

„Citrinų duona“– tai nepaprastai šiltas ir jaukus romanas apie moterų draugystę, kruopščiai saugomas paslaptis ir pamirštus gardžiausios duonos receptus. Tačiau visų pirma – tai istorija apie moteris, kurios išmoksta laisvai ir drąsiai apsispręsti dėl savo ateities.

laikraš mergaite

Alex Smith

Laikraščių mergaitės

„Laikraščių mergaitės“tai įtempta istorija, pasakojanti apie policijos pareigūną Robertą Ketą, kuris, po tragiško žmonos dingimo, palieka Metropolitano policiją ir su trimis dukromis persikelia į Norvičą, kur tikisi idiliškos šeimos ramybės. Pratintis gyventi naujoje vietoje su trimis įnoringomis mergaitėmis vienišam tėčiui yra iššūkis, tuo tarpu ramybę miestelyje sudrumsčia dviejų laikraščius rytais išvežiojančių mergaičių dingimas, o visi įkalčiai veda prie serijinio pagrobėjo. Ketas yra priverstas tirti vieną tamsiausių savo karjeros bylų, kurioje jis susigrums su pačiu didžiausiu blogiu. O pati byla galbūt atskleis, tai, kas nutiko jo žmonai...

Palėpė karal gatvė

Karen White

Palėpė Karalienės gatvėje

Melanija jaučiasi sugniuždyta. Per keletą dienų jos gyvenimas apvirto aukštyn kojomis – laiminga ištekėjusi moteris, turinti tris nuostabius vaikus, staiga tapo vieniša motina, kurią paliko vyras. Tačiau ilgamečiam varžovui Markui Longui pasibeldus į duris su intriguojančiu pasiūlymu Melanija ir Džekas privalo savo santykių problemas nustumti į šalį. Vis dėlto nuojauta Melanijai kužda, kad Markas turi slaptų ketinimų, o jo kalta šypsena – tik apgaulė. Netrukus jos nuogąstavimai pasitvirtina.

violetinė suknelė

Jutta Noak

Violetinė suknelė

Jutta Noak novelių knygoje „Violetinė suknelė“personažų lūpomis stengiasi įvertinti ir įvardinti kasdieninio gyvenimo amžinąsias vertybes. Tačiau atskiri epizodai, žingsniai, žodžiai iš šalies atrodo išplaukiantys iš nesudėtingo šeimos gyvenimo per išpažintį, norą save apginti, susiduria su neišmatuojama erdve ir laiku ir atsiliepia mumyse. Autorė gana tragiškų likimų bei išgyvenimų krizę piešia nedramatizuodama, atvirkščiai, viską priima lyg likimo duotybę, tuo pačiu apgindama ir pagrindinius novelių personažus, leisdama suvokti, jog kiekvieno žmogaus pasaulio suvokimas kyla iš jo vidinio pasaulio. Kartais netgi nesistengia padėti ir neužkerta kelio tragedijai – viskas užkoduojama būtinybei, ir ne tik.

Vyšnia džiazo sode

Vygantas Švoba

Vyšnia džiazo sode

Vyganto Švobos knyga „Vyšnia džiazo sode“ – tai ekspresyvus pasakojimas apie žymų džiazo muzikantą, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą profesorių Petrą Vyšniauską. Knygoje savo įžvalgomis, prisiminimais dalijasi keliasdešimt Lietuvos menininkų, atskleisdami Lietuvos džiazo istoriją, supažindindami su jos kūrėjais, išskirtiniais kultūros įvykiais, meno pasaulio savitumais.

 keturi

Virginija Kulvinskaitė-Cibarauskė

Keturi

Šįkart V. Kulvinskaitė rašo nebe apie gimtąjį Vilnių, o apie fikcinį uostamiestį. Neriama giliau į personažų psichologiją, paliekant nuošalėje žaidimą su grynąja forma. Keturiuose apsakymuose pasakojamos keturių veikėjų – vyrų ir moterų, – marginalų, kurių gyvenimai pažymėti minuso ženklu, istorijos. Be lietuvių prozoje jau chrestomatiniais tapusių visuomenės paraščių personažų, ribinių situacijų, socialinės atskirties temų, disfunkcinių porų santykių ir kopriklausomybės, šioje knygoje atsiveria ir visai naujos, galima sakyti, šiandienos aktualijos. Rašytoja vaizduoja ir, pvz., uždarus literatūros vakarus rengiančias, meną ir menininkus „vartojančias“ ekscentriškas turtingas aukštuomenės ponias, geba kurti teksto įtampą parodydama skirtingų visuomenės sluoksnių sankirtos nepatogumą, apmąstydama tuo pat metu ir pritapti, ir nepritapti siekiančio individo būsenas. Personažai keliauja po apsakymus – viename veikėjas vos sušmėžuoja, o kitame pamatome jo istoriją ir charakterį. Tokiu būdu sukuriama knygos visuma. Kūriniams būdingi skvarbūs psichologiniai portretai ir netikėtos pabaigos, makabriškas tamsus humoras

ledas

Anna Kavan

Ledas

A. Kavan„Ledas“, sulaukęs didelio susidomėjimo XX a. 7 deš. pabaigoje ir po autorės mirties, vėliau buvo kiek primirštas. Mat išnyko mistifikacijos aureolė, kurią kūrė pati autorė, slėpusi asmeninį gyvenimą. Paaiškėjus, kad ji buvo įjunkusi į heroiną, besiužetį romaną imta sieti su narkotikų sukeltais vaizdiniais. Ir tik antrame XXI a. dešimtmetyje, praslinkus 50-čiai metų, kritikai „Ledą“ vėl dekonstravo ir atrado naujų jo interpretacijų.

kairė tamsos ranka

Ursula K. Le Guin

Kairė tamsos ranka

1969 m. parašiusi fantastinį romaną „Kairė tamsos ranka“, amerikiečių rašytoja Ursula K. Le Guin įsitvirtino tarp svarbiausių žanro kūrėjų. 1970 m. knyga laimėjo Hugo ir „Nebulos“ apdovanojimus, vėliau kultinio mokslinės fantastikos žurnalo „Locus“ apklausoje pateko į geriausiųjų trejetuką – kartu su Franko Herberto „Kopa“ ir Arthuro C. Clarke'o „Vaikystės pabaiga“. Ši knyga dėl ryškių veikėjų emocinių portretų ir sociologinių autorės įžvalgų įrašyta į intelektualiosios mokslinės fantastikos istoriją.

mergina melsva suknele

Alena Schröder

Mergina melsva suknele

2017 m. Berlyne verda gyvenimas, tik dvidešimt septynerių Hana jaučia, kad josios gyvenimas dar neprasidėjo. Viską aukštyn kojom apverčia laiškas iš Izraelio. Evelina, šimtametė Hanos močiutė, jame nurodyta kaip pagrobtos meno kūrinių kolekcijos paveldėtoja. Kodėl Hana nieko nežinojo apie žydišką šeimos šaką? Ir kodėl Evelina taip atkakliai vengia kalbėti apie praeitį ir ypač apie savo mamą?

Dingusių paveikslų pėdsakas veda į 1920-uosius, pas prosenelę Zentą, Evelinos mamą – užsispyrusią jauną moterį, įklimpusią į santuoką be meilės. Ji staiga nusprendžia palikti viską, savo dukrą irgi, kad tik būtų laisva. Tačiau ateina tamsūs laikai, o laisvė pareikalaus dar didesnių aukų...

subjauroti ketinimai

Mike Omer

Subjauroti ketinimai

New York Times bestselerių autorius antroje Abės Malen detektyvų serijos knygoje grįžta su šiurpą keliančiais likimo vingiais, kuriuos išgyvena tamsios praeities slegiama įkaitų derybininkė.

edžio belgelio pabaiga

Édouard Louis

Edžio Belgelio pabaiga

Edis Belgelis visa širdimi trokšta įtikti šeimai ir kaimynams. Jis gyvena skurdžiame kaime šiaurės Prancūzijoje, kur iš kartos į kartą perduodamos nuostatos, kad vyrai privalo būti stiprūs, alkoholis – vaistas nuo visų ligų, konfliktai sprendžiami kumščiais, o pasiturintys ir labiau išsilavinę siekia tik pakenkti. Tačiau Edis kitoks – kelia nepatogius klausimus, yra smalsus, jautrus ir tai tampa jo prakeiksmu.

Vos pasirodęs Prancūzijoje autobiografinis Édouardo Louis (gim. 1992) debiutas sukėlė diskusijų bangą apie socialinę nelygybę, smurtą ir alkoholizmą, seksualinę tapatybę. Autorius atkreipė dėmesį į daugybės paprastų prancūzų realybę ir taip gerokai šokiravo elitą, ilgą laiką ignoravusį visuomenės skaudulius. Į daugiau nei trisdešimt kalbų išverstas romanas – tai nepagražintos tikrovės atspindys, universalus vaikystės ir paauglystės paveikslas ieškant savojo „aš“.

kaip veikia muzika

David Byrne

Kaip veikia muzika

„Kaip veikia muzika“– „Talking Heads“ lyderio Davido Byrne'o duoklė temai, kuriai apmąstyti jis skyrė kone visą gyvenimą. Knygoje autorius remiasi sukauptomis muzikos teorijos žiniomis ir asmenine muzikanto patirtimi. Keliaudamas laiku ir vietomis – nuo Wagnerio operos iki Afrikos kaimų – atlikėjas svarsto, kaip muzikos radimąsi lemia kultūra ir individas, kaip įrašų technologijos pakeitė klausymosi patirtį, aptaria muzikos industrijos evoliuciją ir kt. Jo teiginių iliustracijomis tampa ir kadaise įkvėpę pamokslininko žodžiai, ir senovės japonų teatras, ir diagramos su uždarbiu iš paskutinių bendrų darbų su Brianu Eno, ir kitos įvairenybės: gyvūnų muzikalumas, Madonnos kontraktai, Alžyro populiarioji muzika, Pitagoro akuzmatika, Geltonoji Filipinų revoliucija, filantropijos etika ir kt. Knygoje pateikiami bent šeši išsamiai aprašyti verslo modeliai, kaip gyventi iš muzikos. Tai viena retų knygų, kuri dėl plataus žvilgsnio į muziką ir jos poveikį gali būti įdomi abiem pusėms – klausytojams ir atlikėjams.

 žarnyno žav

Giulia Enders

Žarnyno žavumynai

Mūsų žarnynas yra beveik toks pat svarbus kaip smegenys, tačiau apie jo veiklą žinome labai mažai. Jaunos mikrobiologės Giulios Enders knyga „Žarnyno žavumynai. Viskas apie menkai vertinamą organą“ yra ne tik informatyvi, bet ir smagi – tai savotiška ekskursija po mūsų virškinimo sistemą.

devyni mėn kariuomenes

Raminta Bekešiūtė

Devyni mėnesiai kariuomenėje

Savanorė šauktinė Raminta Bekešiūtė įkvepiančioje knygoje „Devyni mėnesiai kariuomenėje. Be pagražinimų“ pasakoja apie viską, ką teko patirti Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalione, išėjus atiduoti duoklę Tėvynei. Nuo bemiegių naktų, nepatogumų, pritrintų kojų iki jausmų ir minčių apie savivertę. Nuo pasakojimų apie dabartinius šauktinius, kokie jie yra ir kokie būdavo anksčiau iki apmąstymų apie patriotizmą. Raminta nenutyli apie sunkų, iššūkių kupiną ir disciplinos reikalaujantį kario kelią bei vaizdingai pasakoja apie visus atradimus ir gyvenimo pamokas, kurias ji išmoko per tuos mėnesius.

nieko nesakyk

Raden Keefe Patrick

Nieko nesakyk

1972-ųjų gruodį kaukėti užpuolikai įsibrovė į Jean McConville namus Belfaste ir pagrobė dešimties vaikų motiną. Praėjus daugiau nei trims dešimtmečiams, paplūdimyje buvo rasti jos kaulai. Visus tuos metus aplinkiniai žinojo, kad moterį išsivedė žmonės, susiję su Airijos respublikonų armija (angl. The Irish Republican Army, IRA), tačiau niekas iš baime persunktos bendruomenės narių neištarė nė žodžio.

 žlugimas

Jared Diamond

Žlugimas

Kas nutiko žmonėms, kadaise sukūrusiems Velykų salos statulas, ir majų piramidžių architektams? Ar ir mūsų pilys, dangoraižiai, daugiabučiai vieną dieną stovės apleisti kaip Angkoro šventyklos? J. Diamondas atskleidžia, kodėl vienos visuomenės klesti, o kitos žlunga, ir kelia klausimą, ar mūsų civilizacija išliks.

 bremeno miesto muz

Darius Juodis

Prasiveržti pro geležinę uždangą (Lietuvos gyventojų pabėgimai iš SSRS)

Dr. Dariaus Juodžio knyga „Prasiveržti pro geležinę uždangą (Lietuvos gyventojų pabėgimai iš SSRS)“ – tai pirmas išsamesnis leidinys, kuriame dokumentaliai nagrinėjama iki šiol tik probėgšmais istoriniuose leidiniuose paliesta tema – Lietuvos gyventojų bėgimai iš SSRS.

Knygoje pateikiami keli prasiveržimo pro SSRS geležinę uždangą laikotarpiai: pirmieji pabėgimai (1940–1941); laikotarpis po SSRS ir Vokietijos karo; partizanų prasiveržimai; Lietuvos gyventojų pabėgimai į Vakarus 6–9 dešimtmečiais bei vėlesni SSRS sudėtyje esančios Lietuvos gyventojų pabėgimai į užsienį.

 brem

Ramūnas Kasparavičius, Kęstutis Kasparavičius

Brėmeno miesto muzikantai

„Brėmeno miesto muzikantai“ – viena žymiausių brolių Grimų užrašytų pasakų apie asilą, šunį, katiną ir gaidį, kurie pergudrauja plėšikus. 1994 metais Vokietijoje pasirodžiusią knygą su eiliuotu garsaus rašytojo Džeimso Kriuso tekstu iliustravo lietuvių dailininkas Kęstutis Kasparavičius. Lietuvos skaitytojams pasaką šiai knygai sueiliavo dailininko brolis Ramūnas Kasparavičius.

dramblys ant delno

Selemonas Paltanavičius, Reda Tomingas

Dramblys ant delno

Įtraukite vaikus į pasaulio gyvūnų stebuklą su nuostabia knyga „Dramblys ant delno“!

Ar yra žvėrių, telpančių į šaukštą? Kodėl banginiai neišlipa į sausumą? Kieno liežuvis ilgiausias, o kieno kailis gražiausias? Kam gyvūnams reikalinga kišenė? Kieno kvapas smardžiausias?

Kad galėtų atsakyti į šiuos klausimus, žinomas gamtininkas ir mylimas rašytojas Selemonas Paltanavičius ant delno pasitupdęs atidžiai ištyrinėjo ir mažulytį kirstuką, ir milžinišką banginį, ir daug kitų gyvūnų! Knygoje „Dramblys ant delno“ rasi nuostabių pasaulio gyvūnų nuotraukų, šmaikščių iliustracijų, neįtikėtinų faktų ir supergyvūnų aprašymų!

vaisių ir daržovių pasakos

Nerijus Laurinavičius

Vaisių ir daržovių pasakos

„Vaisių ir daržovių pasakos“ – tai nuotaikingos istorijos vaikams ir visai šeimai apie draugystę, geraširdingumą, svajonę, tikrąsias vertybes.

Tai puiki edukacinė priemonė padedanti netiesiogiai, kūrybingai skatinti sveikesnę vaikų mitybą, lavinti jų vaizduotę ir bendravimo įgūdžius.