Naujienos

2024 02 15

nac. diktantas
 
***
 

TAIP ir NE

Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje jaunieji lankytojai  žaidė žaidimą ,,TAIP ir NE” apie ekologiją. Pakalbėję kas yra ekologija, kokie produktai gasli būti  ekologiški, kaip žymimi ekologiški produktai, vaikai  spėjo kas yra paslaptingoje dėžutėje. Geriausiai sekėsi spėti Saivai Vargai.    

                                                                                                                                                                        Dalia Jencienė
Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
bibliotekininkė

 TAIP ir NEnuotr.
  
***

Šaškių turnyras

Viešosios bibliotekos  skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyko šventė. Vaikai susirinko į tradicija tapusį Šaškių turnyrą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai - Vasario 16 –ai. Popietės dalyviai susirinko išbandyti savo jėgas, išsiaiškinti kas stipriausias. Vaikai susikaupę žaidė šaškėmis, stengėsi nepažeisti žaidimo taisyklių. Geriausiai sekėsi Arinai Petrovskajai. Jai atiteko pagrindinis prizas – Lego konstruktorius. Antrą vietą laimėjo Aidanas Komža.Trečią vietą iškovojo Deimantas Sinkevičius. Turnyras buvo įtemptas, niekas nenorėjo pasiduoti. Jaunieji skaitytojai įdomiai ir turiningai praleido laiką.

Dalia Jencienė
Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
bibliotekininkė

šaškių konk. 
 
***
 
kivyliai1
 
Kivylių kaimo filiale  įvyko popietė "Lietuvos šalelėj". Vaikai skaitė ir deklamavo eilėraščius apie Lietuvą, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, ėjo ratelius, dainavo dainas. Kartu su mamomis pasidarė trispalves gėles, iš  popieriaus ritinėlių ir spalvoto popieriaus. Vaikams perskaičiau pasaką "Velnias ir lietuvis". Buvo smagu ir linksma.
 
 
***
Kai pūgos gimsta-
Gimė Lietuva,
Žiemos keliu
Į naują dieną
Iškeliavo...
(Aurelija Gerulskienė)
 
Vasario 16-oji mums labai svarbi ir įsimintina diena - atvedusi mus į nepriklausomybę, atvedusi mus į laisvę. Paminėti šios dienos, į Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, dr. E. Meškienės konferencijų salę atėjo didelis būrys Saulėtekio progimnazijos mokinių, kad išgirstų, pamatytų, sužinotų. Pravesti tokį įdomų susitikimą, konferenciją, gyvą istorijos pamoką mielai sutiko Akmenės rajono savivaldybės vicemeras Tomas Martinaitis. Vaikai klausėsi susidomėję, uždavė daugybę klausimų, išgirdo daug atsakymų apie mūsų laisvą Lietuvą ir mus. Ačiū mūsų svečiui už susitikimą ir pasidalintą patirtį.
 
IMG 20240214 095559
 
Aurelija Gerulskienė
Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
bibliotekininkė
Nuotr. K. Urniežienės
 
 
 
 
N. Akmenė SJ-Poster-koncertas
 
 
*** 
 
DAIKTU MAINYTUVES
 
***
 
 IMG 20240210 143017
 
 
Šį kartą susirinkę į popietę pakalbėjome apie artėjančią Vasario-16-tą , apie jos reikšmę ir svarbą mūsų gyvenimuose. Kadangi Vasario-16-ta yra Lietuvos valstybės atkūrimo diena, tai  knygą skaityti , pasirinkome apie gyvenimą atkurtoje Lietuvoje.Skaitėme Rebekos Unos knygą ''Aš pakeisiu pasaulį''. Knyga apie mūsų amžininką , berniuką Luką, apie jo gyvenimą, apie jo siekius ir norą pakeisti pasaulį, kuris Lukui atrodo per blogas. Bet visas blogas mintis nustelbia gardus blynų kvapas ir tėčio priminimas apie pasaulį pilną gerų dalykų...
 
Aurelija Gerulskienė
Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus
bibliotekininkė
 
 
 
***
 
pasl. namai
 
Šiandien mus aplankė mūsų draugai - Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, vyko senyvo amžiaus ir demencija sergantiems asmenims terapiniai skaitymai "Prisiminimų beieškant", tema - "Užgavėnės“. Darbuotojos labai įdomiai ir vaizdžiai, pristatė - priminė Užgavėnių tradicijas. Mūsų įstaigos gyventojai dalinosi savo šeimų papročiais. Dėkojame Viešosios bibliotekos  darbuotojoms Aurelijai ir Reginai, kad mus aplanko ir skiria mums taip reikalingą dėmesį. 
 
Akmenės rajono socialinių paslaugų namų informacija
 
***
 
Padėka dalyvavimas pilietinėje iniciatyvoje PERGALĖS ŠVIESA