Skelb0630

Jučių kaimo filiale eksponuojama spaudinių paroda ,,Tremta, naikinta, bet nepalūžusi Lietuva", skirta Gedulo ir Vilties bei Okupacijos ir Genocido 80-ųjų metinių paminėjimui. Sovietinės okupacijos metais  Lietuva neteko apie 800 tūkst. gyventojų. 1941 metų birželio 14-tąją gyvuliniuose vagonuose iš Lietuvos buvo išvežta per 30 tūkst. žmonių. Kas trečias suimtasis mirė nuo kankinimų, bado. Gedulo ir vilties dieną nepamiršome tremtinių ir politinių kalinių. Jie yra ir bus mūsų gyva atmintis. Jie visi turėjo viltį sugrįžti į savo namus. Laisvė turi savo kainą. Visi turime žinoti  laisvės kainą ir ją gerbti.

Eugenija Škultinienė
Jučių kaimo filialo vyr. bibliotekininkė

jucpar

Birželio 14 – oji Ventos miesto bibliotekoje

Atrodė visa Lietuva pravirko, kai rytui išaušus vagonai pajudėjo... Įvairiose Sibiro vietose tremtiniai buvo verčiami dirbti medkirčių, geležinkelio tiesėjų ir kt. sunkius fizinius darbus. Be to, juos vargino šaltos aplinkos sąlygos, jiems patiems teko statytis būstus. Ypač sunki padėtis buvo ištremtųjų į negyvenamas salas Lenos žiotyse, prie Laptevų jūros. Čia tremtiniai turėjo kone plikomis rankomis statydintis jurtas, žemines, barakus. Bibliotekoje paruošta fotonuotraukų paroda „Kančia ir Skausmas, Laukimas ir Tikėjimas“ pasakoja apie tremtinių gyvenimą atšiauriose sąlygose. Parodoje – visos fotonuotraukos yra originalios, yra net 1949 metų. Visos fotografijos iš bibliotekos kraštotyros fondo. Nuo birželio 14 - osios  dienos prasidėję įvykiai nepataisomai sugadino gyvenimą tūkstančiams Lietuvos gyventojų. Kai kuriems pasisekė, jie sugrįžo į Lietuvą, bet dalis ištremtųjų taip ir liko nebepamatę gimtosios šalies: juos priglaudė svetima ir šalta Sibiro žemė. Daugelio tremtinių likimai taip ir liks nežinomi... Tai buvo visų Lietuvos žmonių tragedija. Birželio 14 – ąją bibliotekoje prisijungėme prie visuotinės Tylos minutės. Prisijungėme ir prie skaitymo akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“ - buvo perskaitytos visos Ventos tremtinių pavardės.

Roma Miltinienė
Ventos miesto filialo vadovė

2ve

Fotonuotraukų paroda „Kančia ir Skausmas, Laukimas ir Tikėjimas“

5ve

Ventos tremtinių pavardes skaito skaitytoja Asta Žukauskaitė

6ve

7ve

Dalyvavimas skaitymo akcijoje „Ištark, išgirsk, išsaugok“

Šalčio gėlės lange

salgel

Emanuelio Katiliaus iliustracija, 1974

Tęsiame projektą „Šalčio gėlės lange“, skirtą Lietuvos gyventojų trėmimams į atšiaurųjį Sibirą atminti. Nuo 1941 m. birželio 14 d. iki 22 d. sovietų okupantai įvykdė vieną didžiausių masinio trėmimo operacijų Lietuvos istorijoje – per keletą dienų iš Lietuvos išvežta apie 18 000 gyventojų. Iš šios trėmimų bangos į Lietuvą grįžo tik 33 proc. ištremtųjų; 27 proc. žuvo tremties ir kalinimo vietose, o beveik 40 proc. tremtinių likimas nežinomas.
Tremtiniams pagerbti ir tragiškiems įvykiams atminti projektas „Šalčio gėlės lange“ kviečia pasiklausyti 1941 m. ištremto dvylikamečio Algimanto Katiliaus dienoraščio ištraukų.
Jaunasis Algimantas vėliau išaugo į garsų projektuotoją konstruktorių ir tapo šių žinomų Vilniaus pastatų bendraautoriumi: tai Vilniaus Santuokų rūmai, Vilniaus Sporto rūmai, Vilniaus Tyzenhauzų gimdymo namai, Respublikinė onkologinė ligoninė Santariškėse, Vilniaus Antakalnio poliklinika.
Spauskite ant nuorodos: https://www.youtube.com/watch?v=OBwGqwgZOGg
Projekto autorė Rasa Bačiulienė. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneris Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Projektą finansuoja         kultar

Projekto partneris  logo 1  kopija

Ventos miesto bibliotekoje

Po ilgo laiko pagaliau susitikome vėl bibliotekoje. Apsilankė Ventos gimnazijos 7 klasė ir mokytojai Gražina Kazlauskienė ir Vytautas Šiurkus. Technologijų pagalba buvo pristatyti Ventoje gyvenę ir dabar gyvenantys rašantys ir kuriantys žmonės, parodoje - knygos ir bibliotekos kraštotyrinė medžiaga apie juos. Pristatyta knyga William Joyce "Stebuklingos skraidančios Moriso Lesmuro knygos", peržiūrėtas tuo pačiu pavadinimu filmas. „Stebuklingos skraidančios Moriso Lesmuro knygos“ –tai  pasakojimas, kuris tinka  tiek mažiems, tiek dideliems. Pagal šią knygą pastatytas to paties pavadinimo trumpametražis filmukas (angl. The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore). Filmas turi  apdovanojimų, tarp jų ir 2012 m. yra gavęs „Oskarą“. Knygos herojui Morisui Lesmurui patiko žodžiai, istorijos ir knygos.  Jis kas rytą atsiversdavo  knygą ir aprašydavo savo džiaugsmą ir sielvartą, savo patirtį ir lūkesčius. Tačiau kartais ateina metas palikti viską už nugaros ir patraukti kur akys veda, kur kojos neša. Šitaip ponas Lesmuras atranda keistą pastatą su daugybe knygų, kuriomis pradeda rūpintis dar pats nesuprasdamas, kad tai tampa jo gyvenimo istorija... Tai buvo biblioteka… Filmas užburia ir savo muzika. Šauni klasė ir mokytojai.

Roma Miltinienė
Ventos miesto filialo vadovė

ven1

ven2

Garsinis knygų skaitymas nuotoliniu būdu „Ketvirtadienio skaitymai“

Kruopių bibliotekos jaunųjų skaitytojų būrelio „Laisvalaikis šalia knygos“ vienas iš pamėgtų veiklų – garsinis knygų skaitymas. Karantino metu šie užsiėmimai  vykti negalėjo. Kaip alternatyva pasirinktas garsinis skaitymas nuotoliniu būdu. Ištraukų, eilėraščių iš literatūrinių kūrinių, skirtų vaikams, skaitymas nuotoliniu būdu prasidėjo Lietuvos bibliotekų savaitės metu, balandžio pabaigoje. Paklausyti skaitomų ištraukų būrelio vaikai jungiasi Messenger programos vaizdo pokalbio pagalba kiekvieną ketvirtadienį, 16 val. Užsiėmimai vyko visą gegužę, vieningai nutarta veiklos nenutraukti ir birželio mėnesį. Medžiaga skaitymui parenkama iš naujų knygų, taip vaikai supažindinami su naujai gauta literatūra.

Rima Urmonienė
Kruopių kaimo filialo vyr. bibliotekininkė

kol1