Naujienos

2023 12 06

 

Knygu kaledos A3 - spaudai

Akcija „Bibliotekų knygų Kalėdos“!

Šių metų šūkis - „Dovanokime skaitymą“. Akcijos trukmė - nuo gruodžio 4 d. iki 2024 m. sausio 17 d.
Akcijos organizatorius - Lietuvos bibliotekininkų draugija,
Rėmėjas AB „Asseco Lietuva“.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos akcijos „Bibliotekų knygų Kalėdos“ konkursas „Meduolinė biblioteka“ 
LBD skyrius, bibliotekų kolektyvus, bibliotekų lankytojus, pavienius asmenis kviečia iki 2024 m. sausio 5 d. sukurti meduolinį bibliotekos pastato modelį. Informacija apie konkursą www.lbd.lt

***

''Prisiminimų beieškant''- Kūčių vakaras''

Terapinis skaitymas ''Senyvo amžiaus ir demencija sergantiesiems- Naujosios Akmenės socialinių paslaugų namuose ''Kūčių vakaras'' vyko gražų , šarmotą Advento rytą. Susirinkome paskaityti, pasikalbėti apie Kūčias.Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus bibliotekininkė Aurelija Gerulskienė  perskaitė pasakojimą iš knygos ''Prisiminimų beieškant''- Kūčių vakaras''. Sužibo akys pasiklausius- sugrįžo kai kurie prisiminimai, o paragavus kūčiukų pagyvėjo visi. Miela buvo klausytis prisiminimų iš vaikystės, jaunystės iš buvusių namų. Naudingi tokie susitikimai,nes sušildo širdis ir mintis, nuveda mielų prisiminimų takais. Dėkojame Naujosios Akmenės socialinių paslaugų namų socialinei darbuotojai užimtumui Viktorijai Rudžinskienei už sutikimą, priėmimą ir labai mielą bendravimą.

406269839 1015108376267991 5433160663298215130 n

***

Šių metų gruodžio 10-ąją dieną visame pasaulyje bus minima Tarptautinė žmogaus teisių diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į žmogaus teises bei skatinti jų puoselėjimą.

Prisidėdama prie šio minėjimo Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba ir ją atstovaujantys teisininkai, advokatai bei mediatoriai teiks nemokamas konsultacijas gyventojams, neatsižvelgiant į keliamus reikalavimus teisinei pagalbai gauti. 

Kviečiame visus suinteresuotus asmenis, kuriems reikalingos teisinės konsultacijos, pasinaudoti šia galimybe ir gruodžio 8-ąją dieną (penktadienį) kreiptis nurodytais kontaktais pagal pasirinktą regioną.

Šiaulių kontaktų sąrašas

 

***

Į Skaitytojū aptarnavimo-informacijos skyriaus vaikų erdvę atkeliavo naujos, naujutėlės, kvepiančios knygos. Ir nieko nelaukę, vaikai šiam skaitymui pasirinko vieną iš jų. Tai Saros Shepard knyga ''Paula piešia. Mokyklos vaidinimas''. Ir tikrai neapsiriko, nes tai įtraukianti, nuotaikinga knyga apie mergaitę Paulą, jos šunelį Kosmą, įvairias permainas, o svarbiausia - labai juokinga, smagi ir nuoširdi knyga ....

Aurelija Gerulskienė

Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus bibliotekininkė

vaikų klubas
***

Buvo labai gera vypsonė

Tuoj baigsis 2023 – ieji metai, o su jais ir metai, skirti Simonui Daukantui, kuriam šiemet būtų sukakę 230 metų. Ventos miesto bibliotekoje gruodžio pradžios vakaras buvo labai gera vypsonė. Tikrai gerai perskaitėte žodį vypsonė. Tai Simono Daukanto žodis, reiškiantis spektaklį. Ramų ir baltą žiemos vakarą, užgesus bibliotekos šviesoms, prie plevenančių žvakių liepsnelių buvo parodyta vypsonė (spektaklis). Vypsonė pagal Simoną Daukantą lietuvių kalboje neprigijo, tačiau spektaklyje skambėjo daug pamirštų žodžių. Spektaklį „Rubinaičio Peliūzės nuotykiai negyvenamoje saloje“ pagal Simoną Daukantą parodė Papilės mėgėjų „Užpečkio“ teatras. Teatro vadovė ir režisierė Elena Sakalė. S. Daukantas Robinzoną Kruzą pervadino Rubinaičiu Peliūze, Londoną – Karaliaučiumi, Temzę – Nemunu. Neatsiklausęs tėvų Peliūzė išplaukia į pasaulį ieškoti „noties“ (nuotykių) ir randa jų iki soties, kai laivas nuskęsta, visi jo keleiviai žūsta, o jį patį bangos išplauna į salą, kur ir prasideda Peliūzės nuotykiai toje saloje. Puiki vaidyba, rūbai, bendravimas su žiūrovais – reikėjo atsakinėti į užduodamus klausimus, kuriuos ventiškai visus įveikė. Teatro vadovės Elenos Sakalės pasakojamas tekstas su intarpais ir puiki aktorių vaidyba – labai geras darbo rezultatas. Spektaklio jaukumą kūrė bibliotekos senoviniai lietuviški buities rakandai, linų guba, Daukanto žodžiai, išrašyti vaikų rankelėmis, naudojant žąsies plunksną. Ir norisi pasakyti, kad dar ilgai gyvuotų Papilės mėgėjų „Užpečkio“ teatras, labai šauniai padirbėta vadovės Elenos Sakalės ir mėgėjų aktorių. Gal būt ir Simonas Daukantas džiaugtųsi vypsone bibliotekoje. Vakarą, skirtą Daukantui, papildė parašytas kraštiečio Povilo Ventos Kuprio eilėraštis Daukantui „Nebūkim nusivylę“. Visi susirinkę galėjo pasidžiaugti puikia iš Viekšnių atkeliavusia Vilmanto Lukausko ir Stanislovo Jankaus tapybos paroda „Istorijos keliu“. Parodoje nutapytos Telšių vyskupijos bažnytėlės ir koplytėlės – traukia akį ramiomis spalvomis, paveikslai leidžia grožėtis senomis sakralinėmis vietomis taip tinkančiomis Advento laikotarpiui. Tai antroji menininkų paroda Ventos miesto bibliotekoje. Už vakaro įamžintas akimirkas dėkojame ventiškiui fotografui Algimantui Kazlauskui. Baigiasi Simono Daukanto metai, tariame nuoširdų ačiū visiems, kurie puoselėja kultūrą, meną, skaitymą, kurie prisideda prie Ventos miesto bibliotekos veiklų. Tegu artėjančios metų šventės neša į namus medaus, duonelės, spanguolių ir obuolių kvapą, laukiame visų bibliotekoje pasidžiaugti parodomis.

Roma Miltinienė
Ventos miesto filialo vadovė

2

***

KONFERENCIJA „ATSIMINIMŲ ŠVIESOJE“ SKIRTA DR. EUGENIJOS MEŠKIENĖS 15-OSIOMS MIRTIES METINĖMS PAMINĖTI

Lapkričio 27 dieną Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoj vyko konferencija „ATSIMINIMŲ ŠVIESOJE“, skirta Akmenės rajono savivaldybės merės, agrarinių mokslų daktarės, Lietuvai pagražinti draugijos Akmenės skyriaus pirmininkės, Akmenės rajono garbės pilietės Eugenijos Meškienės 15-osioms mirties metinėms paminėti.

Konferencijos dalyvius ir pranešėjus pasveikino Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Lina Lukytė ir Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.

Konferencijos metu pranešimus skaitė: žurnalistė, buvusi ilgametė rajono laikraščio „Vienybė“ redaktoriaus pavaduotoja ir redaktorė Julijana Sejavičienė, pranešimo tema „Asmenybės įtaka politikoje“, bei žurnalistas, signataras, buvęs Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas. Pranešimo tema „E. Meškienė, Č. Juršėnas ir Socialdemokratija: Idėjos visuomenės raidai“. Prisimindamas Eugenijos Meškienės asmenybę, jos nuoširdumą, paprastumą ir gebėjimą bendrauti ir išklausyti žmones Česlovas Juršėnas pristatė ir savo naujausią knygą „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“. Ši knyga – žymaus politiko ir žurnalisto atsiminimai, įspūdžiai, apmąstymai. Aprėpiantys biografiją, dalyvavimą sprendžiant Lietuvai svarbius reikalus, piešiantys gyvenimo ir veiklos kelyje sutiktus žmones.

Konferenciją vainikavo Panelinė diskusija, tema „Žmonėms ir su žmonėmis: Eugenijos Meškienės gyvenimo retroperspektyva“. Diskusiją moderavo Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas. Diskusijos dalyviai tai buvę Eugenijos Meškienės kolegos, bendražygiai: Julijana Sejaviečienė, Česlovas Juršėnas, tarybos narys Vladislovas Balkauskas, Ventos miesto seniūnė Genovaitė Mačiuvienė. Diskusijos dalyviai pasidalino savo pažintimi su E. Meškiene, nuveiktais darbais ir išgyvenimais, kuriuos patyrė per daugybę metų bendravimo.

Ši konferencija - svarbus momentas, leidžiantis prisiminti ir pagerbti Dr. Eugenijos Meškienės įnašą į Akmenės rajono ir visos Lietuvos gyvenimą.

Nuotr. is konf.

Jono Vapsvos nuotraukoje Panelinės diskusijos dalyviai (iš kairės į dešinę): Vladislovas Balkauskas, Julijana Sejavičienė, Genovaitė Mačiuvienė, Česlovas Juršėnas, Vitalijus Mitrofanovas

***

Popietė Draugo dienai


Lapkričio 29 dieną minima Draugo diena. Draugas – asmuo, su kuriuo palaikomi artimi, bičiuliški, pasitikėjimu grįsti santykiai. Būna vaikystės, klasės, kambario, susirašinėjimo, bendros veiklos draugai. Kruopių bibliotekos jaunųjų skaitytojų būrelio „Laisvalaikis šalia knygos“ vaikai rinkosi į popietę „Mano draugo nuotrauka“. Pristatytos linksmos, originalios, šmaikščios geriausių draugų nuotraukos, išsakyti gražiausi žodžiai, papasakotos nuoširdžios draugystės istorijos. Dalyvauta ir linksmose, empatiškose užduotyse, rungtyse. Popietė užbaigta draugišku kino filmo žiūrėjimu.

Rima Urmonienė

Kruopių kaimo filialo
vyr. bibliotekininkė 

Kruopiai Draugo diena

 

 

KONFERENCIJA skelbimas

Konferencija. Lapkričio 27

***

kviet meš

Lapkričio 27 dieną sukanka lygiai 15-iolika metų kai Akmenės rajonas neteko agrarinių mokslų daktarės, Lietuvai pagražinti draugijos Akmenės skyriaus pirmininkės, Akmenės rajono savivaldybės merės ir Akmenės rajono garbės pilietės – Eugenijos Meškienės. Prisimenant šią iškilią ir visų mylimą asmenybę, kviečiame savo archyvuose paieškoti ir pasidalinti nuotraukomis, bei įamžintomis akimirkomis su gerbiama Eugenija Meškiene. Visos Jūsų atsiųstos nuotraukos suguls į virtualią nuotraukų parodą, kuria pasidalinsime su plačiąja visuomene. Nuotraukas galite siųsti el. paštu: kristina.urnieziene @ abiblioteka.lt  iki lapkričio 16 dienos. Prie nuotraukos nurodykite nuotraukos autorių ir pagal galimybes trumpą informaciją (datą, įvardinti žmones nuotraukose, vietą, įvykį kurio metu buvo padaryta nuotrauka ir pan.)
***
atsiskaitymai2
Rudeniniai orai ir Nauji Vėjai atpūtė antruosius ,,Atsiskaitymus" į Akmenės rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Šį kartą atsiskaityti kviesime Akmenės rajono savivaldybės vicemerą Tomą Martinaitį. Kalbėsime apie Ernest Hemingway knygą ,,Kam skambina varpai". Taipogi, mielai kviečiame ir Jus kartu iki renginio perskaityti šią knygą! Susitinkame bibliotekoje jau lapkričio 24 d. 17.00 val.
***
smurtas
 

***

 
senj.dienos inter