2024 07 15 Naujienos

Diskusija 

*** 

Užeikite pas mus ir pavartykite į japonų kalbą išverstas lietuvių pasakas!

japonija 

***

Knygos vaikams japonų kalba

Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvėje apsilankė vaikų darželio „Žvaigždutė“ „Kačiukų“ grupės vaikai, kuriuos atlydėjo mokytoja Audronė Žalienė ir Darija Ramoškienė. Mažieji svečiai papasakojo apie skaitytas Linos Žutautės knygų herojės Kakės Makės istorijas, aptarė kodėl svarbu valytis dantukus ir tvarkytis žaislus. Didelio vaikų dėmesio sulaukė pirmą kartą publikuotos japonų kalba japonų rašytojos ir vertėjos Mitsuko Nakagome į japonų kalbą išverstos knygos - lietuvių liaudies pasaka ,,Gulbė karaliaus pati“ ir Linos
Žutautės „Netvarkos nykštukas“ bei „Dantukų fėjos puota“ . Ypač jauniesiems skaitytojams patiko knygų iliustracijos, kurias sukūrė iliustruoja Sigutė Valiuvienė ir rašytoja Lina Žutautė.


Dalia Jencienė
Skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus
 bibliotekininkė

knygos japonų kalba

 ***

piesiniu konkursas

Konkurso nuostatus galima pažiūrėti paspaudus ant skelbimo.

*** 

skelbimas

***

Startavo ELVIS mobiliosios programėlės!

elvis
 
***

Paroda beveik iš pajūrio

Bibliotekoje spalvinga ir įdomia technika atlikta Kartenos daugiafunkcinio centro bendruomenės kūrybinių darbų paroda. Kartenos mokykla - daugiafunkcinis centras – vietos gyventojų traukos vieta, siūlanti užimtumo ir laisvalaikio organizavimo formas, įvairių kompetencijų ugdymo ir fizinio tobulėjimo, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimo galimybes mokiniams, besimokantiems pagal formaliojo ir neformaliojo ugdymo programas ir vietos bendruomenei. Centras - tai didelis indėlis miestelio gyvenimui. Jis buvo įkurtas 2014 metais mokyklos pastate, kuriame veikia Kartenos pagrindinė mokykla, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Kartenos filialas, Maltos ordinas – Kartenos jaunieji maltiečiai, vaikų dienos centras, muzikos ir teatro studijos, Kartenos vaikų lopšelis - darželis. O ir pats Kartenos miestelis įeina į vieno vaizdingiausių Žemaitijoje Salantų regioninio parko teritoriją. Kartenoje į Miniją įteka Alantas. Nuo Minijos krantų atsiveria nuostabūs peizažai, kuriuos tapyti mėgsta dailininkai. Ventos miesto bibliotekoje kūrybinių darbų paroda surengta pirmą kartą. Paroda įdomi ir savita. Vieni darbai yra piešti, kiti - iš plėšyto popieriaus gabalėlių suklijuoti įvairūs gyvūnai, žmonių portretai. Darbų moko mokytoja Lineta Steponavičienė. Puikia paroda bibliotekoje galima džiaugtis iki liepos 26 dienos.

Roma Miltinienė
Ventos miesto bibliotekos vadovė

kartenosparoda

Skaityti daugiau...

Subkategorijos