Medijų ir informacinis raštingumas

2024 04 08

medijos

 

*****

 

MIRKT logai 1

Niežti rankos spausti nuorodą, viliojančią laimėti milijoną? Sunku atsispirti Arabijos princo palikimui? Nepasiduoti propagandai? Įdomu, kaip saugiai nardyti informacijos vandenyne? Nepasiklysti ir nesuklysti padės bibliotekininkas.

Lietuvos bibliotekose organizuojami nemokami medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų tobulinimo (MIRKT) mokymai suaugusiesiems. Išmoksite kritiškai vertinti žiniasklaidos, socialinių tinklų turinį, pasirinkti patikimus informacijos šaltinius, saugiai naršyti internete, įgysite kitų naudingų įgūdžių.

MIRKT mokymai Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Elektroninio tekstinio dokumento rengimas

Programa skirta asmenims, siekiantiems įgyti arba patobulinti skaitmeninio tekstinio dokumento rengimo įgūdžius, taip pat ugdyti medijų ir informacinio raštingumo kompetencijas. Siekiama suteikti žinias ir praktinius įgūdžius, reikalingus efektyviam skaitmeninio tekstinio dokumento rengimui, etiškam ir legaliam programų naudojimui.

Temos:

Skaitmeninių tekstinių dokumentų rengimo būdai ir priemonės:
• kompiuterinės taikomosios tekstų rengimo programos;
• internetinės tekstų rengimo priemonės;
• saugus, etiškas ir legalus programų naudojimas.

Kompiuterio klaviatūra:
• tipai, klavišų paskirtis, lygiai, klavišų kombinacijų naudojimas.

Teksto rašymas:
• programos atvėrimas, nustatymai, teksto rašymas, redagavimas, paveikslėlių įterpimas.

Dokumento saugojimas:
• įrašymas skaitmeniniame įrenginyje ir spausdinimas;
• perkėlimas į kitą laikmeną.

Kam skirti mokymai: vidutinio ir vyresnio amžiaus gyventojams.

Išmanus ir saugus elektroninio pašto naudojimas

Mokymų programoje dėmesys skiriamas pagrindiniams elektroninio pašto naudojimo aspektams, siekiant skatinti saugų ir atsakingą interneto priemonių panaudojimą. Programa skirta vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonėms, norintiems išmokti efektyviai naudotis elektroniniu paštu. Dėmesys bus skiriamas elektroninio pašto sukūrimui, laiškų siuntimui su priedais, nepageidaujamų laiškų atpažinimui, bei saugaus ir etiško elektroninio pašto naudojimo principams.

Mąstyk kritiškai ir ieškok protingai: Interneto paieškos strategijos

Mokymų programa, skirta vidutinio ir vyresnio amžiaus gyventojams, kurie nori išmokti naudotis internetu saugiai, etiškai ir efektyviai. Per apmokymus dalyviai susipažins su interneto naršyklių veikimo principais, išmoks atlikti informacijos paiešką naudojant paieškos sistemas, bei kritiškai vertinti ir etiškai naudoti rastą informaciją.