Naujienos

akmenės skelbimas

***

Rugsėjis derlingas padėkomis

Šių metų rugsėjo 17 dieną Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos Metų nominacijų iškilmingas įteikimas, kuriame dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė.

Viešosios bibliotekos direktore Z. Sinkevičienė  parvežė dvi padėkas: Akmenės rajono savivaldybės viešajai bibliotekai už dalyvavimą 2020 metų viešųjų bibliotekų ir jų padalinių (filialų) Metų nominacijos skyrimo konkurse ir  Viešosios bibliotekos Vegerių kaimo filialui už įspūdingą veiklą su vaikais ir jaunimu pripažintam „Biblioteka – geriausias Vaikų ir jaunimo draugas 2019“ nominacijoje.

IMGnominacija

Nuotr. Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė su padėka už dalyvavimą 2020 metų viešųjų bibliotekų ir jų padalinių (filialų) Metų nominacijos skyrimo konkurse, skirta  Akmenės rajono savivaldybės viešajai bibliotekai

dainius Sarapinas

Nuotr. Viešosios bibliotekos Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininkas Dainius Sarapinas su padėka nominacijoje „Biblioteka – geriausias Vaikų ir jaunimo draugas 2019“ už įspūdingą veiklą su vaikais ir jaunimu 

BIBLIOTEKA – GERIAUSIAS VAIKŲ IR JAUNIMO DRAUGAS

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos administracija pateikė paraišką konkursui  nominacijai „BIBLIOTEKA – GERIAUSIAS VAIKŲ IR JAUNIMO DRAUGAS“  Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai apie Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininką Dainių Sarapiną ir jo veiklą.

2020 metų  rugsėjo mėnesį Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje  buvo įteiktas atminimo ženklas ir padėka.

Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Vegerių kaimo filiale dirba bibliotekininkas Dainius Sarapinas. Vegerių kaimo filialas – informacijos ir bendravimo centras Vegerių kaime ir aplinkiniuose kaimuose, suteikiantis ir padedantis tenkinti įvairius  informacinius bendruomenės poreikius, leidžiantis naudotis esančia literatūra ir informacija, bibliotekoje kaupiama, tvarkoma  ir saugoma įvairi kraštotyrinė medžiaga apie bendruomenės gyvenimą. Norint kurti išsilavinusią,   besimokančią bei šiuolaikinę visuomenę bibliotekai savo veiklą reikia pagrįsti bendradarbiavimo principais. Biblioteka  negali egzistuoti  viena,  jos  veikla turi būti įvairiapusiška, tada ir bus  platesnis jos lankytojų ratas.

Vegerių kaimo filialo bibliotekininkas Dainius Sarapinas subūrė vaikus, jaunimą į du būrelius, kurie labai populiarūs skaitytojų tarpe. Vienas iš šių būrelių yra „Knygų ligoninė“.           Bibliotekininkas Dainius Sarapinas  žaidimo  forma pasiūlo  „pagydyti“ sergančias knygas. Knygos - nebylūs „ligoniai“ - tai daugybės skaitytojų rankų „nuglostytos“, pasenusios, suplyšusios ir „suskaitytos“ knygelės, kurios kadaise, gal net ir ne vieną dešimtmetį, džiugino skaitytoją  savo spalvingais piešiniais bei tekstais. O štai dabar jos nepelnytai ilsisi, nes skaitytojų žvilgsniai vis dažniau sustoja ties naujomis, spalvingomis ir mažai kieno dar skaitytomis knygelėmis. Tačiau tokios laiko ir žmonių „traumuotos“ knygelės nebūna  pamirštos: joms į pagalbą atskuba patys aktyviausi bibliotekos knygų „gydytojai“: Austėja Šniaukaitė, sesutės Jordana ir Raminta Raudytės, Albina Juknevičiutė, Gabija Sarapinaitė, Mantas ir Egidijus Alejūnai ir kt.

Nežiūrint amžiaus, sutartinai dirbo ir knygų „gydytojai“, ir „slaugytojai“, ir kai kurių vaikų mamos. Prieš pradedant „gydymą“, pirmiausia pasipuošiama pačių pasigamintomis ir specialia simbolika paženklintomis kepuraitėmis, po to pradėdama dirbti: „sunegalavusios“ knygutės buvo atrinktos, apžiūrėtos, įvertinta jų būklė ir paskirtas „gydymas“. O „gydoma“ buvo taip: knygutės klijuojamos, sutvirtinami jų viršeliai, šalinamos dėmės, o labiausiai „suskaitytos“ knygutės aplenkiamos popieriumi ar celofanu.

Taip darbštūs jaunieji knygų „gydytojai“, prikėlė  naujam gyvenimui daugybę jau pamirštų, bet dar laukiančių savo skaitytojo, knygelių. O gražiai sutvarkytos knygelės visada ras kelią į skaitytojo širdį ir, galbūt, uždegs didesnį norą daugiau skaityti, domėtis, šviestis. Štai taip mes ,,gydomos“  knygeles  Vegerių kaimo bibliotekoje Tarptautinę vaikų knygos dieną.

2019 metais balandžio mėnesį Vegerių kaimo biblioteka buvo apdovanota diplomu laimėjus prizą Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus organizuotame konkurse „Kaip švenčiame Tarptautinę vaikų knygos dieną“.

Visais laikais buvo gerbiami žmonės, mokantys kokį nors amatą. Kiekvienas Lietuvos kaimas turėjo savo siuvėją, kalvį, račių, puodžių, pynėją. Laikui bėgant, daugelis profesijų išnyko, - rankų darbą pakeitė mašinos, tik pynimo menas gyvuoja ligi šiol, keldamas mūsų estetinį pasigėrėjimą ir puošdamas buitį.

Tad ir Vegerių kaimo biblioteka, suprasdama profesijų svarbą ir turėdama tikslą amatais sudominti jaunus kaimo žmones, rengia  edukacinius užsiėmimus, kūrybines dirbtuves, kur visi norintys jaunuoliai iš Akmenės krašto atvyksta  išmokti pinti iš vytelių. Susitikimo metu yra  pasakojama apie pynimą, įžymesnius šio meno entuziastus, pabrėžiama, kad nereikia bijoti kruopštaus, daug kantrybės reikalaujančio darbo, nes pynimo menas visada išliks „madingas“, „nesenstantis“. Dirbiniai iš vytelių yra gražūs, estetiški, todėl visada bus paklausūs. Kadangi pinti daiktai yra iš natūralių gamtinių medžiagų, ekologiški, todėl  tokie dirbiniai mielai perkami ir Lietuvoje, ir užsienyje. Tuo pačiu raginama tausoti gamtą, racionaliai naudoti jos išteklius, nes pynimo medžiaga – vytelės, yra iš gamtos.  

Po teorinės dalies ir pintų daiktų parodėlės apžiūros vyksta praktiniai užsiėmimai, kurių metu bibliotekos lankytojai patys mokosi pinti, gyvai domisi šio meno subtilybėmis ir džiaugiasi, galėję nusipinti nesudėtingų dirbinių – suvenyrų.

Vegerių kaimo filiale yra įsikūręs Neformalaus vaikų švietimo būrelis, kuriame vyksta knygų aptarimai, literatūriniai renginiai, knygų pristatymai, netradicinės darbo formos bibliotekoje, užsiėmimai su modelinu  ir t.t. 

Akmenės rajono savivaldybės
viešosios bibliotekos direktorė,
Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų
Sąjungos Garbės narė
Zita Sinkevičienė

Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja,
Lietuvos bibliotekininkų draugijos
 Akmenės  skyriaus pirmininkė 
Dalė Taraškevičiūtė

veg201

Pintų daiktų paroda

veg202  

Vegerių kaimo biblioteka buvo apdovanota diplomu laimėjus prizą Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus organizuotame konkurse „Kaip švenčiame Tarptautinę vaikų knygos dieną“.

veg203

„Knygų ligoninės“  personalas

veg204 

veg205

veg206

                  Akimirkos iš „Knygų ligoninės“  darbo dienos

***

,,Linos Žutautės išleistoms knygoms jau 10 metų“ – vaikiškų knygų parodos pristatymas

Pakalniškių kaimo filiale rugsėjo 19 dieną įvyko parodos ,,Linos Žutautės išleistoms knygoms jau 10 metų“ pristatymas. Parodos pristatymo metu buvo skaitomos populiariausios rašytojos knygos. Pirmoji autorinė knyga ,, Kakė Makė  ir  Netvarkos nykštukas “ pasirodė 2010 metais. Tarptautinės vaikų ir jaunimo asociacijos buvo pripažinta geriausia knyga  mažiesiems skaitytojams.

Monika Pečauskė
Pakalniškių kaimo filialo
vyr. bibliotekininkė

pakal1 

***

Skaityti daugiau...

Subkategorijos