2022 05 16 Naujienos

Poezijos pavasaris2022

***

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia nemokamai skaityti prenumeruojamą „Delfi“ ir „15min“ turinį!

Artėjant vasarai, belaukiant atostogų ir turint daugiau laiko naujienoms, kviečiame bibliotekoje nemokamai skaityti naujienų portalų „Delfi plius“ ir „15MAX“ turinį, skirtą prenumeratoriams.„Delfi plius“ – tai niekur kitur nepublikuojamas profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinys lietuvių kalba, taip pat išankstiniai tekstų ir vaizdo laidų pristatymai. Visos naujienos publikuojamos be jokių reklamų. „15MAX“ rasite šiuolaikišką ir unikalų turinį, skatinantį nuomonių įvairovę, stiprinantį diskusijų kultūrą ir drąsius požiūrius. Taip pat čia rasite „The New York Times“, „The Atlantic“, „Quartz“, „New Scientist“, „Psychology Today“ ir kitų žurnalų straipsnių vertimus į lietuvių kalbą. Jums tereikia atvykti į biblioteką – darbuotojas suteiks prisijungimo slaptažodį ir galėsite patogiai naršyti visą naujienų turinį vienoje vietoje Jums patogiu metu.
Lauksime Jūsų atvykstant.
Ieškokite patikimų naujienų bibliotekoje!
Dėl prisijungimų kreiptis į bibliotekininkes.

***

KALBŲ, KNYGŲ, ŽMONIŲ BENDRYSTĖ

Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė gerbiamos viešnios, Naujojoje Akmenėje gyvenanti savanorė Irena Balkauskienė su moterimis iš Ukrainos. Gerbiama Irena Balkauskienė ėmėsi asmeninės iniciatyvos ukrainietes moteris mokyti lietuvių kalbos. Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė supažindino gerbiamas viešnias su Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų  paslaugomis Ukrainos pabėgėliams, su knygų fondais, skaityklomis, E. Meškienės vardo konferencijų sale, kur šiuo metu eksponuojama kraštiečio, dailininko, poeto A.A. Stasio Juškaus tapybos darbų paroda „Piligrimo kelias“. Bibliotekininkė Jūratė Vaškelienė supažindino su duomenų bazėmis, bibliotekininkė Kristina Urniežienė su Muzikos ir meno skaityklos karaokė. Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė perdavė informaciją – lankstinukus apie Viešosios bibliotekos ir jos filialų paslaugas ir pakvietė lankytis Viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose. Gerbiama savanorė Irena Balkauskienė tęs lietuvių kalbos mokymus Viešojoje bibliotekoje. Viešojoje bibliotekoje lankėsi moterys iš įvairių Ukrainos vietovių: iš Mariupolio, Charkovo, Dnepro, Melitopolio.

Zita Sinkevičienė
Viešosios bibliotekos direktorė

IMG 5329

Nuotraukoje Viešosios bibliotekos viešnios iš Ukrainos: Lomakina Natalia, Komyshna Valentina, Volkova Marina, Kolačiuk Marina ir jas atlydėjusi savanorė Irena Balkauskienė Eugenijos Meškienės konferencijų salėje su Viešosios bibliotekos direktore Zita Sinkevičiene ir bibliotekininke Jūrate Vaškeliene.

***

 DUOMENU BAZES LIETUVIU KALBA  kopija 1 Страница 1

***

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena Vegerių kaimo filiale

      Vegerių kaimo filiale įvyko renginys, skirtas  Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Vyr. bibliotekininkas Dainius Sarapinas pasveikino visus  renginio dalyvius su šia diena ir pakvietė su dėkingumu prisiminti visus, kurie kovojo už laisvą žodį, saugojo ir augino kalbą. Renginyje dalyviai klausėsi lietuvių autorių eileraščių, kuriuos  skaitė Laura, Gabija, Kamilė. Vyriausia renginio dalyvė Irena papasakojo, ką vaikystėje skaitė jos mama, močiutė. Renginio pabaigoje vyko filmo apie knygos kelią nuo jos ištakų iki mūsų dienų, peržiūra. Šia proga Vegerių kaimo filiale buvo parengta spaudinių  paroda „Senos ir retos knygos“. Parodoje  pristatomi seni laikraščiai, žurnalai.  Didelio dėmesio susilaukė senos knygos, kurios  priminė lietuviškos knygos ir spaudos istoriją, lietuvių kalbos draudimo laikotarpį, knygnešių veiklą.

Vegerių kaimo filialo vyr. bibliotekininkas Dainius Sarapinas

280234848 670405294025271 2248461315362184445 n

279676130 239210098410625 1704526500252289357 n

***

Tautodailininko  Gintauto Neimano parodos pristatymas Papilėje

     Penktadienio vidurdienį būrelis meno gerbėjų susirinko į Papilės miestelio K. Narščiaus biblioteką pažvelgti ir pajusti gamtos harmoniją. Tautodailininkas Gintautas Neimanas pristatė savo paveikslų parodą, kuriuose užfiksuoti gamtos ir tėviškės vaizdai. „Nuo mažens mėgau pieštukinėmis spalvomis spalvinti. Tai a.a. Mama įskiepijo meilę menui, išmokė suderinti spalvas, - dalijosi prisiminimais menininkas.- Tapau akvarele, akriliniais dažais gamtos vaizdus, jūrą“. Skaitytojai, apžiūrėjo paveikslų parodą, grožėjosi labiausiai patikusiais vaizdais, uždavė dailininkui įvairių klausimų.  Renginį paįvairino kultūros namų meno kolektyvų vadovo V. Virbicko atliekami muzikiniai kūriniai bei bibliotekininkės I. Rimkienės skaitomos eilės.

Irena Rimkienė

Papilės miestelio K. Narščiaus bibliotekos
vyr. bibliotekininkė

p1p

p2p

Skaityti daugiau...

Subkategorijos