2020 05 28 Naujienos

SKELBIMAS DĖL APTARNAVIMO 05 27

suki LT

Kviečiame pasinaudoti  nemokama  informacine sistema SMIS (www.smis.lt), jeigu dar nesate joje užsiregistravę. Siūlome užsiregistruoti sistemoje, aktyvuoti šį prisijungimą savo el. pašte ir veltui naudotis visa joje esančia informacine medžiaga.  Informuojame, kad Teisinio raštingumo ir kitų temų turinys bus koreguojamas, siekiant atliepti dabarties reikalavimus. Su sistema galite susipažinti tinklalapyje: www.youtube.com/watch?v=aZvx9EVT7Go

Nijolės Daujotienės
Projekto „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą
populiarinimas Lietuvoje” metodininkės informacija

Kviečiame visus prisijungti prie šios gražios, mūsų Viešosios bibliotekos savanorio Kęstučio iniciatyvos.

Gerbiami bibliotekos skaitytojai

SKAITYMO IŠŠŪKIS 2020!

Smagiausias vasaros iššūkis. Įrodyk sau ir savo draugams, kad vasarą gali perskaityti daugiau nei kelias knygas. Priimk skaitymo iššūkį ir laimėk puikius prizus.Daugiau informacijos apie skaitymo iššūkį, dalyvavimo taisykles bei registracijos formą rasite internetiniame puslapyje: https://vasarasuknyga.lt/ . Nes skaitymas mus jungia!

siš

Visos vaikystės spalvos bibliotekoje

Prieš keturis metus pirmą kartą bibliotekos duris  kartu su mama pravėrė  Ventoje gyvenančios trynukės sesutės – Darija, Gustė ir Estėja Godelytės. Kurį laiką mama dar jas vis atlydėdavo į biblioteką. Vėliau sesutės pradėjo lankytis vienos, žinojo jau kaip ir kur rinktis knygeles. Mergaitės yra geros bibliotekos skaitytojos, mokosi Ventos gimnazijoje. Sužinojus, kad jos dar ir labai gražiai piešia, turi daug nupiešusios piešinių, nutarta surengti mergaičių darbų parodą. Piešti jas gimnazijoje moko mokytoja Jūratė Šiurkienė. Ventos miesto bibliotekoje iki birželio vidurio galima grožėtis Darijos, Gustės ir Estėjos Godelyčių darbų paroda. Piešinių paroda labai graži, spalvinga, alsuoja visomis vaikystės spalvomis, saule ir gerumu. Čia galima rasti gėles, medžius, mylimus gyvūnus, šaltą, bet gražią žiemą, vandenyną, metų laikus su besikeičiančiomis spalvomis. Reikia tik padėkoti už puikią parodą ir ateiti visiems į biblioteką pasidžiaugti piešiniais.

Roma Miltinienė
Ventos miesto filialo vadovė

antras venta

pirmas venta

Gegužės 15 dieną buvo minima Tarptautinė šeimos diena. Ta proga Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos administracija, skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyrius bei jos filialai buvo paskelbę konkursą tema "Mano laikas su šeima". Visus kvietėme parodyti savo kūrybiškumą piešiant, rašant rašinius ar kuriant eilėraščius. Norime padėkoti visiems dalyviams, kurie siuntėte savo darbus. Visų dalyvavusių laukia padėkos, kurias įteiksime po karantino, pirmojo renginio metu Viešojoje bibliotekoje.

lss1 lss2  lss3

lss4 lss5

Anonsas: Europos Komisija kvies teikti paraiškas Europe Direct veikloms vykdyti Lietuvoje

Europos Komisija planuoja 2020 m. birželio 2 d. skelbti kvietimą teikti paraiškas, kuriuo siekiama pasirinkti partnerius EUROPE DIRECT veiklai vykdyti 2021–2025 m.
Šis kvietimas teikti paraiškas bus skelbiamas pagal Europos Komisijos Komunikacijos generalinio direktorato 2020 m. darbo programą . Steigdama naujos kartos tinklą, Europos Komisija siekia paremti reikalavimus atitinkančius subjektus, kurie kaip EUROPE DIRECT įsipareigos vykdyti įvairią informavimo ir dalyvauti skatinančią veiklą .
Konkursą laimėję pareiškėjai bus vadinami Europos Komisijos ir Europos Parlamento (toliau – Parlamentas) partneriais ir pasirašys penkerių metų trukmės partnerystės pagrindų susitarimą su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje. Pagal konkretų susitarimą dėl dotacijos partneriui kasmet bus skiriama tam tikra metinė dotacija ( jos konkretus dydis bus nurodytas Kvietime).
Be dotacijos, Komisija ir Parlamentas EUROPE DIRECT laiku teiks informaciją teminiais ES klausimais, rengs mokymus, pateiks leidinius ir sudarys tinklaveikos galimybes.
EUROPE DIRECT tinklą administruoja Komisija ir jos atstovybė Lietuvoje.
Kvietimas bus skelbiamas Europos Komisijos atstovybės svetainėje : https://ec.europa.eu/

Apie šiuo metu veikiančius Europe Direct informacijos centrus

Europe Direct“ informacijos centrų misija ir bendrieji tikslai (2018-2020)„Europe Direct“ informacijos centrai padeda Europos Komisijai skleisti informaciją apie Europos Sąjungą (ES) ir siekia bendrauti su visuomene vietos lygmeniu. Centrai papildo ir remia Europos Komisijos atstovybių, Europos Parlamento biurų ir kitų ES institucijų ir įstaigų informavimo veiklą vietos ir (arba) regionų lygmeniu. Jie taip pat bendradarbiauja su kitais ES informacijos ir pagalbos tinklais (pavyzdžiui SOLVIT, Europos vartotojų centru, programos Erasmus+ agentūromis – JTBA ir Švietimo mainų paramos fondu, Europos įmonių tinklu, MITA ir tt.).Centrai teikia pagrindinę informaciją apie ES ir visuomenei labiausiai rūpimus ES politikos klausimus, pirmiausia atsižvelgdami į piliečių bendruosius informavimo poreikius. Jie organizuoja renginius ir naudoja įvairias informavimo priemones, kad pasiektų visuomenę vietos lygmeniu tiek tiesiogiai, tiek per atitinkamus informacijos skleidėjus ir suinteresuotuosius subjektus. Be to, aktyviai remia piliečių dialogus ir glaudžiai bendradarbiauja su Europos Komisijos atstovybėmis, vietos NVO, savivalda, švietimo įstaigomis. Be to, centrai bendrauja su vietos ir regionų žiniasklaida ir teikia savo pastabas apie visuomenės nuomonę ir reakciją į su ES susijusius klausimus.Pirmieji Europos informacijos centrai Lietuvoje buvo įkurti prieš 20 metų. Per šį laikotarpį centrų pavadinimai ir finansavimo šaltiniai keitėsi. Šiuo metu centrai įsikūrę 10 miestų: Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje ir Visagine. Plačiau : http://www.eudirect.lt/

skelbimas 05 18