Naujienos

2021 12 03

man kopija

***

Knygu-kaledos-2021 A3-scaled

Kalėdų laukimo ženklai jau ne tik prekybos centruose: puošiasi miestai, „dygsta“ išdabintos eglutės, spindinčiomis girliandomis ir nėriniuotais karpiniais sveikinasi bibliotekų langai.

Bibliotekų bendruomenei bei jos draugams tai – ir knygų Kalėdos.
Lietuvos bibliotekininkų draugija šiemet skelbia „Bibliotekų knygų Kalėdas“. 2021 m. šūkis – Šventinis gerumas kartu su knyga.
Šilti ir jaukūs renginiai su bibliotekų bičiuliais bei svečiais, vienišų ir stokojančių dėmesio asmenų lankymas, padovanotos knygos – mūsų kasdieniai džiaugsmai.
Ne tik trumpėjančios dienos, bet ir nesitraukianti pandemija kelia nerimastį. Vis dėlto Kalėdos yra laikas, kai metus norime užbaigti ramiau, dovanodami vieni kitiems šventinį gerumą, prie jo pridedant dar ir knygą – perskaitytą gerą romaną ar eilėraštį. 

Akcijos „Bibliotekų knygų Kalėdos“ organizatorius – Lietuvos bibliotekininkų draugija. Rėmėjas – UAB „Asseco Lietuva“

Norėdami padovanoti knygų – susisiekite su savo biblioteka.

Daugiau informacijos apie akciją Lietuvos bibliotekininkų draugijos Facebook profilyje.


***

Logotipas

Sunku suprasti artimuosius? Susikurk bendravimo kortelių rinkinį bibliotekoje!

Lietuvos viešosios bibliotekos tęsdamos iniciatyvą „Biblioteka visiems“ plečia savo paslaugų spektrą įvairią negalią turintiems asmenims ir nuo 2021 m. gruodžio 1 d. siūlo pasinaudoti nauja paslauga – specializuotų bendravimo kortelių kūrimu naudojantis programine įranga „Boardmaker“.

Kam skirta ši paslauga ir kas yra „Boardmaker“?

Bendravimas su asmeniu, turinčiu komunikacijos, elgesio ar kitų sutrikimų, kartais gali pareikalauti specialių įgūdžių bei priemonių, papildančių ar net pakeičiančių šnekamąją kalbą. Bendravimo kortelėse pavaizduoti grafiniai simboliai ir piešiniai padeda iškomunikuoti paprastas gyvenimiškas situacijas  (pvz., nupiešta stiklinė gali reikšti teiginį „Noriu gerti“ arba klausimą „Nori gerti?“) ir tokiu būdu lengviau susikalbama. Šias korteles naudoja tėvai, pedagogai, logopedai bei kiti specialistai, dirbantys su asmenimis, turinčiais kalbos, elgesio ir emocijų sutrikimų, cerebrinį paralyžių, intelekto sutrikimų, įvairiapusių raidos, autizmo spektro sutrikimų ir kt. Lietuvos apskričių viešosiose bibliotekose ir Lietuvos aklųjų bibliotekoje įdiegta programinė įranga „Boardmaker“ palengvina šių bendravimo kortelių rengimą ir siūlo net 50 tūkst. tam skirtų piešinių archyvą, suskirstytą į įvairias kasdieninio bendravimo temas.

Kaip pasinaudoti?

Naudotis programine įranga „Boardmaker“  ir susikurti bendravimo korteles galima dviem būdais:

 1. Užsiregistruoti individualiai kontaktinei darbo su „Boardmaker“ programa konsultacijai / mokymui Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių apskričių viešosiose bibliotekose arba Lietuvos aklųjų bibliotekoje ir savarankiškai susikurti bendravimo korteles pagal individualų poreikį vietoje (paslauga teikiama tik asmenims su galimybių pasu);

Dėl konsultacijos kreiptis:

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
Vyresn. bibliotekininkė Giedrė Čarienė
Tel. (8 41) 37 1732
El. paštas: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

 1. Užsakyti artimiausioje viešojoje bibliotekoje nuotolinę kortelių parengimo paslaugą. Šiuo atveju užsakovas gaus bendravimo kortelių rinkinį pagal pateiktus individualius poreikius ir galės jas atsispausdinti. Taip pat yra galimybė gauti jau atspausdintą (pagal poreikį ir laminuotą) rinkinį paštu.

Užsakymo anketa: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSco2PyrJA3HdktDBYmxs-yWUPjrFAr_XxnZfuhSpP-5Ju29NA/viewform?usp=sf_link

Ar tai kainuoja?

Kontaktinės konsultacijos, galimybė savarankiškai naudotis įranga bibliotekoje ir / ar elektronines bendravimo kortelių versijos parengimas yra visiškai nemokami. Kortelių spausdinimo ir laminavimo paslaugos teikiamos pagal bibliotekos, kurioje paslauga užsakoma, nustatytus įkainius. Jei rinkinys bus pristatomas į namus, pristatymo išlaidas taip pat turės apmokėti užsakovas.

Biblioteka yra tam, kad padėtų spręsti problemas. Jei sunku kalbėtis žodžiais – pasitelkite vaizdų kalbą!

Daugiau informacijos apie iniciatyvą „Biblioteka visiems“ rasite https://www.bibliotekavisiems.lt/.

***

Baltos žiemos pasakojimai...

2022 – uosius metus Ventos miesto biblioteka pasitinka karpinių paroda bibliotekos languose - “Baltos žiemos pasakojimai”. Kviečiame akimirkai stabtelėti, atsikvėpti, pasidžiaugti ir pasigrožėti gamtos teikiamu grožiu, subtilumu, ir pajusti ore tvyrančią ramybę, bei pilnatvę. Tegul Kalėdų laukimas būna stebuklingas, o artėjančios gražiausios metų šventės kupinos jaukių, mielų ir šiltų akimirkų!

                                                                                                                       Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė

                                                                                                (nuotr. V.Varanavičienės)

kap1

karp2

karp4

*** 

KONKURSAS PAKALNIŠKIŲ KAIMO FILIALO VYR. BIBLIOTEKININKO

0,5 ETATO PAREIGOMS UŽIMTI

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka (teisinė forma – biudžetinė įstaiga, buveinė – V. Kudirkos g. 9, Naujoji Akmenė, LT-85165, kodas 190456595)

Darbo krūvis – 0,5 etato.
Darbo sutartis – neterminuota.
Darbo užmokestis  – pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas 4,9.
Darbo vieta – Pakalniškių kaimo filialas. Šapnagių km., Tuopų g. 4, Kruopių seniūnija, Akmenės rajonas. 

Pretendentų atrankos būdas - pokalbis. 

Pretendentų kvalifikaciniai reikalavimai: 

 • turėti ne žemesnį kaip aukštąjį universitetinį socialinių, humanitarinių  mokslų studijų srities išsilavinimą su bakalauro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintu išsilavinimu arba aukštąjį koleginį išsilavinimą su profesinio bakalauro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintu išsilavinimu. Privalumas – išsilavinimas informacijos paslaugų, bibliotekininkystės, komunikacijos srityse;
 • būti susipažinusiam  ir savo veikloje  vadovautis  Lietuvos Respublikos Konstitucija, Darbo kodeksu, Lietuvos   Respublikos   įstatymais,  Lietuvos Respublikos kultūros politikos nuostatomis,  Lietuvos Respublikos   bibliotekų   įstatymu,  Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorės nurodymais;
 • turėti   kompiuterinio   raštingumo   įgūdžių   ir   žinių,   šiuolaikinių   informacinių technologijų panaudojimo galimybes;
 • sklandžiai dėstyti mintis žodžiu ir raštu valstybine kalba, būti pareigingu, darbščiu, gebėti bendrauti su žmonėmis;
 • teikti paraiškas Lietuvos Kultūros tarybai ir kitų institucijų organizuojamiems projektų konkursams; 

Pretendentai privalo pateikti šiuos dokumentus: 

 • Prašymą leisti dalyvauti konkurse.
 • Asmens tapatybę, pilietybę ir amžių patvirtinantį dokumentą ir  jo kopiją.
 • Išsilavinimą patvirtinantį dokumentą ir jo kopiją.
 • Gyvenimo aprašymą (CV).
 • Savo privalumų sąrašą, nurodydamas dalykines savybes, įgūdžius, patirtį, kvalifikacijos kėlimą ir pan.
 • Valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą ir jo kopiją, kitus darbo patirtį (stažą) patvirtinančius dokumentus ir jų kopijas.
 • Užpildytą pretendento anketą. 

Dokumentai priimami nuo 2021 m. gruodžio 1 d. iki 2021 m. gruodžio 14 d. (įskaitytinai) darbo dienomis nuo 8.00  iki 17.00 val. adresu: Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka,  V. Kudirkos g. 9, Naujoji Akmenė arba elektroniniu paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .
Telefonas pasiteiravimui:  8 (425) 47 011, 8 (425) 59 602.

Konfidencialumą garantuojame. Informuosime tik atrinktus kandidatus.

***

„Knygų starto“ lauknešėliai – visiems Lietuvos naujagimiams


0001_iliustracija-naujienai_1638167304-6ee296ba2e32b4faea366bda2241b0af.png
Nuo šiandien, lapkričio 29 d., kiekvienas Lietuvos naujagimis gaus lauknešėlį, kuris padės žengti pirmuosius skaitymo patirties žingsnius. Tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo projektas „Knygų startas“, praėjusiais metais išbandytas Vilniaus apskrityje, tampa nacionalinis ir yra pirmas ir vienintelis tokio masto ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas Lietuvoje.

Lietuvos ligoninių gimdymo skyriuose gimdyvėms dalijamus lauknešėlius sudaro Indrės Zalieckienės knygelė „Kapt kapt kapt“, atitinkanti 0–3 metų vaikų galimybes ir poreikius, Nacionalinės bibliotekos skaitymo specialistų parengti patarimai tėvams, kaip skaityti su vaiku, spalvingi skirtukai ir pirmasis skaitytojo pažymėjimas. Visos priemonės pateikiamos specialioje „Knygų starto“ kuprinėlėje.

Taip pat šiuos lauknešėlius gali gauti ir anksčiau 2021 metais kūdikių susilaukusios šeimos – juos galima atsiimti mūsų bibliotekoje (Akmenės rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje , V. Kudirkos g. 9, Naujoji Akmenė). Su savimi turėti vaiko gimimo liudijimą.

Pagrindinis projekto tikslas – užauginti Lietuvoje pirmą kartą vaikų, kurių skaitymo patirtis prasideda nuo pat pirmų dienų, kartu skatinant skaitymą šeimoje ir padedant jauniems tėvams įsisąmoninti ankstyvojo skaitymo svarbą ir suteikiant jiems reikalingų priemonių ir žinių. Tai atspindi ir projekto šūkis: „Su kiekviena knyga – ūgteli karta!“ 

Projektą įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Projekto globėja – ponia Diana Nausėdienė.

„Kiekviena knyga – atskiras pasaulis, o jų visuma yra visata, į kurią padeda įžengti pirmasis ugdytojas. Skaitydami knygų visatoje atrandame mintis, plečiame mikropasaulius ir kuriame save. Augame ir dalijamės mintimis tam, kad augtų pasaulio gėrio ir kultūros lobynas. 

Skaitydami pirmąją knygą naujagimiui, vertingą literatūrą vaikams, ateities kartoms dovanojame sielos augimo sparnus. Ankstyvojo skaitymo patirtys lyg kosminis laivas drąsioms mūsų mažylių odisėjoms: padeda formuoti žmogiškąjį ryšį, bendravimo įgūdžius, lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir kartu kuria nepaprastai taurų ryšį su žiniomis, smalsumu pažinti ir sužinoti. Čia tėvelių dėmesys, rūpestis ir kantrybė – nepakeičiami: skaitykime daug, skaitykime garsiai, skaitykime vieni kitiems“, – kviečia projekto globėja D. Nausėdienė.

Kultūros ministras Simonas Kairys mano, kad įsitvėrus mamos ar tėčio rankos drąsiau žengti pirmuosius žingsnius ir po gimtuosius namus, ir po knygų pasaulį: „Drauge su vaiku praleistas laikas skaitant, tyrinėjant iliustracijas – vienos prasmingiausių ir turiningiausių valandų, kurios dažnam išauga į visą gyvenimą trunkančią meilę literatūrai. Kviečiu tėvus kuo anksčiau su vaikais leistis į keliones knygų puslapiais, nes čia slypi ir pasakų stebuklai, ir kūrybingumo mokykla, ir fundamentalios vertybės.“

„Tyrimais pagrįsta, kad šešiamečio vaiko, kuriam nebuvo garsiai skaityta kūdikystėje, žodyną vidutiniškai sudaro vos 7 tūkst. žodžių, o garsiai skaitomų knygų klausiusio vaiko žodynas siekia net 17 tūkst. žodžių. Šaunūs tėvai, kurie nebijo žaisti, įsijausti į skaitomą tekstą, imituoti veikėjus, keisti balsą, intonaciją. Mažyliams tai tikrai patinka. Šis projektas – labai gera proga strateginiams ėjimams, kartu tai ir galimybė atskleisti visuomenei knygų skaitymo potencialą. Visais atvejais tokios akcijos, iniciatyvos yra pozityvios“, – įsitikinęs Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas.

Kodėl ankstyvasis skaitymas yra toks svarbus? Neurologiniu požiūriu pirmi treji vaiko gyvenimo metai yra ypač svarbūs jo raidai. Šiuo laikotarpiu smegenys ima pratintis prie kalbos. Moksliniai tyrimai patvirtina, kad žmogus galėtų labiau atskleisti savo potencialą, nuo pirmųjų dienų jis turi augti kuo turtingesnėje kalbinėje aplinkoje. Skaitymas – vienas iš būdų šią aplinką kokybiškai praturtinti. Jis lavina vaiko gebėjimus aiškiai reikšti mintis, treniruoja mąstymą, atmintį ir vaizduotę, moko sutelkti dėmesį, skatina kūrybiškumą ir dar begalę kitų nepaprastai svarbių įgūdžių. Todėl ypač svarbu vaikus su knyga ir skaitymu supažindinti jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų. 

Daugiau informacijos apie projektą ir ankstyvojo skaitymo naudą rasite www.knygustartas.lt, taip pat kviečiame mus sekti „Instagramo“ paskyroje knygustartas.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

***

Virtualus forumas senjorams '' Būkime veiklūs ''  Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Lapkričio 26 dieną Viešosios bibliotekos Eugenijos Meškienės vardo konferencijų salėje įvyko   visuomeninės organizacijos „Senjorų pasaulis“ forumas nuotoliniu būdu – Zoom platformoje senjorams '' Būkime veiklūs '', kuriame dalyvavo Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai. Forumo metu buvo išklausytos temos: „Visuomenės senėjimas – iššūkis valstybei“, „Aktyvumas -  laimingo gyvenimo pagrindas“ (prof. Boguslavas Gruževskis, Lietuvos socialinių mokslų  centro direktorius), „Bendravimas ir savanorystė vyresniame amžiuje“ (Kristina Čiužielienė, projekto „Sidabrinė linija įkūrėja), „Senjorų dvasingumo universitetas“ (kunigas Algirdas Toliatas), „Tu esi aš“- dėmesys amžėjančiai visuomenei“ (Ida Mažutaitienė, 15min Turinio rinkodaros redaktorė) ir kitos temos. Forumą apibendrino Vida Greičiuvienė, visuomeninės organizacijos „Senjorų pasaulis“ įkūrėja. Virtualų forumą stebėjo ir klausėsi Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekoje, Ventos miesto filiale, Kruopių kaimo filiale ir kitose bibliotekose. Forumas suteikė prasmingų žinių klausytojams ir galimybę pabūti kartu, padiskutuoti.

Zita Sinkevičienė
Akmenės rajono savivaldybės
Viešosios bibliotekos direktorė

                          DSC 3482 kopija               

J. Vapsvos nuotraukoje konferencijos dalyviai

***

Ant paukščio sparno angelai nutūpę...

Bibliotekoje išeksponuota nuostabi, kvepianti Kalėdomis, Ventos socialinės globos namų bendruomenės kūrybinių darbų paroda „Ant paukščio sparno angelai nutūpę“. Ventos miesto biblioteka jau daugelį metų draugauja ir bendradarbiauja su šia įstaiga ir džiaugiasi kūrybinių darbų parodomis, kurias gali pristatyti ne tik biblioteką lankantiems skaitytojams, bet ir platesnei auditorijai - Ventos miesto bendruomenei. Teigiamas, geranoriškas visuomenės požiūris į neįgaliuosius yra labai svarbus, kaip ir socialiai pažeidžiamų grupių integracija į visuomenę, kad tokie žmonės jaustųsi lygiaverčiai mūsų bendruomenės nariai. Todėl būnant šalia tokių žmonių, dirbant su jais, svarbu suprasti ir atrasti tinkamus būdus, kaip neįgalų žmogų įtraukti į veiklą, kad jis nesijaustų atstumtas ar izoliuotas.  Svarbu pastebėti jo unikalius sugebėjimus, talentą, padėti atsiskleisti, kad toks žmogus pajaustų savo vertę ir atrastų būdą išreikšti save. Socialinės globos namų užimtumo specialistai – tai vieni iš tų žmonių, kurie, sukurdami kūrybišką erdvę, per įvairius veiklos stilius padeda atskleisti meninį ir pažintinį potencialą ir suteikia neįgaliems jaunuoliams sparnus skristi  į neatrastas, kūrybines erdves. Kūrybinėje darbų parodoje: „Ant paukščio sparno angelai nutūpę...“ - nuo baltų paukščių, angelų, keramikinių nykštukų, žvakidžių, kalėdinių dekoracijų iki siuvinėtų ir peltakiuotų  maišelių, megztų kojinių, bei piešinių. Paruošti kūrybinius darbus  ir surengti parodą Ventos socialinės globos namų bendruomenei padėjo užimtumo specialistės: Z.Staškienė, R.Griciuvienė, V.Lekstutienė, D.Stankuvienė ir A.Monstavičienė. Bibliotekos lankytojus ir Ventos miesto gyventojus paroda džiugins visą gruodžio mėnesį.

                                                                             Virginija Varanavičienė
Ventos miesto filialo bibliotekininkė

                                                                           1

2

***

Šiaurės šalių literatūros savaitė

 Svajonės ir ilgesys. Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė vaikus ir suaugusiuosius į garsinio skaitymo renginius svajonių ir ilgesio tema. Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija nepaisant visų apribojimų. Mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų, tačiau mūsų jausmai yra universalūs. Literatūra visais laikais leisdavo mums nuklysti į svajones, o per pandemiją tai tapo gal net ypatingai svarbu.

 Alandų saloms – 100. Šių metų skaitymams parinktos knygos iš Alandų salų siekiant prisidėti prie regiono autonomijos šimtmečio paminėjimo. Kaip įprasta, Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą.

Kruopių kaimo  filialo jaunųjų skaitytojų būrelio „Laisvalaikis šalia knygos“ vaikai 2021 – ųjų Šiaurės šalių literatūros savaitę paminėjo garsiniu skaitymu, organizuotu nuotoliniu būdu Messenger programos pagalba. Ištraukas iš Karin Erlandsson knygos „Perlų gaudytoja“ paskaitė Anela ir Akvilė.

Rima Urmonienė
Kruopių kaimo filialo vyr. bibliotekininkė

 

kr1

***

2pad

 ***

KONKURSAS PAKALNIŠKIŲ KAIMO FILIALO VYR. BIBLIOTEKININKO
0,5 ETATO PAREIGOMS UŽIMTI 

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka (teisinė forma – biudžetinė įstaiga, buveinė – 
V. Kudirkos g. 9, Naujoji Akmenė, LT-85165, kodas 190456595)

Darbo krūvis – 0,5 etato. 
Darbo sutartis – neterminuota. 
Darbo užmokestis  – pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas 4,9. 
Darbo vieta – Pakalniškių kaimo filialas. Šapnagių km., Tuopų g. 4, Kruopių seniūnija, Akmenės rajonas. 
Pretendentų atrankos būdas - pokalbis. 

Pretendentų kvalifikaciniai reikalavimai: 

 • turėti ne žemesnį kaip aukštąjį universitetinį socialinių, humanitarinių  mokslų studijų srities išsilavinimą su bakalauro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintu išsilavinimu arba aukštąjį koleginį išsilavinimą su profesinio bakalauro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintu išsilavinimu. Privalumas – išsilavinimas informacijos paslaugų, bibliotekininkystės, komunikacijos srityse;
 • būti susipažinusiam  ir savo veikloje  vadovautis  Lietuvos Respublikos Konstitucija, Darbo kodeksu, Lietuvos   Respublikos   įstatymais,  Lietuvos Respublikos kultūros politikos nuostatomis,  Lietuvos Respublikos   bibliotekų   įstatymu,  Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorės nurodymais;
 • turėti   kompiuterinio   raštingumo   įgūdžių   ir   žinių,   šiuolaikinių   informacinių technologijų panaudojimo galimybes;
 • sklandžiai dėstyti mintis žodžiu ir raštu valstybine kalba, būti pareigingu, darbščiu, gebėti bendrauti su žmonėmis;
 • teikti paraiškas Lietuvos Kultūros tarybai ir kitų institucijų organizuojamiems projektų konkursams;  

Pretendentai privalo pateikti šiuos dokumentus: 

 • Prašymą leisti dalyvauti konkurse.
 • Asmens tapatybę, pilietybę ir amžių patvirtinantį dokumentą ir  jo kopiją.
 • Išsilavinimą patvirtinantį dokumentą ir jo kopiją.
 • Gyvenimo aprašymą (CV).
 • Savo privalumų sąrašą, nurodydamas dalykines savybes, įgūdžius, patirtį, kvalifikacijos kėlimą ir pan.
 • Valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą ir jo kopiją, kitus darbo patirtį (stažą) patvirtinančius dokumentus ir jų kopijas.
 • Užpildytą pretendento anketą. 

Dokumentai priimami nuo 2021 m. lapkričio 15 d. iki 2021 m. lapkričio 26d. (įskaitytinai) darbo dienomis nuo 8.00  iki 17.00  val.   adresu:
Akmenės   rajono   savivaldybės   viešoji biblioteka,  V. Kudirkos g. 9, Naujoji Akmenė arba elektroniniu paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.    Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .
Telefonas pasiteiravimui:  8 (425) 47 011, 8 (425) 59 602. 

Konfidencialumą garantuojame. Informuosime tik atrinktus kandidatus.

***

INSTA 

Šiaulių knygų mugė 2021. Garantuojami kultūros gūsiai 

Šiauliuose tvyrant rudeniniams orams Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros al. 62) lapkričio 19–21 dienomis šiauliečius ir miesto svečius kviečia į šeštąją Šiaulių knygų mugę, kurioje slogią nuotaiką ir rudeninius debesis išblaškys net tris dienas siausiantys kultūros gūsiai. 

Perskaitėte teisingai – šių metų Šiaulių knygų mugė išskirtinė tuo, kad pirmą kartą vyks net tris dienas. Lapkričio 19 d., penktadienį, į edukacinius renginius bus kviečiami moksleiviai ir pedagogai. Savo edukacijas įvairaus amžiaus moksleiviams šią dieną pristatys  „MO muziejus“,  Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai,  Valstybės pažinimo centras, muziejus „Vinetu kaimas“, Jolita Puleikytė, Šiaulių ir Telšių regiono viešosios bibliotekos, Lietuvos aklųjų biblioteka ir kt. Seminarus ir dirbtuves pedagogams ves Gediminas Beresnevičius, „Idėjų pašto“ įkūrėja Asta Jasiulionienė, „Family Lab Academy“. Taip pat mugės lankytojai pirmieji galės klausytis projekto „Iškoduoti freską“ metu sukurtų radijo pjesių ir kartu tyrinėti išskirtinę bibliotekos Didžiojoje skaitykloje esančią freską „Metraštininkas“. Į lapkričio 19 d. renginius reikia registruotis iš anksto (https://siauliuknygumuge.lt/). 

Lapkričio 20 d., šeštadienį, 11 val. vyks oficialus mugės atidarymas. Jo metu bus paskelbtos kas dvejus metus rengiamo Gražiausios 2019–2020 m. Šiaulių ir Telšių apskričių knygos konkurso nugalėtojos. Atidarius mugę bibliotekoje visą dieną šurmuliuos kultūriniai renginiai, su skaitytojais bendraus žinomi rašytojai ir knygų pristatymus bei diskusijas moderuosiančios asmenybės: Sigitas Parulskis, Donaldas Kajokas, Aidas Puklevičius, Mindaugas Nastaravičius, Gintautas Mažeikis, Lina Simutytė, Tomas Vaiseta, Norbertas Černiauskas ir dar daug kitų. Mažosios grafikos gerbėjus nudžiugins 24-osios Lietuvos ekslibrisų parodos atidarymas, o knygų pristatymus paįvairins šiuolaikinės intelektualiosios klounados teatro muzikinis spektaklis „Gatvės muzikos kova: Rock vs Rock’n’Roll“. 

Šią dieną Šiaulių knygų mugėje rasite populiariausias Lietuvos leidyklas, kurios prekiaus  naujausiomis knygomis. 

Lapkričio 21-oji, sekmadienis, skirtas tėvams ir vaikams, Knygų mugėje ieškantiems pramogų. Sekmadienį vyks vaikų mylimų rašytojų Selemono Paltanavičiaus, Ignės Zarambaitės ir kt. naujausių knygų pristatymai, kūrybinės dirbtuvės ir edukacijos visai šeimai bei šokio teatro „Dansema“ interaktyvus spektaklis mažiausiesiems. Kol mažieji bibliotekos lankytojai bus užsiėmę edukacijomis, jų tėvų lauks VšĮ „Muzikos magija“ ir Renatos Cikanaitės vedami seminarai. Į lapkričio 21 d. renginius reikia registruotis iš anksto (https://siauliuknygumuge.lt/). 

Visi renginiai NEMOKAMI. Susitikime Šiaulių knygų mugėje lapkričio 19–21 d. adresu: Aušros al. 62, Šiauliai. Čia – kultūros gūsiai garantuojami! 

Festivalio metu bus laikomasi visų tuo metu galiojančių SAM nustatytų saugumo reikalavimų. Informacijos ieškok https://siauliuknygumuge.lt/. 

Šiaulių knygų mugę finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė. 

Partneriai ir rėmėjai: baldų gamintojas „Vilmers“, saldainių fabrikas „Rūta“, rinkodaros agentūra „PrintaPrint“, UAB „Busturas“, kavos ir kavos aparatų parduotuvė „Kavos draugas“, kepyklėlė „Prezo“, UAB „Garsas LT“, „GORILA reklama“, lauko ekranai „ACM.LT“, „Šiaulių televizija“, naujienų platforma „Etaplius.lt“, „Saulės radijas“, Šiaulių turizmo ir informacijos centras. Draugai: Šiaulių PPC „Akropolis“, „LTG Link“.

Šiaulių apskrities P. Višinskio viešoji biblioteka

***

INTELEKTUALINĖS DOVANOS AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

Anglų rašytojas Džonatanas Sviftas apie knygas rašė: „Saulės ir knygos vienoda paskirtis – šviesti ir šildyti“.

Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės pavaduotojas Paulius Saudargas, Seimo nario patarėja Goda Krukauskienė.
Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės pavaduotojas Paulius Saudargas Viešajai bibliotekai, miestų, kaimų filialams padovanojo prasmingų knygų. Šias knygas skaitys Akmenės krašto bibliotekų skaitytojai: Pauliaus Saudargo ir Godos Krukauskienės „Kovido fontanas“,  „Kalini# Riba“, Algirdo Saudargo „Apie tautą ir jos valstybę“ ir Michael R. Beschloss, Strobe Talbott „Aukščiausiu lygiu“. Minėtas knygas Seimo pirmininkės pavaduotojas Paulius Saudargas padovanojo  Naujosios Akmenės miesto seniūnui Rimvydui Juozapavičiui ir  Viešosios bibliotekos skaitytojui V. Vainoriui.  Paulius Saudargas lankėsi ir knygas padovanojo Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekai ir Ventos miesto filialui. Gerbiamas  Paulius Saudargas  dar kartą planuoja atvykti į Akmenės rajono savivaldybės viešąją biblioteka pavasarį, pristatyti savo knygas ir dokumentinį filmą.
Seimo pirmininkės pavaduotojas Paulius Saudargas mintimis pasidalino apie savo išleistas knygas, knygų leidybą Lietuvoje, kultūrą, padėkojo už prasmingą bibliotekinį darbą, įrašydamas į „Garbės knygą“ žodžius: „Dėkoju už titanišką darbą, už tai, kad knyga žmonėms dar rūpi. Už tai, kad žodis vis dar brangus“.
Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė supažindino Seimo pirmininkės pavaduotoją Paulių Saudargą su bibliotekos veiklomis, padovanojo savo sudarytą knygą „Viešoji biblioteka – informacijos ir kultūros skleidėja“ IV dalis. Knyga yra išleista rėmėjų lėšomis.
Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė padėkojo Seimo pirmininkės pavaduotojui Pauliui Saudargui už padovanotas knygas Akmenės krašto skaitytojams.

Teksto autorė 
Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė

IMG-2722 

Aušros Šukienės nuotraukoje: Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės pavaduotojas Paulius Saudargas ir Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė

 knygos kopija

Aušros Šukienės nuotraukoje padovanotos knygos Akmenės krašto skaitytojams

 kartu2

Godos Krukauskienės nuotraukoje iš kairės į dešinę: Naujosios Akmenės miesto seniūnas Rimvydas Juozapavičius, Viešosios bibliotekos skaitytojas  V. Vainorius, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės pavaduotojas Paulius Saudargas, Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vadovė Aušra Šukienė.

***

Kviečiame į projekto „Skaitinių valandėlė: paprasti garsiniai tekstai ypatingam skaitytojui“ pristatymą, kurio metu padėsime pažinti ypatingo skaitytojo poreikius ir sužinoti pagrindinius pritaikyto teksto bruožus.

Senatvėje vienatvė lydi vis dažniau. Prastėja rega, greičiau pavargstama, o ir smegenys nebegeba taip greitai apdoroti informacijos. Yra žmonių, kuriems knyga atstoja draugą. Tačiau kokį leidinį pasiūlyti tiems, kam ilgi ir sudėtingi tekstai jau neįveikiami? Šis klausimas turėtų vienodai rūpėti tiek bibliotekininkui, tiek socialinės įstaigos darbuotojui, tiek bet kuriam, turinčiam kontaktą su senyvo amžiaus žmogumi.

Kada?

Lapkričio 11 d. 15:00 - 16:45 val.

Kur?

Renginys vyks nuotoliniu būdu.

Prisijungimo nuorodą atsiųsime užsiregistravusiems

dalyviams renginio dieną.

Užpildykite

registracijos formą 

Kam?

Bibliotekininkams, socialinių globos namų, slaugos namų, dienos centrų specialistams, kurie rūpinasi globotinių užimtumu, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijų nariams.

Projekto leidiniai skirti tiems, kam jau sunku klausytis įprastų garsinių leidinių, kam sunku išlaikyti dėmesį, kas greitai pavargsta ir nebenori klausytis ilgų tekstų.

Bus išduodami dalyvio pažymėjimai.

 

Lengvi tekstai keičia kasdienybę KVIETIMAS

***

SKELBIMAS

*** 

Skelbimas bibliotekoms-Meskienes

Bukime veiklus - Programa -10-21

 ***

tarp knygų kopija

is tarp knygu kopija

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko Šiaulių ir Telšių regionų bibliotekų tarybos posėdis, kuriuo metų Šiaulių apskrities Povilo Višinskio  viešosios bibliotekos direktorius, profesorius, dr. Bronius Maskuliūnas pasveikino Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktore, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos Garbės narę  Zitą Sinkevičienę už Kultūros ministerijos paskirtą aukščiausią apdovanojimą – garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Zitą Sinkevičienę  apdovanota garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ už ilgametį profesinį ir kultūrinį-šviečiamąjį darbą, už Akmenės krašto ir jo kūrėjų garsinimą bei jų kūrybos sklaidą, skaitymo kultūros puoselėjimą, aktyvią bibliotekinę veiklą, skirtą Lietuvos kultūros ateičiai.

 siauliu vis

Fotonuotraukoje iš  dešinės į kairę: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio  viešosios bibliotekos direktorius, profesorius, dr. Bronius Maskuliūnas, Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos Garbės narė  Zita Sinkevičienė, Kultūros ministerijos atminties institucijų politikos grupės patarėja Gražina Lamanauskienė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio  viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Ekaterina Prakapene.


***

Dailininkės Editos Popovienės  tapybos darbų parodos pristatymas Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

 Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko dailininkės Editos Popovienės  tapybos darbų parodos pristatymas.
Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pasidalino Lietuvių filosofo Vilhelmo Storostos – Vydūno mintimis apie meną ir  apžvelgė dailininkės Editos Popovienės kūrybos kelią. Dailininkė lankė Naujosios Akmenės Kultūros namų dailės studiją, svajojo apie dailininkės profesiją. Mokėsi Šiaulių pedagoginiame institute, Kauno dailės mokykloje. Sukūrusi šeimą Edita išvyko iš Lietuvos, gyveno Baku mieste, dirbo keramikos įmonėje, žiedė, dekoravo vazas. Dukros skatinama dalyvavo Akmenės tautodailininkų parodose, Viešosios bibliotekos Akmenės miesto Onos Šimaitės bibliotekos ir Akmenės krašto muziejaus parengtose parodose. Apie savo kūrybą, tapytus paveikslus mintimis pasidalino dailininkė Edita Popovienė. Vienose  jos tapytuose paveiksluose atsispindi archaiškas kaimas, sodybos, močiučių portretai,  senovinės gėlės, alyvos, šulinys, kaimiškoji dailė, norėjimas sugrįžti prie savo vaikystės šaknų, kituose  paveiksluose - atsispindi liūdesys, prabėgantis laikas ir t.t.
Dukra Gabrielė pasveikino mamą  su parodos atidarymu, pakomentavo tapybos darbus, kuriuose perteikiami viltis, šiluma, žmonių gyvenimai. Sūnus Germanas grįžo iš Anglijos pasveikinti mamos, pabrėždamas, kad mamos kūryboje šviečia mintys nepamiršti lietuvybės, papročių, tradicijų.
Tapybos darbų parodos pristatyme koncertavo Akmenės rajono meno mokyklos smuikininkų ansamblis, vadovaujamas mokytojos Danguolės Vanagienės, sugraudinęs renginio dalyvius lyriškomis melodijomis.
Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pasveikino dailininkę Editą Popovienę tapybos parodos atidarymo proga, palinkėdama jai kūrybinių sėkmių.

                                                                                              Akmenės rajono savivaldybės
viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė

e.p.1 

Aušros Šukienės nuotraukoje: Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė ir dailininkė Edita Popovienė

 e.p.4

Aušros Šukienės nuotraukoje: Akmenės rajono meno mokyklos smuikininkų ansamblis, vadovaujamas mokytojos Danguolės Vanagienės.

*** 

Tęsiame projektą „Šalčio gėlės lange“, skirtą Lietuvos gyventojų trėmimams į atšiaurųjį Sibirą atminti. 

Kviečiame pasiklausyti ištraukos iš netrukus knygynuose pasirodysiančios naujausios Algimanto Katiliaus knygos „Aš prašau duonos“ (sudarytoja Rasa Katiliūtė, išleido VšĮ „Pamėginčius“), kurioje keturiolikmetis paauglys pasakoja apie savo „nuotykius“ Sibiro kalėjimuose ir vaikų kolonijoje. 

Spauskite ant nuorodos: https://youtu.be/f7ejXTciF7A   

 Projekto autorė Rasa Bačiulienė. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneris Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Aš prašau duonos kopija

***

Draugystės tiltai

Britų dramaturgas Tomas Stopardas rašė: „Jei nešiojiesi vaikystę su savimi – niekada nesensi“.

Naujosios Akmenės  ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Buratino“ skyriaus vaikučiai su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vida Drąsutiene atėjo pasveikinti Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorę Zitą Sinkevičienę su garbės ženklo „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanojimu už ilgametį profesinį ir kultūrinį-šviečiamąjį darbą, už Akmenės krašto ir jo kūrėjų garsinimą bei jų kūrybos sklaidą, skaitymo kultūros puoselėjimą, aktyvią bibliotekinę veiklą, skirtą Lietuvos kultūros ateičiai.  Vaikai įteikė Viešosios bibliotekos direktorei suvenyrą – keksiukų padėklą su saulutėmis.
Viešąją biblioteką ir Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Buratino“ skyrių sieja draugystės ryšiai. Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo – informacijos skyriaus vaikų erdvėje vyksta aktyvus bendravimas ir bendradarbiavimas tarp vaikų ir bibliotekininkių, čia yra erdvės vaikams skaityti, erdvės, kur galima naudotis kompiuteriais, piešti, konstruoti, čia gausu ne tik knygų, bet ir vaikams skirtų žurnalų, kuriuos galima skaityti ir vartyti čia pat, vietoje, patogiai įsitaisius skaitymo erdvėje. Jauniesiems skaitytojams Viešosios bibliotekos vaikų erdvėje organizuojami įvairiausi renginiai, knygų pristatymai, susitikimai su autoriais, pažintinės ekskursijos, pasakų skaitymo popietės. Viešosios bibliotekos administracija kviečia vaikučius koncertuoti Viešosios bibliotekos įvairiuose renginiuose. Viešoji biblioteka vaikams yra puiki vieta leisti laiką po pamokų, pažinti pasaulį, bendrauti.

Zita Sinkevičienė
Viešosios bibliotekos direktorė

1vaik

2vaik

Jūratės Vaškelienės nuotraukose: Naujosios Akmenės  ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Buratino“ skyriaus vaikučiai su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vida Drąsutiene ir Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičiene

***

Maloniai kviečiame dalyvauti Akmenės krašto bibliotekų skaitytojus ir lankytojus!

Barbershop renginiai

2021 M. SPALIO 27 D., TREČIADIENIS, 15:00–17:00

Vyrai & Moterys: ar žiūrėti viena kryptimi apsimoka?

Renginys internete

Manote, kad lyčių lygybės tema – „moterų reikalas“? Kviečiame jus būti diskusijos „Vyrai & Moterys: ar žiūrėti viena kryptimi apsimoka?“ dalyviu. Susitikime laukia provokuojantys įdomūs pranešimai ir islandų sukurto diskusijų metodo praktinis išbandymas.

Statistika rodo, kad vyrų gyvenimo trukmė Lietuvoje yra 9,5 metų trumpesnė nei moterų, o viena iš to priežasčių yra slegiantys vyriškumo standartai, kurie skatina vyrų sveikatai žalingą bei rizikingą elgesį, kuris tiesiogiai trumpina jų gyvenimą.Taigi, dalyvavimas lyčių lygybės dialoge yra svarbus ir vyrams, ir moterims - nesvarbu, kokio amžiaus ar patirčių būtume.

Diskusiją „užkurs“ Odeta Bložienė, šeimos verslo - restoranų „Jurgis ir Drakonas“ bei „Brooklyn Brothers“ – vadovė ir bendraturtė. “Gyvą” pokalbio transliaciją stebėsime per Barbershop #bethechange Facebook paskyrą.

Vėliau diskusijų moderatoriai Seimo narės Evelinos Dobrovolskos visuomeninis konsultantas Daniel Ilkevič ir W Denis Europe vadovė Vida Jarašiūnaitė ir komunikacijos specialistė Vida Jarašiūnaitė kvies visus dalyvauti ir išbandyti islandų sukurtą „Barbershop Toolbox“ metodiką, kuri suteikia įrankius, kaip taktiškai diskutuoti lyčių lygybės tema. Diskusija vyks Zoom platformoje.

Registracijos forma: https://forms.gle/XijiLY57F9pAXbpg8 

Projektą vykdo – „Go Forward“ ir UN Women Iceland.
Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Renginio nuoroda ir visa informacija: https://www.facebook.com/events/581091619711178/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D