Naujienos

2023 03 30 Naujienos

Literatūrinis renginys „Lietuvių kalba poezijoje“ Šapnagių kaimo bibliotekoje

Šapnagių kaimo bibliotekoje skaitytojai, lankytojai rinkosi į literatūrinį renginį ,,Lietuvių kalba poezijoje“. Renginys buvo  skirtas lietuvių gimtajai lietuvių kalbai, Pasaulinei poezijos dienai paminėti, kuriame dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė, Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos Garbės narė, rašytoja Zita Sinkevičienė, Akmenės krašto literatės, poetės: Vitalija Žakienė, Gražina Blinkinienė, Kruopių seniūnijos seniūnė Rasa Statkuvienė, Kruopių kaimo filialo vyr. bibliotekininkė Rima Urmonienė, Šapnagių kaimo bendruomenės „Gimtinė“ pirmininkės pavaduotoja Vita Galminienė ir aktyviausi skaitytojai. Vyr. bibliotekininkė Roma Montvydienė pateikė įdomių faktų apie gimtąją kalbą ir poeziją, Kruopių kaimo filialo vyr. bibliotekininkė Rima Urmonienė perskaitė Janinos Degutytės eilėraštį ,,Gimtoji kalba“, skirtą mūsų gražiajai gimtajai kalbai. Renginio metu Viešosios bibliotekos direktorė, Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos Garbės narė, rašytoja Zita Sinkevičienė, poetės Vitalija Žakienė ir Gražina Blinkinienė mintimis pasidalino apie savo kūrybinio kelio pradžią, paskaitė naujausias poezijos eiles. Poetė Gražina Blinkinienė bibliotekai padovanojo savo naujausią knygą ,,Laiko begalinė upė“.

Roma Montvydienė
Šapnagių kaimo filialo 
vyr. bibliotekininkė

Šap.  kopija

R. Montvydienės nuotraukoje pirmoje eilėje sėdi  iš kairės į dešinę: Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė, Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos Garbės narė, rašytoja Zita Sinkevičienė, Akmenės krašto literatės, poetės Vitalija Žakienė ir Gražina Blinkinienė. Stovi iš dešinės į kairę: Kruopių kaimo filialo vyr. bibliotekininkė Rima Urmonienė, Šapnagių kaimo filialo vyr. bibliotekininkė Roma Montvydienė, Kruopių seniūnijos seniūnė Rasa Statkuvienė, Šapnagių kaimo bendruomenės pirmininko pavaduotoja Vita Galminienė ir aktyviausi Šapnagių kaimo filialo skaitytojai.

***

Virtuali biblioteka  ELVIS skaitytojams 

Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko mokymai, kuriuos vedė Lietuvos audiosensorinės bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė, atstovė regionams Danguolė Kaktavičienė. Mokymuose dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, miestų, miestelių, filialų ir mokyklų bibliotekininkai.

Norint, kad skaityti galėtų visi, ieškoma būdų, kaip padaryti knygas prieinamas skirtingoms auditorijoms.

ELVIS (Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema) – tai virtuali biblioteka, skirta visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. ELVIS fonduose saugoma tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų knygų (tarp jų – ir įgarsintos knygos, skirtos vaikams), įgarsintų žurnalų, filmų su garsiniu vaizdavimu, skaitmeninių knygų (PDF, DAISY, EPUB formatais), skaitmeninių Brailio leidinių, garso spektaklių. Virtualią biblioteką ELVIS sukūrė ir administruoja Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB), aptarnaujanti ne tik neregius, bet ir kitus asmenis, negalinčius skaityti įprasto spausdinto teksto.

Vyr. bibliotekininkė Danguolė Kaktavičienė supažindino  mokymų dalyvius su ELVIS - Elektroninių Leidinių Valdymo Informacine sistema. Mokymų metu išsamiai supažindinta, kokie asmenys gali naudotis šia sistema. Tai asmenys, kuriems rega silpsta dėl amžiaus ar ligos, vaikai, turintys mokymosi ar raidos sutrikimų, vaikai ir suaugusieji, turintys skaitymo sutrikimą (disleksiją), silpnaregiai ir neregiai, asmenys, kurie dėl fizinės negalios ar ligos negali laikyti knygos rankose, perversti puslapių, ilgai sėdėti ir visi kiti.  Informuota, kaip prisijungti prie ELVIS sistemos, kokius dokumentus reikia turėti, norint skaityti ELVIS sistemoje esančias knygas. Bibliotekininkas arba pats žmogus registruodamasis ELVIS sistemoje (www.elvislab.lt) turi įkelti gydytojo pažymą ar išrašą iš e. sveikatos (fotografuotą ar skenuotą dokumentą), logopedo pažymą ar Pedagoginės psichologinės tarnybos specialistų išvadą, neįgaliojo pažymėjimą, kad pagrįstų turimą negalią ar kitą priežastį, kodėl negali skaityti įprasto teksto. Užsiregistravus sistemoje garsines knygas galima parsisiųsti į savo turimą įrenginį (kompiuterį, usb grotuvą) arba panaudai pasiskolinti garsinį imtuvą su USB laikmena iš Lietuvos audiosensorinės bibliotekos (norint gauti šią paslaugą – reikia kreiptis į artimiausią biblioteką, ten dirbantis darbuotojas pakonsultuos ir padės).

Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ELVIS  virtualios bibliotekos klausimais kreiptis į Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus bibliotekininkę Jūratę Vaškelienę, kuri atsakys skaitytojams į rūpimus klausimus dėl registracijos. Liepos, spalio mėnesiais į Naująją Akmenę, į Viešąją biblioteką ir jos miestų, kaimų filialus atvyks ELVIS autobusas su Elektroninių leidinių valdymo informacinės sistemos pristatymu.

Zita Sinkevičienė
Viešosios bibliotekos direktorė

elvis2023

Jūratės Vaškelienės nuotraukoje centre Lietuvos audiosensorinės bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė, atstovė regionams Danguolė Kaktavičienė ir Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė,  bibliotekininkai.

***

Kviečiame moksleivius dalyvauti konkurse!

Moksleivių kūrybos (eilėraščių, piešinių) konkurse „GIMTINĖS DELNE”, skirtame Anzelmo Matučio 100 – osioms metinėms.
Konkursas vyksta nuo 2023 m. kovo 16 d. iki 2023 m. gegužės mėn. 5 d.
Dalyvauja trijų amžiaus grupių moksleiviai: 1 - 4 klasių, 5 – 9 klasių ir 10 – 12 klasių mokiniai.

 Konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis Lietuvos istorija, tautosaka, tradicijomis, lavinti mokinių kūrybinius ir meninius gebėjimus; ugdyti mokinių pilietinį suvokimą, pagarbą lietuvių tautos istorijai, kalbai, tradicijoms.

Moksleivių kūrybos (eilėraščių, piešinių) konkurso „GIMTINĖS DELNE”, skirto Anzelmo Matučio 100 – osioms metinėms nuostatai

Konkursą organizuoja Pasaulio lietuvių centras, XXVII knygos mėgėjų draugija, LUMA.


***

337282583 756152685976852 6121368884092173818 n

Šiandien, kovo 21-ąją, minime Pasaulinę Dauno sindromo dieną.

Jos tikslas – formuoti tolerantišką visuomenės požiūrį į Dauno sindromą turinčius žmones, išreikšti jiems palaikymą bei mažinti tarpusavio atskirtį. Minėdami šią dieną, kviečiame prisidėti prie socialinės akcijos #nenurašykopalaikyk ir pasipuošti skirtingomis kojinėmis, kurios yra kitoniškumo, nulemiamo tik vienos chromosomos, simbolis – taip išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Palaikykime ir būkime vieningi – nes visi – vaikai bei suaugę žmonės su Dauno sindromu yra unikalios asmenybės su savo ypatybėmis ir gebėjimais, praturtinančiomis mūsų gyvenimą!

Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Darbo laikas

V. Kudirkos g.9, Naujoji Akmenė