Naujienos

2019 01 17 Naujienos

Dovanos bibliotekai

           Ventos miesto filiale svečiavosi buvusi kolegė bibliotekininkė Jūratė Vaškelienė. Viešnia atvyko pasveikinti Utenos Europos informacijos centro rengto konkurso nugalėtojų. Ventos miesto biblioteka laimėjo Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos ir Utenos Europos informacijos centro 2019 metų kalendorių. Jūratė Vaškelienė taip pat dovanų atvežė knygelių, skirtų bibliotekos lankytojams. Viešnios vizitas labai nudžiugino, dėkojame už dovanas.

                                                         Ventos miesto filialo vadovė Roma Miltinienė

jurate  kopija

Romos Miltinienės nuotraukoje: Jūratė Vaškelienė Ventos miesto bibliotekoje

*** 

Nacionalinė viktorina kviečia Akmenės rajono gyventojus pasitikrinti žinias

2018 m. sausio 26 d. beveik 40-yje Lietuvos ir užsienio miestų, tarp jų ir Naujojoje Akmenėje, vyks išskirtinis žinių apie Lietuvą pasitikrinimo konkursas – Nacionalinė viktorina.
Šis renginys bus tarsi didelis individualus protmūšis, kurio metu dalyviai atsakinės į 240 klausimų, suskirstytų į 8 temas, tokias kaip kultūra, istorija, sportas, visuomenė ir taip toliau. Visi viktorinos klausimai bus susiję su Lietuva bei lietuviais.
Klausimai bus vienodi ir viktorina prasidės tuo pačiu metu visoje Lietuvoje, atsakymus į juos reikės pateikti raštu, užrašant juos ant viktorinos vedėjo išdalintų klausimynų. Naujojoje Akmenėje viktorina vyks Naujosios Akmenės Viešojoje Bibliotekoje, Eugenijos Meškienės konferencijų salėje, jos pradžia – 13 val. 
Viktoriną sudarys du kėliniai, vieno trukmė – 60 minučių, per jį dalyviai turės atsakyti į 120 klausimų. Tarp kėlinių bus trumpa pertrauka, per kurią žaidėjai galės atsipūsti. Bendra renginio trukmė, įskaitant ir atsakymų taisymą – apie tris su puse valandos.
Viktoriną jau antrus metus iš eilės organizuoja naujienų portalas 15min. Klausimų kūrėjų komandą sudaro įvairiose protų kovose ne kartą dalyvavę ir pasižymėję asmenys.
Dalyvavimas viktorinoje – nemokamas. Viskas, ką reikia padaryti, norint dalyvauti – tai užsiregistruoti. Tą galima padaryti arba portale 15min esančiame Nacionalinei viktorinai skirtame polapyje, kurį rasite paspaudę šią nuorodą: https://www.15min.lt/nacionaline-viktorina, arba el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. Registruojantis el. paštu reikia nurodyti vardą, pavardę ir miestą, kuriame norite dalyvauti.
Užsiregistravę sausio 26 d. prieš prasidedant viktorinai atvykite į Naujosios Akmenės Viešąją Biblioteką, Kudirkos g. 9. Su savimi tereikia turėti rašymo priemonę.
Organizatoriai maloniai kviečia Akmenės rajono gyventojus aktyviai dalyvauti viktorinoje, pasitikrinti žinias ir sužinoti daug naujo apie Lietuvą!

skelbimas   

*******          

Ventos miesto bibliotekoje – medžio dirbinių paroda

           Kai už lango baltas žiemos mėnuo sausis, Ventos  miesto bibliotekoje šilta ir jauku. Metų pradžia prasidėjo puikia ventiškio tautodailininko Rimanto Balčiausko medžio dirbinių autorine paroda.  Nuo seno Lietuvoje buvo žinoma, kad nagingi meistrai iš medžio pliauskos galėjo pagaminti gražius daiktus ar dirbinius. Ir namai, kuriuose būdavo tokių medžio dirbinių, būdavo šilti ir jaukūs. Rimantas Balčiauskas savo autorinėje parodoje pristato originalius, praktiškus ir autentiškus medinius gaminius: skrynias, medinius dubenėlius, padėklus, menteles... Darbai nepaprasto kruopštumo, akį traukia skrynios su metaliniais ir lietuviškų raštų papuošimais, gražios duonos dėžutės, patogūs ir praktiški indai. Darbai unikalūs, kiekvienas dirbinys gali papuošti ne tik namus, bet ir būti praktiškai naudojamas buityje.

                                                                   Ventos miesto filialo vadovė Roma Miltinienė

balciausko  kopija

D. Balčiūnaitės nuotr.: tautodailininko Rimanto Balčiausko paroda Ventos miesto filiale

Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Darbo laikas

V. Kudirkos g.9, Naujoji Akmenė